Działeczka Erazma i nie tylko ... 1 cz.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Działeczka Erazma i nie tylko ... 1 cz.

Post »

Dziś z uwagi na ładną pogodę (+7?C, święcące ładnie słoneczko) pojechałem sobie ;:71 na działkę. Śnieg powoli topnieje, ale jest jeszcze warstwa zlodowaciałego śniegu grubości około 20 - 30 cm na trawniku. Na dachu altanki już nie ma po nim śladu. Piwniczka na razie nie jest zalana mimo wysokiego poziomu wody w studniach (w ubiegłym roku zakładałem w piwnicy folię i zalewałem ją cementem).Uzupełniłem ubytki wapna na pniach drzewek, podsypałem słonecznika do karmnika, wywiesiłem nowe słoninki dla ptaszków. Jak ustaliłem znów były dwa dni temu włamania do kilku domków.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U mnie w tej chwili pada gęsty śnieg a właściwie jest zawieja śnieżna. Chyba nie prędko wejdę z pracami na działeczkę. W ubiegłym roku o tej porze miałem wysianą marchewkę, pietruszkę, posadzoną dymkę ...
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tunel jak dopisze pogoda skrócę jutro z 6 do 4,60 metra. Jak widać wszędzie biało. Śniegu jest około 25 do 30 cm.
Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Ależ u Ciebie jest dużo śniegu . U mnie ledwo co przykrywa ziemię , gdzieś 5 do 7 cm
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Moja działeczka w zimie.

Post »

Moja działeczka widziana obiektywem aparatu z telefonu komórkowego.
Obrazek Obrazek
Nad kształtem świerku srebrzystego trochę się napracowałem. Ma on ponad 20 lat. Obok to szpaler z thuji "Brabant" corocznie przycinany.
Obrazek Obrazek
Obrazek
To moje krzewy iglaste jak: cis, jałowiec, thuje ... Ten mały krzaczek na drugim zdjęciu to cyprysik japoński cham. obt. FILICOIDES.
Obrazek
To cyprysik groszkowy. Mam jeszcze jeden taki, ale prawie całkowicie jest przysypany śniegiem.
Obrazek Obrazek
W sadzie też biało. Dobrze, że bielenie konarów na razie trzyma... Oprócz dużej śliwki Łowickiej wszystkie drzewka są karłowe. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Narobiłes sporo zdjęć. Widzę że iglaki zawiązałes sznurkiem. A mnie sie nie chciało i ciężki snieg mało nie rozpirniczył mi pięknej tuji. Szybko więc zwalałam śnieg. To ja uratowało. U nas też ciągle snieg, ale jest coraz radosniej. :D
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

ciekawe co sie dzieje na mojej działeczce :roll:
zimą byłem na niej tylko raz :oops:
powoli rozglądam się za nasionami jakiś ciekawych jednorocznych
czy macie jakieś ciekawe propozycje?

co myslicie o próchnicy słodkiej? użyłem jej na jesień, zobaczymy czy kwiaty będą mi lepiej rosły na moim piasku :P
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Zależy gdzie chcesz je posadzić ,jaka wysokość Cię interesuje itp.

Ogólnie mogę polecić kwitnące bardzo długo aksamitki , żeniszek, astry, cynie, petunie, gazanie,celozje ( grzebionatka), heliotrop, szarłat.

Prawie wszystkie z nich utrzymują się aż do przymrozków.

Chyba ,że chodzi Ci o coś innego - jakieś nowości itp?
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Lubię kwiaty duże, wysokie. Dlatego sieję między innymi słonecznik ozdobny. Ale tak jak pisze Ania każdy musi wybrać sam, bo każdemu podoba się co innego. Co to jest próchnica słodka :shock: :?:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Elizo miałem już pisać co wiem na temat próchnicy słodkiej ale przeczytaj co piszą fachowcy :D
http://portalwiedzy.onet.pl/74698,,,,Pr ... haslo.html
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

aniawoj pisze: Ogólnie mogę polecić kwitnące bardzo długo aksamitki , żeniszek, astry, cynie, petunie, gazanie,celozje ( grzebionatka), heliotrop, szarłat.
No tak. Miałem na myśli jakieś mniej znane rośliny, bo te mam praktycznie co roku i mi się troche znudziło. :lol:
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

No dobra Elmarku, to znaczy że próchnicę słodką - mull przywozić można z lasów liściastych i stosować w ogrodzie? :?:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Nie wiem co na to Leśnicy?
na pewno to jest bardzo dobra ziemia,podobna do "liściówki"otrzymywanej z zagrabionych liści (np. parków)i poddanych kompostowaniu z udziałem dżdżownic. :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”