Ogród za borem - Danio

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Siberio poeksperymentuję, bo na wiosnę i tak muszę "rozgęścic" rabatę

Graziu u mnie też często słoneczniki rozsiewają się same i często kwitną szybciej i ładniej niż te z torebki, ale niestety nie można się nimi podzielic
Z siewu host i wielu innych bylin już się wyleczyłam. Nasiona wcale nie są takie tanie, efekty różne. Wolę kupic 1 egzemplarz i cierpliwie dzielic

Tamaryszku po kwitnieniu ciemiernik zawiązuje nasiona w mieszkach podobnych jak u kaczeńców. Długo utrzymuje płatki, tylko że przybierają zielony kolor. Jest przez czły czas ozdobny. Najgorzej wygląda po zimie, zwłaszcza ostrej, kiedy liście robią się nieładne, poczerniałe. Należy je wyciąc, bo zaraz po pędach kwiatostanowych wypuszcza nowe, piękne. Wtedy też nawożę go kompostem. Postaram się tej wiosny to pokazac

Elu prymulki powoli tracą urodę, ale mam nadzieję, że jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa :wink:

Moja domowa namiastka wiosny

Obrazek

Kliwia

Obrazek

Obrazek

Falki iprymulka

Bo na razie na działce jest tak


Obrazek
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Kliwia zabójczo piękna :-) Uprawiałam kiedyś, ale nie chciała zakwitnąć i gdzieś wyparowała ;:224 sama nie wiem gdzie...

Oj będzie trawki do grabienia :;230 czyli gotowego materiału do ściółkowania :idea:
Ania1234
50p
50p
Posty: 64
Od: 26 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

ładny ogród
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Witaj krajanko.Piękne masz kwiaty domowe a te na działce cudowne ,szczególnie ciemiernik taki ładny i rozrośnięty. :wit
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Jakie słoneczniki .. aż mi się zatęskniło :)
Piękny storczyk .... a moje jesienią coś zaatakowało . Nie odratowałam - musiałam wyrzucić 7 - pozostał jeden - z innego pomieszczenia . Teraz przeprowadzam kwarantannę salonu i wiosną zaczynam od nowa zbieractwo :) :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Siberio dziękuję za podpowiedź odnośnie ściółkowania, do tej pory paliłam wygrabioną suchą trawę. Proszę jeszcze o szczegóły, czy nadaje się na wszystkie rabaty?

Aniu witaj w moim ogrodzie, zapraszam znowu

TerDob jak miło mi Ciebie gościc. Bardzo mało osób na forum z Świętokrzyskiego.
Domowe roślinki umilają oczekiwanie na sezon ogrodowy. Ciemiernik faktycznie ładny był w ubiegłym roku, ale co do tegorocznego kwitnięcia mam obawy. Chyba przemarzły pąki. Na pocieszenie pojawiło się dużo samosiewek

Miriam słoneczniki z Lidla, właśnie siętam jutro wybieram zobaczyc, czy są już nasiona. Moje zebrane zjadły myszy ;:223
Z roślinami tak już jest, że przychodzą i odchodzą. Ja pożegnałam jesienią stary, piękny rozmaryn prowadzony jako bonzai. Nie szchowałam go z balkonu przed wyjazdem do sanatorium i przemarzł :(

W tym tygodniu pogoda nie pozwoliła zajrzec na działkę :( Dzisiejsza noc straszy mrozem, mam nadzieję, że nie narobi zbyt wielu szkód. W ubiegłym tygodniu wygrabiłam kawałek trawnika i przycięłam większośc krzewów. Na szczęście nie zdjęłam zimowych okryc.
W domu zaczyna brakowac parapetów - wysiałam 4 odmiany pomidorów, 4 odmiany papryki i karczochy i to jeszcze nie koniec :wink:
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

A ja nie robię warzywnika ... wiem , że nie znajdę czasu - poprzedni musiałam wykosić wykaszarką - bo sobie nie poradziałam ... może jak kiedyś będę mniej pracować :) :) :)
Już się cieszę na tę chwilę :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Dorotko, trawa nadaje się do ściółkowania (mulczowania) wszystkich rabatek. Może nie powstrzyma wszystkich chwastów (powój, skrzyp), ale większość jednak mocno osłabi.
Warstwa mulczu powinna mieć docelowo ok. 7 - 10 cm. Podczas jej wysypywania trzeba pamiętać o częściowym przesuszaniu trawy. Podobnie lekko przesuszam (mieszam, rozgarniam) trawę dodawaną na kompostownik. Zbyt gruba jej warstwa spowoduje, że trawa zacznie gnić. A to proces niepożądany ani na rabatkach, ani na kompoście. Resztki powinny powoli butwieć.
W praktyce wygląda to tak, że na rabatę sypię cienką warstwę (ok. 1 cm), a po krótkim czasie dosypuję jeszcze kilka razy. Przy następnym koszeniu uzupełnia się ilość mulczu, bo on "znika".
Na kompoście po godzinie rozgrzebuję świeżą warstwę trawy, żeby ją schłodzić i staram się lekko przemieszać ją z innymi odpadkami organicznymi.
Mulcz (słowo pochodzi z jęz. ang.) chroni glebę przed zgubnym wpływem słońca i deszczu (sic!), a dodatkowo po pewnym czasie rozkłada się i działa jak nawóz.
Mój sąsiad, z braku pomysłu, sypał trawę z koszenia w kąt ogrodu. Po kilku sezonach zauważył, że rosnący tam krzew wybujał pod niebo, podczas gdy inne, sadzone w tym samym czasie, urosły o kilkanaście centymetrów.
Nie pal trawy :-) No, chyba że na popiół:-) To też cenny nawóz, dla odmiany mineralny, ale za to bez azotu :-)
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Dorotko piękna Twoja namiastka wiosny w szczególności kliwia ...piękny kolorek , moja to inna odmiana jaśniejsze kwiaty skierowane w dół . Nie zazdraszczam grabienia :roll: sama ze swoim nie mogę się uporać , robię akcje ściągam posiłki ...skoro oglądać i wąchać jest komu :;230
Pozdrawiam wiosennie
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród za borem - Danio

Post »

Miriam u mnie też z czasem krucho, ale mam nadzieję, że coś mi tam wyrośnie, choc nie będzie wypieszczone

Siberio dziękuję za lekcję poglądową ;:196 . Na pewno skorzystam. Do tej pory robiłam kompost z odpadów kuchennych i chwastów, od czasu do czasu dodawałam gołębiego nawozu. Sam nawóz gołębi sezonuje w innym, ustronnym miejscu. W tym roku zastosuję ściółkę z trawy - mam nadzieję, że ograniczy to trochę chwaściory

Tijeczko wiosna się ociąga, więc chociaż parapety radują oczy. Na razie z grabienia nici, bo tek jakby wróciła zima :evil:

KOŃCZĘ TEN WĄTEK A MIŁYCH GOŚCI ZAPRASZAM TUTAJ

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42065
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”