Na wzgórzu z widokiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

2 m. to faktycznie mało. Myślałam, że tam jest więcej. Masz dylemat, ale od czego jest zima. To czas na koncepcyjne myślenie.
Wspólnie cos wymyslimy
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Gosiu i dobrze myślałaś, byłam w poniedziałek i zmierzyłam zostanie 4 metry i to już z werandą i tarasem :D
Ja to jednak nie mam za grosz orientacji przestrzennej :lol:

U mnie taka jesień
Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Vamila, jeśli możesz (i nie zrobiłaś tego jeszcze), to obmierz swoją działkę, zanotuj gdzie co rośnie i w jakich odległościach od siebie, ścieżki, płotu. Zrób parę zdjęć z dalszej perspektywy. To ci ułatwi pracę koncepcyjną na odległość. Sama się często łapię na tym, że źle oceniam odległość czy ilość miejsca i okazuje się, że jest go więcej lub mniej, niż sądziłam. Mnie takie notatki i zdjęcia pomagają od razu weryfikować jakieś wieczorne pomysły :)
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Witaj Milenko! spotkałam Cię u Danusi i tak mnie kupił Twój post, że natychmiast przybiegłam, przeczytałam i na pewno będę śledzić Twoje poczynania, a pierwsze co spróbuję od Ciebie podpatrzeć to pergola dla jeżyny! Do tej pory wycinałam pędy po owocowaniu, ale gdzieś usłyszałam że wystarczy je przycinać i jeżyna rośnie do góry i na to potrzebna jest pergola. A na ziołowy polecam czosnek niedźwiedzi ;:215
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Elfia hihi pomierzyłam ale jak widać po łebkach. Porządnie tylko okolice warzywnika i zielnika - to moje oczko w głowie. Za miejsce między altaną a pergolą chciałam się zabrać się w przyszłym sezonie ale jak widać chęci swoją drogą a motywacja i bodźce z FO swoją :) Zdjęcia mi nic nie dadzą bo ja ogarniam dopiero na papierze w kratkę, gdzie najlepiej 1 metr = 4 kratki :lol: Wieczorne pomysły górą! Jak coś mi przyjdzie do głowy przed zaśnięciem to kaplica, muszę wstać i narysować, bo nie usnę ;:65
Mario ja jeżynom wycinam przy ziemi tylko pędy aktualnie owocujące, bo jak zostawiłam raz to malutkie owocki były. Pergolę zgapiaj - prosta konstrukcja i naprawdę wygoda w zbiorze i pielęgnacji a jeszcze cień daje. Czosnek niedźwiedzi wpisuję na listę :arrow:

Tup tup ;:65 byle do wiosny oto moja lista warzywna :)
Zagon 1
Kawon Rosario bo dzieci lubią
Cukinia Soraya na leczo
Patison Disco do pikli
Dynia Miranda na nasiona
Dynia piżmowa Butternut podobno dobra na zupę
Dynia Rouge vif d'Etampes Jola narobiła mi smaku
Ogórek Tessa sałatkowy
Ogórek Anulka do chrupania
Ogórek Dar bo krzaczasty i na sałatki słoikowe
Kapusta Amager do kiszenia i przechowania
Kalafior Pionier uwielbiamy
Brokuł Sebastian do słoików
Brukselka Groniger do słoików
Słonecznik ogrodowy do skubania
Seler Zagłoba wiadomo
Cebula Sochaczewska do przechowywania

Zagon 2
Papryka Roberta do przetworów
Papryka Topgirl do zapiekania
Papryka Oda bo ładny kolor
Papryka Marta do jedzenia
Papryka Tabasco, żółta chilli od Kasi do suszenia, konserwowania
Marchew Berlińska do przechowywania
Marchew Koral na soki i przetwory
Pomidor Kmicic do suszenia
Pomidor Samuraj na przetwory
Pomidor Ikarus, Sława od Kasi do jedzenia
Pomidor Green Zebra od Kasi do sałatek
Pomidor Pearshaped do sałatek
Rzodkiew Agata uwielbiam surówkę ze śmietaną
Czosnek wiosną sadzony uwielbiamy
Por Bulgaarse do jedzenia
Por Herbstriesen do przechowywania
Szparagi jako rozsada
Bazylia do przetworów i na pesto
Groch Iłówiecki przed papryką

Zagon 3
Fasola karłowa szparagowa jedzenie i w słoiki
Kapusta Kalibos jedzenie i w słoiki
Marchew Pierwszy Zbiór do jedzenia
Cebula Karmen do jedzenia
Cebula biała do jedzenia
Sałata Meravigila najwcześniejsza
Sałata Lollo Rosa uwielbiam do sałatek
Rukola pycha na kanapki
Pietruszka cukrowa wczesna do jedzenia
Pietruszka Berlińska do przechowywania
Burak Czerwona Kula do słoików i przechowywania
Bób Jankiel do jedzenia
Rzodkiewka kolorowa ku uciesze dzieciaków
Fasola Piękny Jaś po płocie na suche nasiona

Poplony żeby zimą też było coś zielonego i chrupiącego
Cykoria Palla Rosa do pędzenia w domu
Brokuł Sebastian
Kalafior Pionier
Fenkul Mammouth jaki to ma smak?
Jarmuz Halbhoher do zbierania zimą
Kalarepa Blauer fioletowa :)
Rzodkiewka Flamboyant jesienna
Roszponka
Rzepa Golden
Rzodkiew Runder
Sałata rzymska Parris
Szpinak Matador

Pojemniki
Papryka ostra dzwonek od Kasi do konserwowania
Oberżyna Black Beuty zobaczymy czy coś z tego będzie

oraz Koper gdzie popadnie ;)
i nie wiem gdzie wcisnąć karczocha, bo to bydlę zajmuje dużo miejsca ;)
Prócz tego będą uprawy współrzędne zgodne z allelopatią :)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Lista całkiem pokaźnych rozmiarów, podejrzewam że do lutego jeszcze się rozrośnie. A ja musiałam zlikwidować warzywniak. Zostają mi tylko warzywa w skrzyniach.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Milenko w głowie mi się zakręciło od Twoich planów i tak jak Danusia myślę że jeszcze coś dojdzie.
Czyli jednak radzisz wycinać pędy jeżyny po owocowaniu :wink:
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

O matko ;:202 . Dziewczyno, zarobisz się na śmierć ;:oj . Chociaż ja w pierwszym roku jak miałam działkę, to też uprawiałam mnóstwo warzyw (chociaż nie tyle). A potem co roku z czegoś rezygnowałam ;:224 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

;:224 ;:224 , ja byłam ambitna w pierwszym roku po zakończeniu studiów. Pisałam jeszcze pracę mgr, a odstresowywałam się w warzywniku. Wyszło nieźle, tyle, że później musiałam to sama zjeść. Moja rodzinka jest beznadziejna jeżeli chodzi o nowości warzywne :roll: . (Podobnie przetwory: ogórów w trzech postaciach im zrobić i papryki, a wszyscy :D .) Mama stwierdziła, że szkoda miejsca i posadziła truskawki i kwiaty. Ziołowy ogródek zniszczyli podczas rozbudowy. Jedynie fasolka szparagowa, ogórki, cebula, marchew i pietruszka zostały. Czasami jakiś por, albo seler i papryka symbolicznie. Ech... Byle na swoje.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

U mnie z kolei podstawowych warzyw; marchew, seler pietrucha, cebula zużywamy tyle że musiała bym mieć pole a nie ogród. Tak rodzinę nauczyłam że bez te warzyw muszą być w zupie, w sosie, i często do surówki są potrzebne.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Danusiu raczej już się nie rozrośnie, ewentualnie zmienię odmianę. Szkoda, że musiałaś zlikwidować warzywnik ja sobie bez niego nie wyobrażam ogrodu tym bardziej działki. Kiedy wprowadziliśmy się do mieszkania w bloku z ogródkiem (to moja pierwsza ziemia aż 75m2 :D ) zanim założyłam rabaty i posadziłam żywopłot miałam cukinię, ogórki, pomidory i zioła. Teraz zostały tylko zioła :) Podstawowe warzywa to podstawa :)

Marysiu ja wycinam owocujące łęty, bo nowych przyrostów i tak jest wystarczająco aby mnie zadowoliły plonami. Wolę większe dorodne owoce i już :wink: Mnie się też trochę kręci, od tych planów dlatego mam wszystko rozrysowane i roztabelkowane co kiedy siać :)

Jolu coś Ty ja jestem nie do zajechania, a przynajmniej tego się trzymam. No i przecież mężczyznę posiadam :) Tą są warzywa, które jemy, niektóre dopiero od kilku lat ale są w jadłospisie, więc czemu miałabym ich nie wyprodukować sama. Po za tym co to jest 3 zagony po 35m2 ;:173

Aniu zielnik można odbudować przecież :) Z nowości to u nas będzie tylko fenkuł, rzepa i karczoch ale to dosłownie po kilka na spróbowanie, jeśli posmakują zostaną. Reszta jest w jadłospisie krócej lub od dawna. Uwielbiamy warzywa w każdej postaci, a wiesz przecież że te ze sklepu są do niczego. Po za tym ja robię dużo przetworów (liczę tak żeby słoiki wystarczyły przynajmniej od listopada do kwietnia). Do tego potrzebuję duużooo warzyw i owoców :D

Szukam też sposobu na inne zimowanie warzyw niż wsadzanie w słoiki ale totalnie nie wiem jak to ogarnąć. Piwnica w bloku jest chłodna ale nieprzewiewna. W tamtym roku spleśniała mi dynia i jabłka. Ziemiankę pod blokiem budować czy jak :heja
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Milena, toś zaszalała kobieto z tą listą na warzywnik! ;:202
My w ubiegłym roku tak poszaleliśmy z mnogością odmian pomidorów, że ostatecznie miałam około 300 sadzonek :oops: , oczywiście rozdałam większość ;:173
Pięknie rosły, zawiązały grona, a gdy owoce zaczęły dojrzewać wlazła szara pleśń i wszystko "zeżarła" ;:174
Koper, który uwielbiam ;:152 , miałam w ubiegłym roku też w ogromnych ilościach, a w tym mszyce tak dopadły biedaka, że nie było szans na uratowanie ;:145
Jeśli chodzi o green zebrę, to rzeczywiście odmiana jest uznawana jako typowo sałatkowa, jednak Ondek mój twierdzi, że lepszego pomidora nie ma, i wcina "na surowo" głównie ten gatunek właśnie :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Ja poza ogórkami i burakami nic w słoje nie pakuję,warzywa mrożę np fasolka szparagowa jest o wiele lepsza w smaku niż ze słoika ,przynajmniej nam lepiej smakuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”