Mój ogródek z oczkiem cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Myślę ,że to będzie dobre miejsce dla hortensji ;:333
Sadzonki z hortensji ? nie robiłam, jedynie koleżance dłubnęłam malutki odrost z Anabell .
A potrzebujesz jakąś? mogę podejrzeć krzaczki .
Ja już nie sadzę więcej hortensji, nie mam już dobrego miejsca, w półcieniu , a poza tym wiesz przecież , dlaczego :wink:
Wczoraj wykopałam drzewko- mały miłorząb i pojechał do siostry na urodziny , zawsze jej się podobał :wink:
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Kasiu z pelaś
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

A z pelaś :wink:
Nie , nie robiłam, chcę je schować na zimę i zrobić sadzonki wiosną.
Kuzynka jest chętna na różową .
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

:wit
Róże, hortensje śliczne, zdrowe, a pelasie w skrzynkach istne słodziaki. ;:138
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Kasieńko! z wielką przyjemnością przychodzę tutaj. Dzisiaj przynoszę w zanadrzu trochę ciepłych promyków. Od rana słoneczko przedziera się przez okno, ogrzewając moje plecy ;:108 i zachęca do wyjścia do ogrodu. Na termometrze 10C / w słońcu/. Ciekawa jestem czy były u Ciebie przymrozki przygruntowe? Takie piękne jeszcze kwitnie, żal byłoby roślinek, wielki żal.Posyłam serdeczności ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

No to będziemy przechowywać :D
Mam nadzieję, że ta bordowa o wielkich kwiatostanach mi przetrzyma zimę.
W tej skrzyni z tyłu miałam posadzone 2 bordowe i 2 różowe. Stwierdziłam, że było ich za dużo. Bordrwe, jako królewskie, zawładnęły całą skrzynią :;230
Chciałam je wsadzić do skrzynek plastikowych na zimę ale będę musiała wziąć donice bo takie wielkie się zrobiły :wink:
A ja taką różową mam?

:wink: Uczę się robić chustę na drutach :wink:
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Ewuniu, dziękuję ;:196
Róże nie takie zdrowe, ale staram się nie pokazywać tych brzydkich liści :wink:
A pelasie też mnie pozytywnie zaskoczyły , ładniutki kolor :D

Bogusiu dziękuję za ciepełko ;:196 , u nas słonecznie od rana ale zimno, o 9-tej było 5 stopni. Obecnie jest 12 .
Przymrozku chyba nie było, rośliny wyglądają dobrze .
U mnie canna dopiero zakwitła, i szkoda by było aby już było trzeba ją wykopać :wink: I szkoda mi host, one zawsze pierwsze cierpią od mrozu .

Ilonko, tej różowej ode mnie na pewno nie masz, bo ja kupiłam malutkie sadzonki w maju . Ale jak przezimuje to porobię sadzonki .
To prawda, pelargonie bardzo się rozpychają :lol: , u mnie są dwie i dwie inne roślinki za nimi, i też mają ciasno .
Chociaż twoje skrzynki są dłuższe, to pewnie tylko trzy by musiały w nich rosnąć .
Kurcze, szkoda ,że zapowiadają przymrozki, mogły by jeszcze pokwitnąć, tak ładnie wyglądają :D

Chustę robisz na drutach , nie ma szydełku ?
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Witam jesiennie :wit

W ogrodzie kolory już jesienne , niektóre róże ładnie jeszcze kwitną , niektóre nie powtórzyły i nie zdążą powtórzyć kwitnienia :? , tegoroczna susza dała wszystkim roślinom w kość 8-)

Dzisiejsze portrety

Wellbeing
Obrazek

Concerto
Obrazek

Chippendale
Obrazek

Bonica
Obrazek

Cardinal Hume
Obrazek

Westerland
Obrazek

Goldelse
Obrazek

Nina R.
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

I jesienne widoczki

Obrazek

Wreszcie zebrałam się i przesadziłam gigantyczną LO , teraz będzie miała dużo przestrzeni - to ta po prawej
Obrazek

Obrazek

Katalpa - w tym roku dużo urosła, ma już ponad 2 metry
Obrazek

Obrazek

Przy oczku także zmiany , wycięłam perukowcowi dolne , pokładające się gałęzie, i będzie drzewkiem na nodze , od razu przestrzenniej się zrobiło
Obrazek

Obrazek

Na tarasie już całkiem jesiennie
Obrazek

Na rabatach królują chryzantemy
Obrazek

Obrazek

A w tym zakątku wysadziłam wielką pęcherznicę i zyskałam mnóstwo przestrzeni - powstało hostowisko :heja
Obrazek

I kolejne hosty już w jesiennych barwach
Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Kasiu ależ piękna jesień u Ciebie:)
LO dałaś radę wykopać? Teraz będzie miała sporo miejsca:)
Na tarasiku na pergoli rośnie winobluszcz? Ślicznie się przebarwił,Zastanawiam się,czy aby nie posadzić na drugi rok na balkonie.....
Wellbing śliczna ;:167
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Dzięki Anuś ;:196

Dałam radę wykopać, nawet nie było tak źle z korzeniem , tylko najpierw musiałam bardzo dużo przyciąć , od wiosny niesamowicie urosła , miała ponad 2 metry :wink:
Mam nadzieję ,że na nowym miejscu będzie jej lepiej .
Na tarasie to rzeczywiście winobluszcz , czy chcesz posadzić w skrzynkach ? po paru latach korzenie urosną gigantycznie, to bardzo ekspansywne pnącze , ale doskonałe na trudne warunki i szybko rośnie .

Wellbeing to piękna róża , to jej pierwszy rok u mnie a mimo niesprzyjających warunków tego lata ładnie kwitła . Uważam ,że to silna odmiana i skora do kwitnienia , niektóre róże w ogóle u mnie nie powtórzyły :?
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Kasiu, widzę że od wiosny działasz konsekwentnie i radykalnie :wink: . Na wiosnę nie żałowałaś sekatora a teraz nawet łopata poszła w ruch, zarządzasz przeprowadzki i przewietrzasz rabatki :D . No tak, rośliny rozrastają się z roku na rok i trzeba działać! Dobrze, że masz jeszcze miejsce gdzie wysadzać rozrośnięte krzewy. LO taka duża już urosła?! ;:oj . Na nowym miejscu będzie brylować jako solistka. To prawda, że susza w tym roku osłabiła rośliny. U mnie też dało się to bardzo odczuć. Róże są w tym roku o wiele słabsze niż zazwyczaj. Pewnie teraz biegasz z konewkami przy tych przesadzonych krzewach.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój ogródek z oczkiem cz.4

Post »

Witaj Kasiu :wit , tak dawno cię nie było ;:168
To prawda ,róże cięłam mocno wiosną, LO właśnie tak wyglądała jak i teraz :wink: Cięcie polepszyło jej wygląd , krzew był dość zgrabny ale i tak wyrosła na ponad 2 metry :wink: Teraz ma dość miejsca, może szaleć do woli .
Obok niej rośnie Alexander McKenzie , druga terminatorka, powinny sobie dobrze radzić .
Troszkę poprzesadzałam, niektóre róże także, ponieważ rosły w miejscach gdzie musiałam całe lato podlewać, w ich miejsce posadziłam berberysy, tawuły, to co sobie poradzi w razie dużej suszy . Dość mam latanie z wężem :wink:
Róże zgrupowałam, aby mieć bliżej do podlewania .

To lato było okropne dla ogrodu, upały , brak opadów, wszystkie możliwe choróbska i robactwo - a miało być tak pięknie ... po tej lekkiej zimie .
U mnie róże też słabo w tym roku , niektóre wcale nie powtórzyły kwitnienia, nowości z wiosny malutkie, wcale nie urosły .

Polska złota jesień, i znowu sucho , oczywiście , że ciągle podlewam , wszystko co poprzesadzane :lol: , ponownie wyciągnęłam węże i podlewam codziennie inną część ogrodu 8-) Naprawdę mogło by popadać ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”