Ogród ?po 30-tce?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Marysiu , mam takie trzy. Jedna rośnie w słońcu. Zdecyduj, to przywiozę, jak przyjadę. I przypomnij o funkiach, bo przecież wiesz, że pan 'Al' mnie ściga czasem ;:219 .
O zjeździe pomyślałam przed chwilą ;:114 .
Czego znowu nie zrobiłam? Nie każ się głowić, bo nabawię się kompleksów ;:223.

Margaret2014 - to co stoi na przeszkodzie?. Ja mam je w wielu miejscach. Po 2-3 latach trzeba je rozsadzić i robi się ich mnóstwo ;:179.

kryzysowa29 - z tego, co widziałam, masz już mnóstwo roślin, ale myślę, że żurawki się zmieszczą, a one rozjaśniają ogród. Poza tym są prawie bezobsługowe, a ja zaczęłam 'gustować' w takich roślinach.
Co do 'ślubnych znajomych' to masz rację, nieróbstwo ogrodowe może być zaraźliwe.

A teraz - kilka zdjęć.
Obrazek
Marysiu, to jedna z lilii z Ołomuńca. W 'realu' jest dużo ciemniejsza, ale za nic nie mogłam jej inaczej sfotografować ;:185 . ;:185
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Muszę poszukać klubu ogrodników bez etykietek :( .
Obrazek

Obrazek
moja najmniejsza - Pandoras Box
Mam jeszcze takiego malutkiego 'cudaka' -Peedee Elfin Bells
Obrazek
i największa Sum and Substance
Obrazek
I kwiatek dla obitej
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Ze świeczką w ręku trzeba szukać fascynata płci przeciwnej kwiatami ;:224
Bożena
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

limonkaa pisze:Ze świeczką w ręku trzeba szukać fascynata płci przeciwnej kwiatami ;:224
Ja takiego znalazłam, ale żeby nie było huraoptymizmu, ma całe mnóstwo innych wad ;:306
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

limonkaa - ja myślę, że jedna nie wystarczy ;:185 :;230 .

kryzysowa29 - nie narzekaj, tylko pilnuj ;:159 . A wady, no cóż, kto ich nie ma ;:168 . Pomocnik ogrodnika to wspaniała sprawa; jeszcze domowy . ;:97
Trochę kwiatków na wieczór.
Obrazek
Compassion - pęd tegoroczny - 180cm, a już myślałam, że padła, bo wycięłam na wiosnę prawie do zera.
Obrazek
Lichtkonigin Lucia - będzie kwitła przez całe lato, dając po kilka kwiatów Obrazek
Gefylt -parkowa, kwitła w czerwcu, ale przysłoniła ją Lykkefound, też kwitnie do jesieni
Obrazek
Nie mogę dojść, jaka to róża; na pewno pnąca. Wg notatek pwinien tam rosnąć Cardinal de Richelieu ;:174 Obrazek
może ten kwiat jest bardziej 'typowy'
I trochę "po oczach"....

Obrazek
Flore Pleno
Obrazek
El Desperado
Obrazek
Forsyth Flamboyant
Obrazek
Double River Vye
Obrazek
Quatrageous
Obrazek
nie wiem :oops:
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Przepraszam za pomyłkę - ten liliowiec to nie El Desperado , tylko Forty Second Street :oops: :oops: :oops: .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Zaglądam i widzę ogród "z mojej bajki "..bo ja też z tych co to mają sporo zielska i sadzą nadal ! :) Pięknie u Ciebie Aniu kolorowo , bujnie i swojsko! Tak lubię ! Wpadnę jeszcze! ;:173

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Kolejne piękności pokazałaś. A co do mojego spania to fakt ja taki ,,nocny marek" jestem , ja zawsze w nocy sprzątam itp. Mam córeczkę , ma niecałe 2 lata i w ciągu dnia pochłania mój czas w 100 % więc nadrabiam nocami ;:215
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu, róża Compassion przepiękna! ;:oj, zapisana na listę chciejstw :D
Wybieramy się dziś w Twoje strony, czy nazwa "Aura" coś Ci mówi? :heja
Jak się mój znajomy małżonek rozszaleje z zakupami, to znów się okaże, że dla mnie miejsca w aucie zabraknie, już raz tak było, wierzba mnie podsiadła ;:306
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu, możę przyjedziesz, aby zrobić z moimi różami porządek ;:134 . Wiesz, że one kłują i ja do nich jak pies do jeża.
A...ładne są ;:224
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Piękne hosty też ich mam kilka ale nie mam głowy do nazw jak Ty kochana.A co do żurawek też mam alejkę,ale z czasem robią się brzydkie i giną dlaczego. :( W tym roku wzięło mnie chciejstwo na róże masz piękne,i na ostróżki. ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Marpa-Maryna, zajrzałam na Twoją działkę, masz ślicznie. To nam ma się podobać nasz ogród, a że gęsto? - chociaż zielsko nie ma się jak przebić :D . Zapraszam w wolnej chwili.
patusia336-Patrycjo, u Ciebie też byłam. Co do spania, to można mnie zaliczyć do kur; razem z nimi chodzę spać, a wstaję czasem wcześniej. Pewnie bym mogła budzić koguta :;230 :;230 :;230 .
kryzysowa29-Kasiu, nic mi t nazwa nie mówi; przybliż i pochwal się zakupami.
Iwona, wiesz, że chętnie u Ciebie bywam, ale nie mam chwilowo z kim zostawić naszej menażerii. Jechać samej - trochę daleko. A co do pomocy, to ja się pracy nie boję, mogę spać koło niej ;:306 ;:306 ;:306 .
Alina662 - nie martw się, ja też mam nazwy na niewielu hostach. Próbowałam tu dopytać o kilka, ale bez efektu. Wrzuciłaś temt ostróżek i pomyślałam, że to jeszcze dałoby się u mnie 'wepchnąć' - rosną przecież w górę ;:oj .
Żurawki po 2-3 latach, trzeba rozsadzić, rozrywając na sadzonki z piętką ( z tego, co tu na frum wyczytałam, najlepiej już w sierpniu) i wtedy znowu będą piękne. Ja poodrywałam od kilku sadzonki, posadziłam do doniczek i ustawiłam w zacienionym miejscu, koło balii z wodą, co by nie zapominać podlać. Ja już muszę czasem 'pomagać' swojej pamięci :cry: .
A większość moich róż możesz zobaczyć tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=14
Jak zwykle kolorki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
żurawkowo-brunerowo
Obrazek
piękna, koronkowa, duża paproć Dryopteris filix-mas
Obrazek
nowa rabatka, po pracach kanalizacyjnych; można było znowu sadzić, sadzić.... ;:198
Obrazek
Na zielono, żeby uspokoić wzrok.
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Margaret2014
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 20 maja 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Rabaty obszerne, jestem pełna podziwu
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Margaret2014 - Małgosiu
Dziękuję, że wpadłaś. Typowych rabat to u mnie niewiele; nie ma miejsca. Raczej takie różne zakątki. A one tworzą się same, można by rzec z konieczności. Bo ja najpierw kupuję, a potem wędruję, nieraz kilka dni i się zastanawiam, gdzie te nowe roślinki posadzić. Myślę, że tak mamy prawie wszyscy. Coś nam wpadnie w oko i musimy to koniecznie mieć, a potem wiadomo, gdzieś trzeba to posadzić. Ale chyba te momenty są najbardziej fascynujące, przynajmniej dla mnie. Tylko, że ja, żeby coś dosadzić, to muszę już coś ?wysadzić?. Ostatnio przerzucam przez płot sąsiadce swoje nadwyżki. Dwie już mają wiele roślin z mojego ogrodu, teraz ?czepnęłam? się trzeciej.
Obrazek
El Desperado
Obrazek

Obrazek

Obrazek
wyrzuciłam barwinek i bluszcz i mam nową rabatę 'hostową' :heja
Obrazek
kwiat tawułki, ale nie był nazwy - poszłam za kwiatem....
Obrazek
mój kolorek
Obrazek
ładne z pożytecznym
Obrazek

Obrazek
bukiecik
Obrazek
i jak tu nie kochać lata?
Obrazek
Iwona, miałaś rację. Jak liliowce dostały słońca i ciepełka, to od razu inaczej się wybarwiły ;:180 ;:180 ;:180 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”