Ogród ?po 30-tce?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu, cieszę się, że coś sobie wybrałaś w tej "mojej" szkółce, ceny są powiedziałabym umiarkowane, znam dużo droższe sklepy, podpowiesz mi, gdzie jeździsz po "zielone" zakupy, może jest w okolicy jakieś miejsce, którego nie znam? ;:173
Bardzo mi się podoba zadrzewienie u Ciebie, podobne powstaje u nas, przynajmniej na części dostępnego terenu :)
Psiaki cudowne, ja mam taką 50kg ;:224 kruszynkę :wink:, w ubiegłym roku zabraliśmy ją ze schroniska, skóra i kości, a teraz.. ;:202 muszę się ostro zapierać nogami, żeby mnie nie przewróciła, kiedy radośnie wita się z pańcią, a trzeba Ci wiedzieć, że do "najmniejszych" też nie należę :;230
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Ewo - on u mnie rośnie od lat przy tym "talerzowatym" jałowcu, prawie w cieniu i zawsze ma sucho :oops: . Jak sobie przypomnę, to podsypię lepszej ziemi, a teraz, jak mam z drugiej strony nową rabatkę, to dostaje więcej wody. Bo tak, to co roku jest taki sam. Mam zamiar na jesieni 'podjechać' z rabatą prawie do świerka kłującego (tego ogromnego), bo przecież znowu szukam wolnego miejsca :tan i lekko ją podwyższyć, to w przyszłym roku będę wiedziała, czy to coś dało, czy 'ten typ tak ma' :roll: . Próbowałaś go podkarmić tak mocniej? I one lubią wapienną glebę, a u mnie ściółka z kory, albo zrębki z gałęzi. Ja wiosną jakieś podsypywałam dolomitem, ale czy tego? - nie pamiętam ;:185 . Skoro o nim mowa, to pójdę zaraz i go podsypię :D .
Patrycjo - w ten sposób nie radzę!!! ;:134 . Lepiej się ze mną dogadaj , chyba, że szybko biegasz ;:163 .
mmudant-serdecznie Cię witam :wit . Cieszę się, że lubisz takie 'klimaty'. A ja zacznę bardziej doceniać to, co mam. Zapominam, że "nic nie jest nam dane na zawsze".
Zajrzałam do Ciebie, a właściwie do oplątw i dopiero teraz zrozumiałam, jak one żyją ;:196 . Dobrze jest się uczyć.

Kasiu - tak 'z marszu' Ci nie odpowiem, ale na pewno warto zajrzeć do Anina. Tylko, że tam całkiem już drogo, ale bywają rarytasy. Długie lata kupowałam w W-wie w Alei Krakowskiej; jak w tym roku zajrzałam, to się załamałam. No cóż, konkurencja robi swoje.
Mój drzewostan
Obrazek
buk czerwony
Obrazek
choina kanadyjska -lubi wilgoć, a u mnie sucho :(

Obrazek[/url]
Modrzew tak urósł, bo sąsiedzi kiedyś wyrzucali nawóz z pieczarkarni i trochę trafiło do mnie ;:173
Obrazek
Cyprysik nutkajski Aurea
Obrazek
Świerk kłujący - pierwsze drzewo, jakie posadziłam w tym ogrodzie ;:224
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Ogród dendrologiczny jest u Ciebie :) już słysze ten świergot ptaków co tam fruwa po gałęziach....... :) :) :)
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Hihi, też mam świerka kłującego... to jakieś symptomatyczne... im mniejsza działka, tym nas bardziej kusi na wielkie drzewiszcze :;230
I mów co chcesz, ale mnie się tu podoba ;:108
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Ogród piękny , klimatyczny nie to co mój zapyziały RODek...a w nim miszmasz totalny ale takie właśnie kochamy i każdy sobie układa jak życie dyktuje... ;:131 Nieprawdaż Anno???
Rutewka u Ciebie dopiero kwitnie??? Po mojej już wspomnienia i fotki tzn. tylko zielona jest bo kwiaty przekwitły miesiąc temu .

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

;:215 Oj tak chcę się z Tobą do gadac, o strach się bac
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

mmudant - to prawda, ptaki są, a od lat mieszkają 'na stałe' w świerkach 2 pary synogarlic.

Ave- no, no, no -chyba poza ogromnymi drzewami, to lubimy jeszcze gotowanie. Ja wszystkim mówię, że żyję dla jedzenia, a "gotowanie, to jest to, co mi lekarz przepisał" :;230 :;230 :;230 .
Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia.? George Bernard Shaw

marpo- rutewkę kupiłam 2 dni temu, a dzisiaj sadziłam przy oczku. Nie narzekaj na swój ogródek, bo jest śliczny ;:108 , a tyle kwiatów w jednym miejscu dawno nie widziałam. Chciałabym poczuć wszystkie te zapachy. Cudo!.
Skłoniłaś mnie do refleksji i pomyślałam, że mój ogród chyba odzwierciedla moją 'pokręconą' naturę. Ja sobie nie narzekam, a kto chce iść ze mną, to idzie-niespodzianki gwarantowane ;:306 ;:306 ;:306 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Ani mi się śni narzekać na mój ogródek , przecież to moje ukochane ;:167 miejsce na ziemi ..przedkładam go nad moje wygodne i dość obszerne dla dwojga locum ! Szkoda mi tylko,że nie mogę przebywać w nim w każdej chwili a każdy pobyt jest to mimo wszystko wyprawa ...Dzisiaj M nie miał ochoty na działkę marudził , że za gorąco no i jestem w czterech ścianach ;:145 ...Wyskoczyłam za to dla poprawy humoru do ogrodniczego na chwilę i roślinek mi przybyło ...a niech tam mam! :D :heja


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Wszystkim działkowiczom zawsze współczułam właśnie tych tzw. wypraw ;:174 . A czemu nie masz 'zapasowego' kierowcy? 'Muchy w nosie' u eM, to częsty przypadek :;230 . Ale prawdę mówiąc, to dzisiaj jest naprawdę gorąco i parno. Ja też chciałam podjechać do ogrodniczego i zrezygnowałam, bo słońce pali, jak diabli. A Hakonechloę już mam i to 5 sztuk ;:138 . Ja już się nie oduczę kupowania całymi torbami ;:185 . Z gotowaniem mam tak samo. Dobrze, że mam zapasową zamrażarkę, to teraz tylko wyciągam i podgrzewam. Luksus!.
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Pulpa222 pisze:A czemu nie masz 'zapasowego' kierowcy?
no jakoś nie dorobiłam się dotychczas...na siłę jakiś by się znalazł ;:173 ale jeden syn na wywczasach z rodziną a drugi w pracy a że sezon urlopowy to nie może się wyrwać..Gdybym się zawzięła to i M by mnie odwiózł ale...uległam i " odpuściłam" ;:306 . Na dobrą sprawę za 25 min. dotarłabym per pedes bo to tylko 6 km od domu... Po południu pogrzmiało i z lekka popadało ale powietrze się oczyściło bo w południe jak wyszłam to mózg się lasował w mieście..Na działce jest więcej przestrzeni i cienia ...Za to zrobiłam i zaprosiłam syna na "leczo" cukiniowe bo synowa z córką poleciały do Paryża a on samotny z psem i w pracy ;:131 ...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Oj Mamusie, Mamusie, to najlepsze, co kiedykolwiek wymyślono ;:168 . Też mi sie chce leczo, a cukinie 'ziębią' się w lodówce :oops:.
Dzisiaj było naprawdę wrednie. Rano posadziłam 3 trawy (ale jestem zadowolona, że mnie poparłaś z tymi Hako ;:63 ;:63 ), ale pociłam się, jak "mysz w połogu" i dałam sobie spokój. Wstanę raniutko i posadzę resztę, bo zostały 2 trawy , paproć i hosta ;:224 . Wykarczowałam pod płotem kilka starych pieńków, przy pomocy syna sąsiadki, bo mój eM nie odróżnia łopaty od szpadla- niestety ;:173 i mam trochę cienistego miejsca. Czy wilgotnego?- niekoniecznie - ale od czego szlauch i woda. Już i tak przewraca oczami ;:oj , jak widzi rachunki za wodę, ale, jak chce mieć w domu spokój, to na przewracaniu kończy :;230 . Oczami oczywiście :D .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Pracuś jesteś, ja musiałam dzisiaj sama trawę skosic, bo mój M musiał dłużej w pracy zostac, ale jeden plus , bo on mi zawsze coś wytnie kosiarką , a dzisiaj bez strat.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

To też Patrycjo jesteś pracusiem ;:146 . Ale w taki upał?. Chyba, że u Ciebie było chłodniej ;:62 . Ja na szczęście nie mam już trawy, bo i tak przez większość lata było to klepisko - piach, piach, piach... .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”