Ogród Lokiego ? część kolejna

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ E-Genia ? Ja nie wiem, co znajdę w ogrodzie, ale miałem już -4°C w tym tygodniu? Pewnie będzie znowu dużo sprzątania? A co do naparstnicy ? jakiś taki nieokreślony ten kolor, zależy jak światło pada? Brązowawa, beżowawa, czasem różowawa? Tajemnicza i przez to atrakcyna. ;-)

@ Magduska81 ? Niestety nie zebrałem nasion, a rośliny na razie małe (siałem w tym roku) i dłubać w nich nie chcę. Ale nasiona łatwo dostać cały rok: https://www.thompson-morgan.com/p/helen ... pop/6965TM

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Dziękuję,a jak wygląda wysyłka do PL bo ja zielona jestem jak wygląda płatność i czas wysyłki.
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Thompson i Morgan wysyłają na cały świat (z wyjątkiem krajów, które mają zakaz wwozu obcych roślin ? czyli np. Australii). Wysyłka, o ile dobrze pamiętam, kosztuje coś koło trzech funtów z haczykiem. Zazwyczaj w dwa tygodnie od zamówienia przesyłkę miałem już u siebie w domu (we Francji mieszkam), często szybciej.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Loki to juz wiem ,gdzie kupujesz nasionka. Muszę to przestudiować. :wit
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Dziękuję, a jeszcze jak z płatnością karta debetowa czy kredytowa?bo ja jak próbuję coś kupić wszystko ok ale jak przechodzę do płatności to jest problem, przepraszam ze zawracam głowę ;) ale dopiero zaczynam zabawę z zakupami spoza PL.i ciekawa jestem.
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ Biedronka ? Dzisiaj będę tam właśnie grasował, bo robią przeceny nawet do -70% w ten weekend?

@ Magduska ? A to już od Twojego banku zależy, jak rozwiązał płatności przez internet, mnie się nie pytaj? Mogę Ci powiedzieć jakie rozwiązania kojarzę z banków francuskich (bo też i we Francji przecież mieszkam), aczkolwiek nie sądzę, żeby Ci to wiele pomogło? Kiedyś jak jeszcze mieszkałem w Polsce (a wyjechałem dwanaście lat temu), miałem konto w mBanku ? i tam, jeśli chciało się robić zakupy w internecie, trzeba było poprosić o specjalną kartę do zakupów internetowych, którą doładowywało się na każdy zakup. Ze względów bezpieczeństwa domyślnie zakupy internetowe kartą debetową były zablokowane? No ale to jest wiedza przedawniona o dwanaście lat...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Właśnie o taka kart chyba chodzi, bo moja nie wchodzi, musi byc kredytowa a ja mam debetową;).Niestety tego dzielżana nie ma w PL szukałam i nic...a może moglibyśmy się jakoś dogadać???Poczta z Francji do Pl;)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Nadrobiłam zaległości :oops: Tak z ciekawości - ile paczek nasion zamawiasz? Bo w sezonie lista gatunków w Twoim wątku zdaje się nie mieć końca :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ Magduska ? No ale to już zupełnie nie ma sensu? Naprawdę chcesz płacić najpierw za koszty wysyłki z UK do Francji, a potem z Francji do Polski? Weźże raczej poproś jakiegoś przyjaciela na miejscu, żeby Ci swoją kartą zamówił i zwróć mu od razu? ;-)

@ Blueberry ? Szczerze mówiąc nigdy nie liczyłem (ale zazwyczaj wklejam wiosną fotkę z porządkowania nasion, gdy wszystkie są porozkładane na wyrku)? Idzie to spokojnie w setki?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Wspaniały ten siwiec. Czy to roślina jednoroczna?
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Tak zrobię;) dzięki za radę;)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ Slila ? Ha? I to jest dobre pytanie? Wiele źródeł w internecie podaje, że siwiec Glaucium corniculatum jest rośliną jednoroczną, aczkolwiek u mnie nigdy nie zakwitł w roku wysiania. W poprzedniej lokalizacji zachował się jak roślina dwuletnia (w pierwszym roku rozeta liści, w drugim obfite kwitnienie, na trzeci nic nie zostało). W obecnej też zakwitł w drugim roku, ale trwa już trzeci rok, a rozety liści wskazują na to, że zostanie i na czwarty. Powiem Ci uczciwie, że nie wiem, czy to te same rośliny zachowują się jak byliny, czy może sam się rozsiewa? Przeciwko tej drugiej hipotezie (choć nasion produkuje od groma) świadczyłby fakt, że rozety ciągle są w dosyć ładnym rządku dokładnie w miejscu, gdzie wysiałem go trzy lata temu (podczas gdy łodygi kwiatonośne po rozmaitych wichurach i burzach powykładały się na wszystkie strony i tamże sypały nasionami).

@ Magduska ? Od razu sobie przeglądnij ich ofertę, na pewno wiele ciekawych innych rzeczy wypatrzysz.

Pozdrawiam!
LOKI

--- EDIT ---


@ Slila ? Nie dawało mi to spokoju i zacząłem grzebać? I wychodzi na to, że to, co kupiłem jako Glaucium corniculatum w rzeczywistości jest Glaucium flavum. I to by się zgadzało ? G. flavum jest krótko żyjącą byliną, często uprawianą jako roślina dwuletnia?

Pozdrawiam!
LOKI
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Kiedy pozna się arkana zakupów przez internet to człowiek stacza się w otchłań... za dobrze o tym wiem. ;)
Swoją drogą, jak to się stało że dopiero teraz dowiedziałem się że masz też wątek z doniczkowymi, Gospodarzu?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”