Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Zdjęcia naszych ogrodów.
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Jukka ci się rozszalała a róża Jalitah cudna jak i cała reszta ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Cierpisz na bezsenność? ;:224
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko z tęsknoty za Tobą prawie, że uschłam ... ale jesteś ;:196
Mimo problemów, obowiązków ponad siły masz ochotę i czas na aranżacje a wiemy ile to czasu pochłania. Do tego każda dodatkowa doniczka to czas spędzony na podlewaniu.
Dzięki wcześniejszym nakładom pracy i wspaniałym rozplanowaniu roślin może spokojnie pozwolić mu przez jakiś czas na samoobsługę a Ty zajmiesz się ważniejszymi sprawami.
Przytulam, przesyłam pozytywną energię i cieplutko pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Krysiu, dziękuję kochana, naprawdę łudzę się, że będzie jeszcze dobrze, jejku nie wiem o jakim kamiennym kręgu myślisz, jedyne co mi przychodzi na myśl, to pierwsze zdjęcie z oczkiem wodnym i wysepką na której rośnie pęcherznica, jeśli chodziło Ci o inne zdjęcie, to skopiuj je i wklej, a napiszę co tam rośnie

Iwonko, pomimo tego że jestem (a raczej byłam) optymistką, zawsze zdawałam sobie sprawę z tego, że życie lubi płatać figle, przerabiałam różne scenariusze, nawet te najczarniejsze, ale takiego nigdy nie brałam pod uwagę, niestety nie o wszystkim mogę pisać, ale nie poddam się, dopóki starczy mi sił, bo wiem, że jeśli mi ich zabraknie stracimy wszystko, co z takim mozołem stworzyliśmy

Alicjo, dziękuję za tyle pięknych słów, uwierz mi mój ogród chowa się do Twojego cudeńka, a moje rośliny są niestety w o wiele gorszej kondycji niż w zeszłym sezonie, dobrze, że na zdjęciach tego nie widać, w sumie musiałabym napisać, że dobrze jest móc zrobić takie zdjęcie, że tego nie widać, obcując z nimi na żywo widzę kolosalną różnicę, gdyż z wiadomych względów nie dostały odpowiednich nawozów, do niedawna nie wierzyłam w to, że te nawozy tyle dają, a jednak coś w tym jest ;:108

Zuziu, nie da się ukryć, że te piękne róże i inne kwitnące, rekompensują mi w jakiś sposób choć ciut stresów, patrząc jednak z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego o ile łatwiej by mi było teraz, gdybym nie miała tych wszystkich dodatkowych zajęć, ale nie wyobrażam sobie ogrodu jak z żurnala trawa, iglaki i nuda ;:7

Dorotko, pęcherzyce jak najbardziej ;:108 , one są bezproblemowe, poza tym tawuły japońskie, fajna jest też tawuła billarda, krzewuszki Ci wymarzły ;:oj, u mnie rosną jak szalone, a może sadziec, trudno mi doradzać, bo wydaje mi się, że u Was gorsza aura, niż u nas na zachodzie kraju, pomyślałam jeszcze o amorfie, choć jak dla mnie przereklamowana, ale bezobsługowa, tylko trzeba ją przyciąć jak inne zresztą.

Marzenko, dzięki za tyle miłych słów, próbuję wrócić, to znaczy bardzo chcę, ale natłok wszystkich spraw strasznie mnie przytłacza, potrafię usiąść przed kompem czytać, oglądać, ale nic tak naprawdę do mnie nie dociera, nie mam do niczego cierpliwości, ale staram się ;:108

Majka, mam nadzieję, że jak co roku jukki mnie nie zawiodą, a Jalitah faktycznie jest cudna, w zasadzie u mnie od niedawna, więc czekam, aż się rozkręci na dobre

Dorotko, nie wiem na szczęście, co to bezsenność, zdarzyło mi się może z pięć razy (jak na mój wiek), jednak doświadczyłam jakie to straszne uczucie, więc serdecznie dziękuję, ja w zasadzie jestem taki nocny "marek", poza tym, nie mam czasu, ani sił prędzej się zmobilizować

Krysiu, dziękuję kochana, za tę pozytywną energię, strasznie się cieszę, że za mną tęskniłaś, jednak nie usychaj proszę ;:196, postaram się poprawić ;:108, kiedy tylko odprowadzę mojego Engelka na drugą stronę tęczy ;:145, niestety zaniemógł totalnie, a jest (zawsze był) taki mądry, że się nie poddaje, a ja nie wyobrażam sobie go uśpić, więc walczymy razem

poza tym dość już o tych wszystkich problemach, o których tylko tu mogę chociaż na moment zapomnieć

zakwitł mi po raz pierwszy tulipanowiec :tan :tan :tan, co prawda na razie kilkoma kwiatkami, które pierwsza wypatrzyła Gosia (moja synowa), ale jest już nadzieja, że z czasem pokaże więcej
Obrazek

i oczywiście róże, na początek piękna para ;:167 Marie Curie i The Pilgrim
Obrazek

Obrazek

Obrazek

nadal i wciąż moja faworytka Chandos Beauty
Obrazek

Obrazek

ten widoczek uwielbiam, z przodu Artemis, białe lilie i na łuku Peny Lane
Obrazek

z drugiej strony łuku niezawodna Aloha
Obrazek

tu za dużo do wymieniania ;:306, no dobra na pierwszym planie Pastela, obok Heidi Klum Rose i jakaś nn, za nimi Ingrid Bergman, a za nią Astrid Grafin von Hardenberg, obok różowiutkie Clair Renaissance i Aphrodite, a pomiędzy nimi wszystkimi lilie (które tu nie bardzo widać), a które dają zazwyczaj swój pokaz w momencie kiedy róże tracą swój urok szykujac się do drugiego kwitnięcia
Obrazek

tak wyglądają w rzeczywistości
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ingrid Bergman w zbliżeniu, czyż nie jest urocza
Obrazek

również w zbliżeni Astrid Grafin von Hardenberg
Obrazek

jedyna okrywowa, tylko nie wiem dlaczego, ach zapomniałam ;:223 , że nie mam miejsca :;230
Obrazek

ale jest tak słodka, że chyba jednak coś z czasem ;:oj wymyślę
Obrazek

subtelny Chopin
Obrazek

taki sobie widoczek, wygląda niby tak pusto
Obrazek

nieco bliżej prawy boczek, mało imponujący, bo zdjęcie wykonane w pełnym słońcu
Obrazek

w zbliżeniu jednak już zupełnie inaczej (ile zależy od ujęcia), przetacznik Alba
Obrazek

obok niego Paschmina
Obrazek

Obrazek

dalej kwitnie Bordure de Neigre jak dla mnie na chwilę obecną taka sobie, jeśli dobrze pamiętam w zeszłym sezonie pisałam podobnie, a jednak drugie jej kwitnienie mile mnie zaskoczyło, zobaczymy jak będzie teraz
Obrazek
i dalej Kosmos, która do tej pory w tej gęstwinie nie dawała rady, teraz kosztem innych (które chcąc nie chcą, będę musiał chyba jednak przesadzić, tylko gdzie ;:124) pokazała na co ją stać
Obrazek

lewa strona
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i inne widoczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

następnym razem (chociaż nie wiem, kiedy to będzie :oops: ) pokażę hosty i inne, które tu rosną
Obrazek
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Witaj Ilonko, wszystko piękne, róża Paschmina bardzo przypadła mi do gustu, ten powojnik na przed ostatnim zdjęciu jak się nazywa?
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko Cudnie mimo tylu problemów ogród piękny wypielęgnowany .Prowadzony z sercem Brawo Ilonko cudne piwonie ,tulipany, bzy ,a do róż wracam prześliczne piękności i te kolory wszystkie i z osobna .Ścieżki ogrodowe urocze zakątki zaranżowane elegancko.Burza barw raj na ziemi. ;:oj
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Tulipanowiec ! ;:138 ;:138 ;:138
Ciekawe kiedy moje zakwitną. ;:224
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonka niebieski drobniutki powojnik na ostatnim zdjęciu może wiesz jak się nazywa, uroczy ;:108 ;:108

;:196 ;:196
Awatar użytkownika
semirek
200p
200p
Posty: 269
Od: 22 sty 2014, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

ILONKA, USZY DO GÓRY, PIĘKNIE MASZ W OGRODZIE I PIĘKNIE BĘDZIE W TWOIM ŻYCIU - POZDRAWIAM
Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.
Pół roku z przyrodą
Pozdrawiam - Aurelka
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

:wit
Przepiękny ogród ;:138
Śliczniutkie róże ;:215
Lubię Twoje zdjęcia oglądać, szczególnie te z perspektywy :tan
Pozdrawiam i życzę powodzenia w życiu i zdrówka dla Ciebie i eMka
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ewka, jak dla mnie Paschmina strasznie przereklamowana, ładniej prezentuje się na zdjęciach niż w rzeczywistości, ten powojnik to Rooguchi

Beatko, dziękuję ;:196, z burzą barw jeszcze się zgodzę, ale z tym rajem, to już gorzej, może i byłby, gdyby rosło tylko, to co przez nas posadzone, pomyśl jak byłoby cudownie, gdyby nie było zielska, ale pomarzyć każdemu wolno ;:306

Dorotko, słyszałam, że u nas zakwitają bodajże po 12-stu latach, nasz jest u nas 7 rok, ale nie wiadomo ile miało drzewko w momencie jego zakupu

Krysiu, to słynny bylinowy i bezproblemowy Rooguchi

Aurelko, oby się sprawdziło ;:196

Ewuniu, dziękuję za tyle miłych słów ;:196

Jedna z lepszych wiadomości, Engelek czuje się znacznie lepiej, sam schodzi i wchodzi po schodach, więc nie muszę go nosić, wiem, że to tymczasowa poprawa, ale może jeszcze z nami troszkę pobędzie

dzisiaj obiecane hosty

tak w ogóle
Obrazek

Obrazek

i w szczególe (po raz pierwszy nie są pożarte przez ślimaki, których jest normalnie plaga, chyba dlatego, że przerzuciły się na dalie ;:223)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tę najbardziej lubię ;:108
Obrazek

a te dwie największe rosną w innym miejscu
Obrazek

Obrazek

i troszkę kolorków

powojnik Rooguchi w zbliżeniu
Obrazek

powojnik Purpurea Plena Elegans wtargnął na tuje sąsiada ;:306
Obrazek

Obrazek

Summer Snow
Obrazek

Diamond Ball
Obrazek

Obrazek

Flora Romantica pomimo niesprzyjających warunków w jakich rośnie daje jakoś radę
Obrazek

jest urocza
Obrazek

Obrazek

Alinka
Obrazek

Obrazek

Cinderella
Obrazek

Nostalgia
Obrazek

Obrazek

Scarlet Hit
Obrazek

Obrazek

Pomponella
Obrazek

akant
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i kolejne lilie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Przepiękna jest ta cienista rabatka. Nie wspomnę o cudownych różach i liliach. ;:167
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

ilona2715 pisze:,

Obrazek

[/img]


Ilonko, masz tyle piękna że trudno opisać. Musi to kosztować mnóstwo pracy. Ale efekt wart jest każdego wysiłku. Bujnie, kolorowo ale nie za kolorowo. Tak przytulnie.
Rzuciła mi się w oczy szczególnie jedna róża. Co to za purpurowa piękność?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”