Mój mały kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu ciasto z pewnością smakowite spróbuję na niedzielę coś upichcić bo ja kocham słodkości zamiast mięsa czy kiełbasy. Coral charm też mam i ma cudne kwiaty. Fajna taka dwukolorowa rutewka wolałabym jednak całą w bieli, bo w lila mam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu piwoniowe portrety piękne. ;:oj Rutewka taka zwiewna,wyjątkowo dużo kwiatów ma, dbasz o nią chyba bardzo. :uszy Jarzmianki masz na słońcu? Moje w lekkim cieniu wyjątkowo marne. ;:222 Przepis skopiowany, pewnie jutro wypróbuję. :)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witajcie :)

Dzisiaj przeszła dość mocna ulewa, pod wieczór poszłam kopać dół dla mojego Doktorka i jakie bylo moje zdziwienie ;:oj ziemia tak sucha jakby w ogóle nie padało, wykopałam dół wielkimi trudami, nasypałam mieszanki odpowiedniej dla mojego pięknisia, skorka z banana powędrowała do dołka, wlałam całą konewkę wody i musiałam wiać do domu, bo przyszła burza i następna ulewa, niestety Doktorek został w doniczce,jutro go posadzę :roll: mam nadzieję.

Izo Bardzo mi się zrobiło miło gdy przeczytałam Twoj wpis, tyle superlatyw ;:196 ale powiem Ci tylko jedno, ja po prostu nie mogę żyć bez ogrodu i chociaz nie zawsze czas pozwala, bo praca i obowiązki rodzinne pochłaniają dużo mojego czasu, to nie wyobrażam sobie tego okresu letniego bez tych wszystkich pięknych roślin, ktore posiadam, móc wyjść rano do ogrodu i chłonąć to wszystko to coś co jest dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam i zapraszam częściej ;:196
Dla CIebie Irys Seakist


Obrazek

Iwonko ;:196 Biała Azalia to Schneeperle dziś jeszcze utrzymują się na niej kwiaty, zakwitła najpóźniej z azalii to pewnie dlatego :) moja kolekcję piwonii caly czas powiększam, mam ich 20 rodzai, ale wszystkie sadzone niedawno, za parę lat to będą myślę wioki :tan Moja rutewka rośnie w złym miejscu, muszę ją przesadzić, tylko nie wiem czy mogę ruszać,poczytam. Pozdrawiam ;:3
Dla Ciebie Piwonia Duchesse de Nemours- wspaniały konwaliowy zapach

Obrazek

Beatko ;:196 Ciasto polecam, lekkie i smaczne :) co do kuchennego widoku- mikser miesza, a ja się gapię ... :;230 pozdrawiam ;:3 dla Ciebie Gertruda ;:167


Obrazek

123katex Dziękuję bardzo, ciasto polecam. Pozdrawiam ;:196 i widoczek serwuję- Lavender Ice doskonała panna.


Obrazek

Jadziu ;:196 ja tą rutewkę chyba rozdzielę, tylko nie wiem czy ją można ruszać? Ciasto polecam- jest lekkie tylko,że wciągające ;:306 po pierwszym kawalku chce się następny ,następny itd. Pozdrawiam i przesyłam moją nowość z wiosny Eden Rose


Obrazek

Soniu ;:196 moja jarzmianka rośnie na wystawie wschodniej, mialam ją kiedyś na południowej i marna była, teraz jest ładna, chcialabym jeszcze bordową, bardzo mi się podoba, zamowiłam lecz nie przyszła, o rutewkę nie dbam w ogóle posadziłam w zlym miejscu, bo wyrosla duża i zaslania kwitnącą białą azalie, muszę poczytać czy przesadzanie jej nie zagrozi.
Pozdrawiam i przesylam portrecik Caramelli


Obrazek

BasiuPrzepis trzeba wypróbować, ciasto pyszne, a jak nie teraz,to kiedy, truskaweczki są swieże... później kalorie w ogrodzie spalisz :;230 : dla Ciebie przystojniak Artemis- Pozdrawiam ;:196


Obrazek

Acropolis


Obrazek



Obrazek

Pastella - będzie pokaz



Obrazek



Obrazek

Chipendale


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Czy na ostatniej fotce to Karl Rosenvield a Pastella cudnie zapaczkowana jak moja Angela pączek przy pączku ;:167 Jak zakwitnie to będzie szał ;:167 ;:167 Duchesse cudnie pachnąca uwielbiam jej zapach bo też ją mam i ten przenikający seledynek przez jej śnieżno białe płatki.Edenka śliczna lecz nie bardzo chciałam ja mieć u siebie bo to kapryśnica i uwielbia słonko którego u mnie w takiej ilości by nie miała.Jednak to arystokratka wśród róż ;:108 Mój Artemisek jeszcze w pąkach i dobrze niech poczeka aż miną deszcze .Jesienią wszystkie obcięte patyczki wsadziłam wkoło krzaczka .Teraz będę mieć szerszy krzew o widzę ,że na razie wszystkie patyczki są zielone a niektóre juz pokazały listki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

:wit Jadzieńko ta piwonia to Ursyn Niemcewicz, tylko taki zwinięty, bo deszcz i wiatr go tak uczesał ;:306 Angelę też chętnie bym przygarnęła do mojego ogródka, jest śliczna, będę podziwiać póki co u Ciebie ;:196 oj... ile ja miałam przemyśleń o Eden Rose, czy aby nadaje się do mojej strefy, posadziłam w najcieplejszym miejscu w moim ogrodzie,na wystawie południowej, a obserwowałam to miejsce przez trzy zimy ;:224 zobaczymy jak sobie roża tam będzie radzić. Ja też wsadziłam patyczki z Artemisa koło krzaczka ale szczerniały i wyrzuciłam, może przez zimną wiosnę, albo nie mam do tego ręki.Pozdrawim ;:3

Piwonia o nieznanym imieniu, pięknie pachnie ;:167


Obrazek

Ursyn Niemcewicz, te pręciki ;:173


Obrazek

Festiva Maxima w fazie rozkwitu :tan


Obrazek Pozdrawiam niedzielnie :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu, wiesz ja ciągle tak sobie mówię, że spalę w ogrodzie, ale jakoś u mnie to odkłada się tu i ówdzie ;:306
Pastella pięknie zapączkowana, jak zakwitnie, to będzie się działo... ;:215 ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Twoja Pastella da popis. Dużo różyczek już Ci kwitnie, u mnie jeszcze dość leniwe, ale najważniejsze, że nowości pokażą kwiaty
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Piękne piwonie. :wit ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu Pastella to gigant,moja mizerniutka ;:222
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witajcie, w ogrodzie tak wszystko szaleje,że nie nadążam zdjęc wstawiać tutaj na bieżąco, jest pięknie i pachnąco ;:1

Aniu, Kasiu ,Basiu, Ewciu ;:196 ;:196 dziękuję za odwiedziny i zapraszam na spacerek, jeszcze Piwonie które kończą...

Fwstiva Maxima


Obrazek

Ewelina



Obrazek

Duchesse de Nemours


Obrazek

Shirley Temple



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Róże, ktore z dnia na dzień dają piękniejszy popis ;:167

Eden Rose




Obrazek

Pastella



Obrazek

James Galway



Obrazek

Mustead Wood



Obrazek

Caramella, kwitnąca w dolnej partii


Obrazek



Obrazek

Graham



Obrazek

Boscobel ;:167


Obrazek

Hot Chocolate, ciężko zrobić jej zdjęcie, oddające jej ciekawy kolor



Obrazek

LO


Obrazek

Chipendale

Obrazek

Stefania


Obrazek



Obrazek





Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek ;:100
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Ale piękne i bajeczne masz piwonie . Mam jedną ale jeszcze ani razu nie kwitła ;:185 muszę ją na jesień zmienić miejsce.
Róże pokazują swoje piękno. Chwilo trwaj wiecznie!! chciało by się powiedzieć. :wit :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Kasiu ;:196 dziękuje bardzo, piwonie bardzo lubię, ich czas już się kończy, ale dzięki temu ,że jest dużo rodzai, niektóre kwitną wcześniej inne później- to kwiatami można cieszyć się dłużej :) Kasiu może masz za głęboko posadzone, piwonie lubią płytko.

Dzisiaj w roli głównej Księżna Pani Stephanie baronin zu guttenberg ;:167 mogłabym godzinami gapić się na tą pięknotkę


Obrazek



Obrazek


Obrazek

rzut na cały krzaczek :heja

Obrazek



Obrazek



Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysia ja jej nie mam więc pogapię się na nią u Ciebie.
ale jeżeli o różach to ja mogę chyba prawie na wszystkie się pogapić, może mniej na te dwukolorowe, jakoś nie przemawiają do mojej wyobrażni.

pozdrawiam i idę się jeszcze gapić :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”