Początki madziarynki - czyli jak z chaszczy zrobić ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Początki madziarynki - czyli jak z chaszczy zrobić ogród

Post »

No i stało się. Wygląda na to, że założyłam swój wątek. Zatytułowałam go tak, gdyż jestem na bardzo wczesnym początku tworzenia swojego ogrodu. Mój mały skrawek ziemi pod Lublinem liczy sobie 500 m w kwadracie i biegnie po spadku. Zakupiłam go rok temu po dość atrakcyjnej cenie, ze względu na to, że był bardzo zaniedbany i właściwie nie uprawiany przez ostatnie 20 lat. :) Może to lekka chociaż niewielka przesada. Stalo się bowiem tak, że nigdy nie trafił on w ręce właściciela, który by o niego dbał. Na początku zastałam więc dzikie chaszcze w których było masę pokrzyw, skrzypu, mchu poziomek,paprocie, parę kwiatów, tudzież bylin ( piwonie i mahonia), dwa stare bzy, przedrewniałą forsycją trzy ( z czego dwa zrośnięte z sobą) świerki, dwa krzaki aronii, krzak leszczyny, tuję pod niebo, jakieś rachityczne, schorowane w większości drzewka owocowe ( z czego pozostały mi do dzisiaj morela, śliwa i mirabelka i masę pni pozostałych po wycięciu poprzedników tych drzewek. Na środku działki domeczek, a właściwie budka dla szpaka z przybudówką i mieszkankiem dla os, przeciekającym dach, spróchniałą podłogą i werandą przed, którą rosną paprotki i pnący groszek. W miarę czasu staram ogartać ten cały bałaganik i stworzyć coś co w przyszłości będzie miłym miejscem wypoczynku.




Obrazek

Obrazek
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj :-)
Jak na razie wygląda romantycznie i tajemniczo ...I ciekawie zapowiada się Twoja opowieść :-)
Będę podglądać przemianę ogrodu.
Magda.
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Super że zdecydowałaś się na swój wątek ;:114 Miłego dnia :wink:
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Post »

A to ci dopiero wyzwanie!!! Życzę wszystkiego najlepszego. :) Ania
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj Madziu!
Masa pracy przed Tobą,ale wielu z nas zaczynało podobnie.
Trudno ocenić co gorsze zapuszczone pole, plac budowy czy śmietnisko.
My,ogrodomaniacy jesteśmy stworzyć cuda nawet w takich miejscach.
Potrzebujemy tylko czasu... bo inspiracje i rady znajdziesz tutaj.
Z przyjemnością będziemy śledzić jak powstaje miejsce w którym będziesz mile spędzać czas.
Powodzenia !
KaRo :D ;:100
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj,
Rzeczywiście przy "thui pod niebo" domeczek wygląda jak z bajki, jak dla krasnoludków...
Czytając początek Twojej opowieści czuć w niej wielkie serce dla tego zakątka.
Trafiło się działeczce, oj trafiło, w końcu znalazł ją ktoś dla kogo będzie kwitła!
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Witaj,
Myślę, że Twój ogródek ma jedną wielką zaletę, której brakuje w większości nowoczesnych ogrodów - duże drzewa, a dzięki nim cień. Reszta to kwestia uporządkowania. ;-) Będę śledziła postępy, pozdrawiam, Basia
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
SEWERYN_S
50p
50p
Posty: 60
Od: 3 maja 2009, o 12:36
Lokalizacja: SŁUPSK

Post »

Witam. Rzeczywiście, drzewka są już duże, jest cień, na odpoczynek wymarzona działeczka, do tego gril, kiełbaska i jest git, ale jak zrobić tam parę zmian, upiększeń, doprowadzić to wszystko na tip top to będzie super, będe zaglądał tu czasami śledził prace. pozdr


zapraszam na mój ogródek
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

No witaj :!: Na zdjęciu wygląda to jak tajemniczy ogród.Stare drzewa mają swój urok i nie należy ich bez potrzeby wycinać.Ciekawie to opisałaś i czekam na ciąg dalszy,oby jak najszybciej.Pozdrawiam. :wink:
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

U mnie w ogródku sporo się dzieje. I nie wygląda już jak na początku. Chwasty i chaszcze zostały ścięte i spryskane i już nie ma widocznego na początku buszu. Domek dla szpaka jest w przebudowie. Chyba właściwszą nazwą byłoby gniazdo dla os - pod deskami konstrukcyjnymi zastałam pozostałości po gnieździe od i plastrach miodu. a nawet królową pilnującą gniazda :
Obrazek

Obrazek

poziomki zostały przesadzone w szeroki pas po jednej stronie alejki i zaczynają dojrzewać

Obrazek

Poza tym dzielnie walczę z karpami po wyciętych drzewach. Wczoraj tak się namachałam łopatką, że pod koniec dnia czułam się jak mały krecik. Najgorzej, że trzonek od szpadla się złamał i trzeba będzie obsadzić nowy. krajobraz za altaną gdzie tych korzeni najwięcej wygląda trochę księżycowo ze względu na dominujące kratery i inne dołki.

Pod domkiem mam nową ławeczkę, a właściwie starą tylko odrestaurowaną. Forsycja za ławeczką została wycięta do pnia, żeby sobie odrosła nowa, zdrowa i kwitnąca. Obok ławeczki stoi sobie plotek na groszek wieloletni, który został przesadzony i na razie trochę choruje, bo się zapewne ukorzenia.

Obrazek

Poza tym walczę z odrostami od bzów - a są dość rozległe. Skarpa przy altance została umocniona kamykami i powstaje na niej coś ala skalniak.
Przesadzam też kwiaty i roślinki, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas remontu altanki czy przyszłemu przeorywaniu terenu. Uratowałam jakieś krzewo - iglaczki.

Obrazek Obrazek

To pierwsze to zdaje się berberys a to drugie .... hm nie jestem pewna.
No i jeszcze znalazłam chyba krzew kaliny Obrazek

Na razie rośnie sobie pod siatką, potem znajdę mu dogodniejszą lokalizację.

Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili moje skromne progi i oczywiście zapraszam ponownie. oczywiście wpadnę z rewizytą....
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Madziu, aleś mi narobiła ochotki na poziomki. Rany, rany, aż sobie chyba też posadzę! ;-)
Berberys szybko rośnie, to niebawem będzie wielki. Przynajmniej u mnie rośnie jak głupi. Masz już też pierwszą rabatkę! Z odnowioną altanką, uporządkowanymi drzewami, trawką + jakaś rabata kwiatowa Twój ogród będzie świetny. Takie naturalne najbardziej mi się podobają - DRZEWA MUSZĄ BYĆ. ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A to nie jest mały cis przypadkiem ? Kalina-moja ulubienica -co prawda krótko cieszy oko kwiatami ,ale za to jakimi !!
Magda.
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wpadłam sie przywitać i pogratulować nowego nabytku. Roboty dużo przed Tobą, ale później to najbardziej cieszy, gdy się zrobi wszystko samemu. Ten nn iglaczek to wygląda na cisa. Będę zaglądać do Ciebie.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”