Moja przygoda z roślinami

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Lucyna u ciebie każdy metr zagospodarowany na maxa. ;:180
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Masz rację, RAFIK, nie tylko metr, ale i każdy centymetr wykorzystuję do oporu. ;:306
Bo wiesz, jak to jest - każdy orze jak może. :pogon
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Dziś od rana przeglądałem rośliny przechowywane w domu (pelargonie, kufea, oleandry, fuksje, amarylisy, cytrusy, datury, i inne których nazwy nie znam ;:145 ) i rozsadę kwiatów. ;:224 Teraz idę do ogrodu trochę popracować i zrobić zdjęcia. Zapowiada się słoneczny dzień ;:3 ;:3 ;:3 więc zachęcam do wyjścia do ogrodu i poszukania budzącego się życia.. ;:215 ;:3
Rozsada ma się dobrze pelargonie wypuszczają trzeci liść a dosiane zaczęły wczoraj wschodzić. ;:138
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Werbeny też podrosły ale niektóre nadal wschodzą. ;:224
Obrazek Obrazek
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Dzisiejszy dzień pracowity (jak każda sobota). ;:223 Drzewa owocowe prawie już wszystkie przycięte. Znalazłem chwilę czasu na zrobienie zdjęć. :heja
Roślin cebulowych mam bardzo dużo więc lepiej będę wstawiał zdjęcia jak zakwitną. A te zdjęcia niech będą przykładami nadchodzącej wiosny. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
krokusy (te akurat sadzone były tej jesieni)
Obrazek Obrazek
tulipany
Obrazek Obrazek
Czosnek jadalny 'Arkus' też poczuł wiosnę ;:173
Obrazek Obrazek
No i żuczek wyszedł na słońce. ;:167 ;:167
Obrazek Obrazek
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Masz już bardzo ładne pelargonie. ;:138 Moje jeszcze nie mają liści właściwych.
No i oznaki wiosny już się do Ciebie uśmiechają. :tan
U mnie w nocy przymroziło, w związku z czym moje plany działkowe na dzisiaj poszły w niwecz. ;:145 ;:145
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Witaj Rafale jestem z rewizytą ;:180 bardzo lubię młodych ludzi z pasją, a mamy ich paru na FO. Podziwiam, że zadajesz sobie trud wysiewania, bo to obowiązek, trzeba dbać jak o zwierzątko :D I oczywiście mam prośbę pokaż swoje stadko ;:180
Przypomniałeś mi, że mam kupić gazanię ...i oczywiście wysiać :uszy
Awatar użytkownika
farmer123
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 gru 2014, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

hej :wink: sadziłeś odmianę arkus czy jeszcze jakieś wyszły ci na wierzch :?: , a tak ogólnie to ile sadziłeś czosnku masz może jakieś fotki ;:131
miisia
100p
100p
Posty: 146
Od: 5 lut 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Rafik(jak moj syn) dzięki temu ,że trafiłam do twojego wątku to nie zapomnę pomalowac pni drzew,przyciąc winogron ;:63 .Proszę powiedz ,czy ty wiesz jak przycinac drzewka i ktore?Wstyd mi przyznac się ile mam lat ale na tych rzeczach się nie znam.Nawet mądre ksiązki kupiłam i rewelacjiw tym temacie niet :oops: .Piękne masz zamiłowania :heja
Marianna
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

farmer123 pisze:hej :wink: sadziłeś odmianę arkus czy jeszcze jakieś wyszły ci na wierzch :?: , a tak ogólnie to ile sadziłeś czosnku masz może jakieś fotki ;:131
Czosnku wsadziłem ok. 30 ząbków tylko odmiana 'Arkus' (w ubiegłym roku był 'Harnaś'). Te akurat wzeszły jako pierwsze, dziś patrzyłem to jest ich już ok.10. :tan
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

miisia pisze:Rafik(jak moj syn) dzięki temu ,że trafiłam do twojego wątku to nie zapomnę pomalowac pni drzew,przyciąc winogron ;:63 .Proszę powiedz ,czy ty wiesz jak przycinac drzewka i ktore?Wstyd mi przyznac się ile mam lat ale na tych rzeczach się nie znam.Nawet mądre ksiązki kupiłam i rewelacjiw tym temacie niet :oops: .Piękne masz zamiłowania :heja
Tak szczerze to ja też się boję przycinać że źle coś zrobię itp. Mój tata z wujkiem mnie nauczyli ze trzeba skracać lub wycinać wszystkie wilki i ja też skracam drzewo od góry ponieważ z roku na rok drzewo jest wyższe i ciężko zebrać owoce i przycinać je. W zimę przycinam dosyć mocno jabłonie i gruszę a słabiej śliwki, wiśnie, morele a tak średnio to brzoskwinie. orzechów włoskich prawie w ogóle nie przycinam (chyba że chora gałąź). No i zimą przycinam jeszcze agrest, porzeczki, maliny, jeżyny. :wit ;:3 :wit
Sam do dziś po moim przycinaniu nie mam pewności czy dobrze przycinam (tylko jak tata przytnie to mam pewność że dobrze chociaż sam mówi że ja lepiej to robię). Moja pierwsza przycinana jabłonka straciła większą połowę gałęzi (tak się rozpędziłem) a i tak w pierwszym roku po przycięciu dała takie duże i dużo jabłek (mama mówiła że nigdy ona tak nie obrodziła). ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
To są moje metody i mam pewność że niektórzy to lepiej robią.
Nie bój się przycinać. ;:134 ;:134 ;:134

-- 22 lut 2015, o 18:33 --
Maska pisze:Witaj Rafale jestem z rewizytą ;:180 bardzo lubię młodych ludzi z pasją, a mamy ich paru na FO. Podziwiam, że zadajesz sobie trud wysiewania, bo to obowiązek, trzeba dbać jak o zwierzątko :D I oczywiście mam prośbę pokaż swoje stadko ;:180
Przypomniałeś mi, że mam kupić gazanię ...i oczywiście wysiać :uszy
Kiedyś stadko pokażę .
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Wierzba sachalińska 'Sekka'
Obrazek
Na jesieni przed przymrozkami zapomniałem schować jednej pelargonii z końca ogrodu. Została schowana aż po przymrozkach. W grudniu zaglądając do piwnic nic nie miała żywego. Przyciąłem ją i podlałem a tu wczoraj patrzę a tu tak żyje. ;:306 ;:306
Obrazek
Bardzo lubię rozchodniki mam bardzo dużo odmian. Teraz wisną jeszcze nie przycięte stare pędy i soczysta zieleń fajnie się prezentuje. ;:3 ;:3 ;:306 ;:306 Obrazek
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Ja też lubię rozchodniki i także mam ich kilka.
Świetne, bo bezproblemowe. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Z tym że są bezproblemowe to maż rację. ;:180 ;:180 ;:180 ;:180 ;:180
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”