Mój ogród na wsi .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Betina tak racuchy pychotka ;:215 .
A o gnojówce nie wiedziałam , popatrz całe życie się uczysz ,a szczególnie jak masz bratnie dusze na FO ;:306 .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

MARIOLKA piwonie jak się posadzi za głęboko to też nie będą kwitły przez kilka lat, to wyczytalam w forumowych mądrościach a i od swojej mamusi też słyszałam ;:108 ;:108
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Jedyny problem z rabarbarem jaki mam to jak zakwitnie obsiadają go mszyce, ale mozna te łodygi kwiatowe wyciąć, zeby się nie wysilał i mszyce wtedy też z głowy. A liście rabarbaru sa dobre na gnojówkę pod rodki i borówki.
aaaa Jeszcze jeden mam problem, ale to już ten mój egzemplarz jest taki złośliwy - od dwóch lat usiłuję go przesadzić z trawy na rabatę i kiedy idę już do niego z łopatą to on znika.... W zeszłą niedzielę go widzialam, wiec nic mu nie mówcie to w sobotę go wreszcie dopadnę :twisted:

A o piwoniach też tak słyszałam. I jeszcze słyszałam, ze nie lubią mieć za mokro, żeby nie sadzić w dołku, w miejscu gdzie woda spływa i się zbiera.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Mariolko też uwielbiam babcine piwonie, mam po poprzedniej właścicielce dwie kępy i nawąchać się nie mogę ;:306 Bordowe podobały mi się od zawsze, jeszcze gdy babcia miała w ogródku. Kupiłam więc do siebie, ale...okazała się bladoróżowa ;:124 Też piękna, więc szybko jej wybaczyłam :wink: Potem kupiłam kolejną z forum, ale jeszcze mi nie zakwitła ;:65
Tawułka zdecydowanie lepiej radzi sobie w cieniu, mojej w słońcu zasychały pąki zanim zdążyła zakwitnąć.
Soniu to mnie zmartwiłaś tą pampasową, taki mi się spodobała na torebce różowa, że aż postanowiłam spróbować wysiewów :wink:
Margo nie wszystkie piwonie mają już pąki, u mnie kwitną co roku, ale pąków jeszcze nie mają. Z tym posadzeniem za głęboko to prawda.
Kasiu polowanie na rabarbar :;230 :;230
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Mariolka ja bym te piwonie podważyła widłami amerykańskimi i podciągnęła wyżej nieba ;:306 może za głęboko siedzą w ziemi i dlatego nie kwitną.
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Problem z rabarbarem jest taki, że go mąż kosi.
Teraz posadziłam w skrzyni po owocach, która robi za podwyższoną grządkę.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Mariola co tam na twojej wsi się dzieje, na pewno masz juz nam co pokazać.

:wit
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Krysiu porobiłam parę zdjęć :D .

Obrazek

Rh z Biedry daje popis , nie spodziewałam się ,że tak ładnie i szybko zakwitnie ,ale posadzony w zaciszu i ma sporo ;:3 .
Tulipany już niedługo się rozwiną , najbardziej czekam na te żółte pełne mam je 1 rok.


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serduszka jeszcze maleńka ,ale ma kwiatki ;:167 .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Mariolu rododendron kwitnie. ;:oj Tulipany szybko ci zakolorują ogród. ;:215 Naczytałam się, że rabarbar wymaga zaciemniania, żeby łodygi nie były gorzkie. ;:131 Dziękuję, ;:196 osadzę i nic nie będę robić. ;:306 Piwonie u mojej mamy rosną w piaskowej ziemi, 40 lat w tym samym miejscu. Ogromne potwory i kwitną kilkudziesięcioma kwiatami. Jak masz odpowiednio posadzone, z pewnością się zaaklimatyzują. ;:108
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Witam moje rodo padły trzy ostały się ale co z nich będzie okaże się mimo podlewania okrycia kiepsko nic to inne ładnie dają radę tylko zimno hamuje roślinki.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Mariolka rodek rzeczywiście dał popis, trochę podgoniony i wcześniej zakwitł, moje mają jeszcze twarde pąki, jeszcze potrzebują sporo czasu aby zakwitły.
Miałam różową serduszke na rod ale gdzieś się wyniosła, one z tych ponoć co muszą co jakiś czas być odmładzane.
Z tulipanami to mam tak, ze najbardziej rajcują mnie stare tradycyjne tulipany, najlepiej czerwone i żółte i stad u mnie mało nowości tulipanowych, nie chcę mutowanych.

:wit
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Hortensje ogrodowe budzą się , mam nadzieję na kwiatki w tym roku :D .

Obrazek
Bukietowa Pinky Winky jeżeli mam dobry znacznik ;:306 .

Obrazek

I Lillie , które w zeszłym roku zawiodły mnie ;:223 .


Obrazek

Krysiu serduszki miałam 3 sztuki i zginęły gdzieś w tamtym roku ;:306 , a dzisiaj odkryłam ,że jednak są tylko trochę spóznione i mam teraz 5 sztuk .
Bardzo lubię jak kwitną te ;:167 :;230 .
Soniu doczytałam też o rabarbarze , bo zaintrygowało mnie to co napisałaś :wit .
Beciu ja swoich rodków nie okrywałam ,ale jeden też mi padł ,bo w zeszłym roku został podjedzony jak tylko wypuścił kwiatki .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród na wsi .

Post »

Na spacerze z pieskiem sfotografowałam moje krzykacze , na które moja psinka reaguje demolką rabat ;:223 .

Obrazek

Zdjęcie z daleka niestety :wit .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”