Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Piękny busz, mimo suszy ;:3
Też kocham liliowce i w tym roku na 7 zaliczyłam 3 wpadki :evil: ale te które są "trafione" ślicznie kwitną ;:138
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Ale piękna ta kaczka - a mnie to tylko żaba się trafia( nie licząc turkuci i mrówek) ;:oj
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Witaj Krysiu i ja nie mogę zgubić Twojego wątku, tu zawsze jest ciekawie, zawsze coś nowego się dowiem, właśnie patrzyłam na krwawnicę, muszę zobaczyć jaką ja mam :wit
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Witam wszystkich gości w ten gorący i duszny wieczór.
W tej chwili na termometrze za oknem jest 31 st i zero wiatru... powietrze tak bardzo nagrzane w ciągu dnia stoi i przy oknie otwartym nie czuje się powiewu świeżości.
Ruch powietrza konieczny dlatego prawie cały dzień chodzą 2 wentylatory - podręczny i duży pod sufitem i tak ... da się żyć bo dziś robiłam leczo więc dołożyłam jeszcze kilka kresek do tego upału...

Obrazek

Na kilka zawiązanych owoców 3 w mniejszych rozmiarach zaczęły żółknąc i wycięłam - ciekawe dlaczego ?
Wody i jedzenia u mnie im nie brakuje.

Zaczęły sie tez zbiory ogórków :tan
i .... niedługo do konsumpcji pójdzie pierwsza dynia z grupy tych mniejszych japońskich odmian tak do 3 - 4 kg.

Obrazek
Obrazek

Pierwszy raz posadziłam na kompostowniku i to z tych mam takie owoce. Różnica w stosunku do innych spora. Pedy rosną jak szalone i niedługo nie będzie dojścia ... Całe szczęście ,że na szczycie jest pergola po winobluszczu więc tam je kieruję... :;230

jolifleur - Ewciu przy takiej ilości zakupów jakie robimy to powinno brać sie pod uwagę takie ewentualności jak pomyłki odmianowe ...
Jednak ;:185 ;:185 ;:185 nie potrafię sie przyzwyczaić i zawsze przezywam stres i złość na dostawcę .

beatab - Beatko
ja tam lubię wszystko co żyje na działce.
Nawet pogardzane przez wszystkich ropuchy , które długo potrafią siedzieć w jednej pozycji i bacznie nas obserwować.

Obrazek
Obrazek

Ale podobnie jak Ty nie znosze turkucia nawet tego najmniejszego i niszczę każdego który się trafi.

iwona0042 - Iwonko
miło,że tak myślisz.
Czasu mało w sezonie ale i ja pamiętam o tych naj ... naj naj ;:196
W pospiechu przebiegam ich ścieżki aby wiedzieć co się dzieje.
Co do krwawnic to spora róznica - pospolita zdecydowanie wyższa i ma gęściej ułozone kwiaty na pedach. natomiast rózgowata delikatniejsza w odbiorze wzrokowym, taka bardziej zwiewna ,nizsza a liście węższe.

Od jakiegoś czasu lubię drobniejsze lilie i powoli dzięki wymianom zgromadziłam kilka sztuk.

Lilia tygrysia odmiana znana wszystkim i pewnie wiele osób przechodzi koło niej obojętnie.
Ja nie mogę się napatrzeć na to arcydzieło - jej płatki podwijają się i nakładają na siebie jakby ktos je ułozył z dużą precyzją - czyż to nie zadziwiające ???
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pozostałe to Yellow Tiger, Flore Pleno i Citronella.
Do tej kolekcji marzy mi się lilia lamparcia :D
Muszę poszukać po ogrodach lub szkółkach ale to pierwsze źródło pewniejsze - juz to przerabiałam nie jeden raz.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Na zakończenie parę fotek zostawię i uciekam spać.

Prywatne słoneczka czyli Oman wspaniały
Obrazek
Obrazek

Roznik przerośnięty .. na tyle,że trudno zrobic zdjęcie poszczególnym kwiatom bo ma w tym roku ponad 300 cm
Obrazek
Obrazek

z oddali wygląda tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W głębi widać kępę różowych jeżówek, które zdominowały rosnące w srodku o białych kwatach.
czyli ... po sezonie trzeba zrobic roszadę :D
[Obrazek
Obrazek

Przesuwając się kawałeczek w lewo widać w kadrze hortensje, które powoli rozpoczęły kwitnienie.
Obrazek

Dziękuję za spacery po działce i zapraszam na kolejne
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Krysiu spacer był uroczy,piekne zdjęcia ,miłego dnia zyczę
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Jeżówka różowa na pierwszym planie jest świetna! Taka ładna i dobrze ze sobą wyglądają!
Dynie masz już bardzo okazałą. Moje jakieś mizerne, pomimo podlewania i kompostu. Mam nadzieję, ze nadgonią. Nie chcę kupować dyni na zupę :evil:
Ta prążkowana cukinia, co to? miałaś już ją? Oprócz urody ma jakieś walory?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

:wit
Krysiu przepiękna roślinność, mnogość ciekawych kwiatów ;:138
Ropucha ładnie pozowała do sesji zdjęciowej ;:215
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Krysiu- robiłaś sadzonki z jeżówek- ja mam pełną białą - niską, bo jak się sieje to nie powtarzają- kiedy się robi sadzonki. Siałam białe jeżówki i wyszły różowe i tylko jedna biała, a z nasion pełnych pomarańczowych - też różowe, pojedyńcze :(
Piękne te tygryski - ja również bardzo je lubie :( :wit
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Krysiu piszesz, że lubisz wszystko co żyje na działce, ja też, ale ostatnio już mam dość zaskrońców, ratowałam z jego pyska ropuchę, udało się, wolę jednak ropuchy niż zaskrońce, bo z tego co słyszałam to one zjadają ślimaki, a zaskrońce zjadają, ale ryby z oczka i żaby, nie mam ani jednej ryby, za to zaskrońce po 100- 150 cm ;:145
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

dorcia7 - Dorotko dziękuję i również samych miłych dni życzę.

takasobie - Miłko ta cukinia to Striato D'Italia, jedna z cenniejszych odmian. Owoce nawet te duże nie robią się beczkowate a do tego cały czas ma delikatna i cienka skórkę. jeśli komuś nie przeszkadza można nie obierać. Duża plenność z jednego krzaka (ja mam na 2 rodziny) i z racji pokroju krzaczastego nie zajmuje dużo miejsca. Robię z niej przetwory na zimę ale lubie też na surowo podjadać jak świeżego ogórka do kanapek.

Szkoda, że Twoje dynie słabo rosną bo moje jak szalone i juz zaczęłam boczne pędy ciąć - na 3 główny skróciłam . Wyjątkowo dużo owoców zawiązały czyli zapowiada sie dobry urodzaj ale ... zauważyłam na jednej,że małe zawiązki dostały brunatne plamki więc wycięłam i muszą czymś opryskać. Stosuję ekologiczne wynalazki forumowicz i pewnie jutro zadziałam.

ewunia7 - Ewuniu ropucha czuje sie bezpiecznie więc łatwo ją fotografować. Chciałąm zrobic fotki młodemu narybkowi w stawie bo jest tego całe zatrzęsienie ... przez nie nie moge wody brać tylko z wanny ( dostawa przez działkowy hydrofor) bo wiecznie jakieś ogonki merdają :D

beatab - Beatko wiesz... teraz wszystko schodzi na psy ... :;230 Nawet nasiona jakieś niepewne ale pozwanie to sporo roślin koniecznie trzeba rozmnażać tylko wegetatywnie bo inaczej nie powtórzą cech matecznych.

iwona0042 - Iwonko marzyłaś o zaskrońcu u siebie a teraz ... problem. jeden zaskroniec nawet większy to taka naturalna selekcja ale więcej to juz kłopot bo równowaga zachwiana .
Musisz pogonić je z własnego obszaru.

Upały nadal dokuczają a najbardziej brak opadów i mimo zapowiedzi o chmurach, burzach i opadach skończyło sie tylko na gadaniu i 10 minutowym delikatnym deszczyku.

W tym sezonie na dobre zainteresowałam sie koleusami - juz pokazywałam kilka odmian.
Pokażę jak w krótkim czasie można mieć skrzynki pełne cudnych kolorowych liści. Stoja na słońcu i cudownie się wybarwiają. jedynie czego i brak to regularnego podlewania.

Większość odmian w miarę prawidłowo zidentyfikowana ale nadal je obserwuję i porównuję u hodowców
Na próbę kupiłam skrzynkę z podwójnym dnem aby wlać sporo wody i nie martwić się , że korzenie nie maja jak oddychać bo zalane...
Póki co sprawdza się ale przy silnych opadach już wyciągałam wężykiem nadmiar wody z dna i to jakoś inaczej powinno być rozwiązane.
Skrzynki stoją na parapetach zewnętrznych za oknami ale na działce w pojemnikach tez uprawiam.

Stan z 4.06.14 niektóre ujęcia sa z obu stron skrzynek
Posadziłam w 2 rzędach naprzemiennie

Obrazek

19.06.14
Obrazek

10.07.14
Obrazek

22.07.14
Obrazek


Kolejne skrzynki sa mniejsze i posadziłam po 4 lub 5 sadzonek.
06.07.14
Obrazek

15.07.14 ujęcia z obu stron
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Kolejne przy następnym wejściu - zapraszam
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Teraz po deszczach dyńki ruszyły. Chodzi oczywiście o owoce, bo cała roślina rośnie bujnie i zdrowo. Też ją naprowadzam, by nie poszła byle gdzie, np do sąsiadki ;:306 Owoce odpadały i te co zostały nie rosły, bo było za sucho.

Muszę zapisać nazwę tej cukinii. Można u nas kupić nasiona? Czy trzeba kogoś poprosić? Ponoć dyniowate niekoniecznie zachowują cechy.

Koleusy piękne i jestem pod wrażeniem mnogości odmian. ja tez od Ciebie dostałam, ale przekazałam w dobre miejsce, chętnej i troskliwej osobie, bo ja takie rośliny marnuję koncertowo.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
baseda
200p
200p
Posty: 404
Od: 5 maja 2013, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI

Post »

Wspaniałe te koleusy, jaka feeria barw :D Najbardziej mi się podobają Electric Coral i Tilt A Whirl - śliczne :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”