Aprilkowy las cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

I czosnki oglądałam i lilii nie mogłam przegapić. Wschodnia i północna rabata kipi kwiatem i kolorem, a które są z tych pachnących? ta różowa na zachętę (przedostatnie - pachnie? i ta żółtawa wcześniejsza?.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu załapałam się dopiero na 5 stronę ;:224 Kotek milusi:)
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Witaj Aprilku,
ja też przybywam w tempie proporcjonalnym do pory roku ;:129 .
Przeglądając te kilka poprzednich stron upewniłam się, że jednak warto posadzić Burgundy Iceberg. Myślę o niej od jesieni i ... chyba jednak ją zaproszę do siebie ;:108 . Miejscówka już nawet czeka, co jak sama wiesz jest u nas rzadkością :wink: .

Kocurra cudowna ;:226 !!! Ma takie śmieszne spiczaste uszka i ogrom futra do głaskania ...ech ... uwielbiam kocie futro ;:173 .
Też coś ostatnio wzięło mnie na kota i myślę o zafundowaniu sobie drugiego :lol: . Takie dwa brykające po domu futrzaki to przecież sama radość ... ;:191 .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

A co z meblami?
Pamiętam jak się zastanawiałyśmy nad tym.
Jeśli chodzi o róże to masz gdzie sadzić. Nie miej wyrzutów sumienia.
Jak ja bym chciała móc kupować
Uwielbiam to
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Witaj Jolu,lilie masz piękne ,one doskonale wyglądają z różami,ale i czosnki zwłaszcza te wyższe,też super uzupełniają,Twój ogród w lesie jest niesamowity ;:168
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu, Jolu, czemuś, ach czemuś to napisała???????
Zamów róże....martwić się będziesz później :wink:
Oczywiście skorzystałam z porady na maksa :;230 :;230 :;230 Co ja teraz zrobię z tą ilością róż?????
Jola, pakuj się i przyjeżdżaj do mnie - pomożesz mi wymyślić gdzie je posadzić ;:306

Cudne i czosnki, i lilie ;:108 szczególnie zainteresowała mnie Easy Waltz - lubię jasne, porcelanowe kolory ;:167
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Dorotko, prawdę podwiedziawszy to nie pamiętam które pachną a które nie. Mam ich sporo, wymieszanych więc zapach i tak jest. Ale ta kremowa chyba nie pachnie. Jest dość niska, jakieś 60 cm, kupowana jako Mont Blanc ale to chyba nie ona.

Aage, mam kocię od pół roku a jeszcze się nią nie nacieszyłam. Tylko zdjęcia ciężko robić bo szybsza od przeciągu :uszy

Annes, fajnie że jesteś ;:138

Rozeta, zapraszam. Zima, czy jak tam zwał tę dziwną porę roku, raczej nie działa na nas dobrze.
Burgundy Iceberg mam jedną, w doniczce, dopiero od poprzedniego sezonu. Jest piękna, naprawdę oryginalna. Dokupiłam teraz jeszcze jedną, więc jeśli tylko masz miejscówkę to nie ma się nad czym zastanawiać. A z czym ją skomponujesz?
Moje rude futro jest cudne, ale jak się głaszcze to czuć kosteczki ;:306 Jeszcze młodziutka, ma dopiero pół roku. Sama myślałam o parce ale to za droga impreza na raz. I nie mam na myśli samego kosztu zakupu ;:306 Meble mimo stojącego obok drapaka, mocno nadszarpnięte....

Gosiaczku, masz na myśli białe meble? Ja już kupiłam. Wyślę ci parę fotek na pw.
Kupować róże i inne chabazie to dla mnie niemal zakupoholizm ;:209 Walczę z tym ale częściej przegrywam. Każda dodatkowa kasa na to idzie.
Ty też masz gdzie sadzić, jeszcze ze sto róż by ci się z powodzeniem zmieściło. Już widzę cudną rabatę różaną w łuku obok basenu. Namów M. Fajnie by się pluskało w takim różanym otoczeniu.

Marto, lilie uwielbiam, dziękuję. Właśnie dziś dostałam katalog z Lilypolu, zaraz będę powiększać kolekcję :tan

Elwi, chętnie bym przyjechała ale ja nawet u siebie mam problem z planowaniem ;:222 A doklikałam jeszcze 9 sztuk, ale może uda mi się przemówić sobie do rozsądku, tylko czy ja mam rozsądek.....co to takiego?
A różowych, porcelanowych to mam więcej, zaraz zobaczysz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Arcachon

Obrazek La Samur

Obrazek

Obrazek Sweet Surrender

Obrazek Fairbanks

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Pink Mist

Obrazek Fairbanks

Obrazek

Obrazek White Triumphator

Obrazek Pandora

Obrazek Lorina

Obrazek

Obrazek Pink Perfection

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobra, bo was zamęczę na raz ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Elwi pisze:Jolu, Jolu, czemuś, ach czemuś to napisała???????
Zamów róże....martwić się będziesz później :wink:

Oczywiście skorzystałam z porady na maksa :;230 :;230 :;230 Co ja teraz zrobię z tą ilością róż?????
Jola, pakuj się i przyjeżdżaj do mnie - pomożesz mi wymyślić gdzie je posadzić ;:306

Cudne i czosnki, i lilie ;:108 szczególnie zainteresowała mnie Easy Waltz - lubię jasne, porcelanowe kolory ;:167


:;230 :;230 :;230 wzięło i mnie na klikanie jak poczytałam ten tekścik..... :;230 później będę się martwić :;230
Kochany Aprilku..... nadrobiłam zaległości i teraz wiem ile i jakie masz futrzaki ;:196 piesio wśród róż .... do zagłaskania,
a kotek w różnych pozach do wygłaskania.... ;:168
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Zamówiłaś róże ;:306 No patrz, wcale się nie zdziwiłam.
To na jakie ostatecznie padło?
Ja do już zamówionych doklikałam 9 ale nie wiem czy powinnam kupić. Jeszcze tyle siedzi w donicach. Pewnie i tak zamówię.
Futerek mam faktycznie sporo ;:306 Ale pieski mają dużą działkę a kot duży dom więc sobie w drogę nie wchodzą. I fajnie mieć takie towarzystwo. Polecam ;:215

Dla ciebie inna różyczka, uznawana za niebieską

Obrazek Indigoletta

Obrazek zapraszam częściej do odwiedzin
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Piękne te lilie. Takie duże. Sama nie wiem które ładniejsze, czy te w kropki, czy gładkie ;:173 .
I co, zamówiłaś coś już w lilypolu?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Lilie udają mi się nieźle, przyznaję. Uwielbiam ich zapach. Ja wolę te bez kropek. Ale i tak wszystkie są bajeczne.
Jeszcze nic nie zamówiłam. Dopiero będę studiować katalog, wcześniej nie miałam czasu. A ty jakieś już wybrałaś?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Aprilku,
pięknie wyglądają kolorowe kwiaty między drzewami ;:oj
jestem zaskoczona, że świetnie rosną w takim sąsiedztwie. Jak to robisz, że drzewa nie osłabiają kwiatów?
w ogródku rodziców kilka razy próbowaliśmy robić rabaty kwiatowe obok drzewek owocowych, jednak nigdy się to nie udawało - drzewa wyciągały wszystko z ziemi i dla kwiatów nie wystarczało, dlatego były liche i rachityczne. Czy to kwestia odpowiednich nawozów?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Szamanko, to żadna tajemnica. Wszystkie lilie sadzę w dużych donicach, takich 15-20 litrów. Nawożę dwa razy w roku. Raz przy sadzeniu i raz jak zaczynają kwitnąć.
Ja mieszkam na piaszczystej łasze w lesie, wszystkie rośliny mają wymienianą ziemię.

Kiedy pokażesz swój wątek? Jaki masz ogród, pochwal się, chętnie zobaczę.

Miałam nawet takie cudowności ale jakoś nie umiem ich utrzymać

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”