Ogród Lokiego ? część kolejna

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Witaj Loki i pozdrawiam w nowym roku. Nasionka pewnie już posegregowane i czekają do wysiania, a zwłaszcza nowości żeby nas zaskoczyć
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Większe zamówienie jak na razie zrobiłem tylko u Thompsona i Morgana? Ciągle zbieram się do zamówień z polskich sklepów internetowych (PNOS Ożarów Mazowiecki, Legutko), od Holendrów z Seedsfromholland, od Niemców z Sunshineseeds oraz od Francuzów z Graines Baumaux? Więc nie, jeszcze nie jestem gotowy na wysiewy? Gorzej, pogoda ciągle uniemożliwia mi skopanie rabat przeznaczonych na jednoroczne? Góra kompostu czeka, blisko sto pięćdziesiąt kilogramów końskiej kupy też, a tu w weekendy albo leje albo mróz trzyma?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Wiem, że u Ciebie klimat jest dość łagodny, ale kopanie rabat w styczniu ;:oj
Moim zdaniem nie powinno się pewnych rzeczy przyspieszać, oczywiście w miarę możliwości, bo wszyscy mamy różne ograniczenia czasowe i dlatego nie zawsze pewne prace robimy w odpowiednim czasie.
Zimą ziemia powinna odpocząć, tak mówią starsi ogrodnicy i rolnicy.
Sprawa jest uzasadniona, bo w ziemi żyje mnóstwo mikroorganizmów, można w zasadzie powiedzieć, że gleba jest żywa.
Myślę, że zimowe przekopywanie może zniszczyć wiele organizmów, które później nie będą wspomagać roślin.
Może warto jeszcze trochę poczekać?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Przypomnij no drogi Loki, ile masz hektarów do obsadzenia? ;) Dziękuję za przypomnienie o jeszcze dwóch stronkach których zapomniałem przejrzeć. Od tego rodzaju przybytku może tylko boleć kręgosłup jak ma się narzędzia z krótkim trzonkiem.

Magdo, ostatnio czytałem sobie parę naukowych prac na temat kompostu i gnojówek. Okazuje się, że jest w nich tyle pożytecznych dla roślin organizmów, że przy stałym dopływie powyższych nawozów nie powinno to mocno wpływać na liczebność glebowych żyjątek. Swoją drogą, sylwester '17 będzie mi się kojarzył z kopaniem grządek dopóki mi pamięć totalnie nie siądzie. :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Kochani? Myślę, że przyszedł czas na zamknięcie tego wątku i otwarcie nowego (nowy rok, nowy hosting, nowe kwiatki)? Zapraszam was wszystkich serdecznie: viewtopic.php?f=2&t=116077

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”