Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Grażynko ostatnio podchodziłam dwa razy do nasion buraka liściowego, zastanawiałam się czy kupić, ale obawiałam się że jak wszystkie buraczki nie urosną. Już dwa lata nie sieję buraczków, marnie mi rosły, a jak urosły były małe i gorzkie nie wiem dlaczego tak się dzieje co im nie służy. A ja tak lubię jeść buraczki pod różną postacią. Liściowego nie kupiłam, ale postanowiłam spróbować jeszcze raz buraczki tym bardziej, że jesienią nasza ziemia dostała furę obornika. A nóż się uda. Mój mąż był lekko tym zakupem zszokowany ;:306

Marysiu pory sieję już drugi rok, udaje się, do tej pory jemy własne. Selera wysiałam pierwszy raz. Marysiu robiąc zdjęcia pokazuje się miejsca najładniejsze, takich zakątków nieciekawych nie pokazuję, to cała sztuka odpowiedniej prezentacji. Serce tak dyktuje to 100% prawda ;:215 ogród wtedy największa sprawia przyjemność, takich cienistych zakątków zazdroszczę.

Beatko z tymi doniczkami to ja też mam problem, upycham gdzie się da, do pokoju wstawiam dwa stoły i doniczki w pudłach ustawiam, mam też w łazience i pokoju na podłodze ;:306 jak wszystko pozapychane uprawiam między doniczkami slalom. Oddycham pełną piersią dopiero wtedy jak mogę wszystko wynieść pod foliak.
Nie ma jak własne pomidorki, tak naprawdę czekam na nie z utęsknieniem, sklepowych w zasadzie nie kupuję.
Marzenia się spełniają, ja jestem tego przykładem, więc i Tobie kiedyś się uda ;:108

Magda parapet w pracy to zawsze jakaś alternatywa. Nie ma jak własne sadzonki, radość i satysfakcja, że się udało najważniejsze.

Dziś kolejny piękny słoneczny dzień, wczoraj szukałam zwiastunów wiosny, udało się

krokusy
Obrazek

jarzębowiec ma duże pąki, a obok zimowity zimowity
Obrazek Obrazek

żonkile
Obrazek

Obrazek

mam też patyczkową kwitnącą wiosnę, przyniesioną tydzień temu do domku

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

O, jakie cudne oznaki wiosny, chyba ja też dzisiaj wybiorę się na działkę w poszukiwaniu jej. ;:3 Może i do mnie zawędrowała. ;:65
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Magdo już tak bardzo pragnę popracować w ogrodzie, śniegu jeszcze miejscami trochę leży, dziś chyba do końca spłynie. Jak pogoda pozwoli to na przyszły tydzień mąż będzie wycinał wilki w jabłonkach, to ja przy nim trochę się poruszam zbierając to co spadnie.

Mój zwierzyniec też chce cieplejszych klimatów

Pusia i Misia w swoim żywiole

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Dorotko u mnie śniegu nie ma już od paru dni , u Ciebie też pewnie niedługo zniknie ;:108
Miło popatrzeć na te pierwsze oznaki wiosny, ja też je wypatruję .Zdaję sobie sprawę ,że to dopiero połowa lutego, więc nie ma jeszcze co szaleć , ale z każdym kolejnym dniem już coraz bliżej wiosny.
Kociaczki przeurocze, dobrze ,że mogą pohasać w ogródku. Mój czarnulek siedzi w domu i z parapetu wzdycha za naturą.
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

U mnie śniegu też już nie ma, chociaż był tylko chwilkę - dosłownie parę dni.
Ja też już z chęcią popracowała bym na działce. Na pierwszy ogień pójdzie... no właśnie ogień, mam dużo do spalenia powycinanych latem i jesienią gałęzi, więc muszę to wszystko spalić i uporządkować kompost, no a potem to już kopanie, sianie, pielenie, powiększanie rabatek kwiatowych i tak do jesieni - ha ha. :lol: No i jeszcze muszę wziąć się za domek i podjąć jakąś decyzję - remont czy wyburzanie i nowy.
Kotki śliczniutkie - też czekają na cieplejsze dni a wiadomo, że koty lubią wygrzewać się na słonku. ;:3
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Beatko po dzisiejszym słonecznym dniu jest go coraz mniej, topniał w oczach. Moje koty gdyby mogły to cały dzień siedziałyby w ogrodzie.

Magda i ja dziś spacerując w ogrodzie planowałam, też zerwę trochę darni ( oczywiście rękami moich chłopców), taki wąski pasek jesienią mąż położył chodniczek i 10 cm trawy źle kosić więc rabatka o tyle będzie szersza. Dla mnie najważniejsze, że ma się chęci do działania.
Moje kotki, szczególnie ta popielata to rozrabiara.

Wczoraj jeszcze raz uwieczniłam ciemierniki, rosną na całego

Obrazek

Obrazek Obrazek

Udało mi się wybrać pomidory do planowanego siewu, nawet nie policzyłam odmian ilościowo, ale chyba mniej niż rok temu ;:306 doniczki już przygotowane, umyte tylko pozostaje wypełnić ziemią i siać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Popielata kotka podobna do mojego kota proszalnego. Ładna jest! chociaż czarne też lubię :D
Ja też już wybrałam pomidory do sianie i napisałam znaczniki a jutro będę siała, chociaż zastanawiam się czy nie kupić nowej ziemi, bo mam taką z jesieni. Dorotko coś czuję, że jak posieje pomidory to sianie poleci jak lawina ;:202
Jak dzisiaj zobaczyłam że coś wychodzi z ziemi to zaraz mam ochotę na więcej ;:306
I u Ciebie ścieżka się zwęzi :;230
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Marysiu czarna kicia to ulubienica mojego męża, od zawsze ją faworyzuje. Popielata jest młodsza ma więcej energii, straszna z niej psotnica, ale większa przytulaska.
To ja też jutro wysieję pomidory, znaczniki mam opisane. Codziennie chodzę po ogrodzie, gdzie śnieg stopnieje wypatruję co już rośnie.
Na zmniejszenie trawnika wpadłam dziś, butem narysowałam sobie jak ma wyglądać poszerzenie, mogłam to zrobić jesienią, jak tylko ziemia odpuści coś zadziałam tzn. wydam odpowiednie dyspozycje osobie do cięższych zadań ;:306 ależ się ucieszy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Dorotko no ja raczej nie zakończę dyspozycji na bucie, będę musiała wziąć się za zdzieranie darni ale po kawałku dam radę nim posiane kwiatki wyrosną ;:306 Śnieg topi się głównie na ścieżce, bo skorupa dobrze się trzyma :?
Zapomniałam pochwalić ciemiernika, ja mam innego...inna biel bardziej w żółty wpadająca ;:333
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Jak jutro siejecie pomidory to ja też - czekałam tylko na hasło i proszę - jest, wszystko też mam przygotowane i tylko czeka.
Ja też dzisiaj na działce chodziłam i planowałam powiększenie rabatek, mam nowe pomysły - a jakże by inaczej. ;:306
Mnie też czeka zdzieranie darni ale śmieję się, że wprawę już mam po poprzednim sezonie tylko miejsca mi brakuje na upchnięcie tej darni. Dwa kompostowniki pełne. ;:14
Ciemiernik szaleje, świetnie wygląda ze śniegiem w tle. ;:333
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

No to siejemy razem, też mam przygotowane pomidorki.
Jutro dobry dzień do ich wysiewu. :wit
Grażyna.
kogro-linki
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Witaj Dorotko,życzę powodzenia w sianiu i pięknych sadzonek,ja nie sieję jeszcze nic ,potem cleome i coś tam jeszcze ,u mnie pięknie kwitnął ciemiernik ,ale teraz cały jeszcze zasypany ,lodowaty śnieg leży u mnie wszędzie ,marnie znika mimo słońca ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Marysiu jeszcze nie zdążyłam mężowi powiedzieć co go czeka, wrócił z delegacji niech się chłopina wyśpi ;:306 Miałam zrobić zdjęcie temu kawałeczkowi trawnika i pokazać , ale wiatr niemiłosiernie wieje, odpuściłam. U mnie miejscami leży cieniutka zmarznięta warstwa śniegu, do końca tygodnia na pewno wszystko zniknie.
Tak chciałabym ciemiernika cuchnącego, miałam sadzonkę dwa sezony kwitł, a w zeszłym roku sam od siebie zasychał no i trafiło, może uda mi się gdzieś kupić.

Magda pomidorki rankiem wysiane.
Wiesz co ja robię z zerwaną darnią, zawsze na trawniku są jakieś ubytki więc te wycięte kawałki upycham w dziury, po jakimś czasie tak szybko zarastają, że pustego miejsca nie widać.
Jeszcze do niedawna ciemierników nie znałam, tu na forum odkryłam ich piękno.

Grażynko pomidorki wysiane, tego roku udało się dość skromnie ;:108 jedynie 26 odmian w tym 3 koktajlowe. Starałam się nie dawać dużo nasion, wiadomo te z akcji pakowane po 5 szt, ale moje ograniczałam po 10 szt. Zrobiłam parapetową doniczkową przestawiankę, zobaczymy po jakim czasie zaczną kiełkować.

Marto kleome wysiewałam w piątek, wiem że nasionka dość długo kiełkują. Dzięki Twoim rabatkom powróciłam do tych kwiatów. Miejscami i u mnie leży zmrożony śnieg, ale od jutra zapowiadają ocieplenie to spłynie, oby tylko przestało wiać, normalnie łeb chce urwać.

Czas pokazać moje doniczkowe sadzonki, większość to pelargonie 4 odmiany, ale są też koleuski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”