Mój prawie ogród - Iwika

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

Ale cuda, super. :D Aż ci zazdroszczę.
A tibouchina przechowuje się u mnie bez problemów na południowym oknie w pokoju. Przed sprowadzeniem do domu moje tibouchiny przycinam wokół, mniej więcej na średnicę donicy, (tzn. mniej niż więcej), czasem skracam też od góry. Podlewam w zależności od tego ile grzejemy, bo pod parapetem jest kaloryfer. Staram się, żeby podłoże za bardzo nie przeschło. na pewno będzie zrzucać liście po sprowadzeniu do domu. U mnie jeszcze długo kwitnie. Aha, w zimię skracam pędy, które wciąż rosną. Nie mam jakiejś szczególnej miary- przeszkadzają, za duże , ucinam.
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Dlaczego prawie ogród, to prawdziwy ogród :D Datury mnie powaliły ja mojej jednej nie moge mieć okazałej, ledwie dyszy. Róże tez bardzo ładnie u Ciebie rosną, masz ty rekę. :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
kropka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 wrz 2007, o 14:47
Lokalizacja: małopolska

MóJ prawie ogród

Post »

witam, jestem zachwycona, cudowne kwiaty. Mam pytanie , jak opiekować się klonikiem pokojowym w czasie zimy.Pozdrawiam gaga
gaga
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

:shock::shock: :shock::shock: Brak mi słów, takie to wszystko piękne! Masz, Iwonko, nie tylko rękę do kwiatów, ale i serce, bo kwiatom, żeby były takie piękne to trzeba się jednak poświęcic. Ja od dawna marzę o daturze, ale na wakacjach wyjeżdżam przeważnie na 2-3 tygodnie, w tym czasie zmarniałaby (czytaj: uschła na amen), więc niestety, odpuszczam sobie daturę.
Za to przez cały rok będę cieczyc oko twoimi daturami :D jeszcze raz: PRZEPIęKNE!!!
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Malkar dzięki za instrukcje w zimowym pielęgnowaniu tibouchiny :D
Kropka ja klonika pokojowego trzymam w domu przy oknie balkonowym( jak najdalej od kaloryfera), podlewam w miare potrzeby.

DZIĘKUJĘ za miłe słowa w kierunku moich kwiatów.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

I jeszcze jedna brugmansia x candida PINCK PERFEKTION
( jeszcze bladziutka jak zresztą wszystkie daturki o tej porze, optymalne farbowanie to bardzo intensywny róż)
Obrazek
Obrazek
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

ładny kolor - ja też mmam taką tylko białą :) ale będę musiał od znajomych pobrać inne kolory :)
pozdrawiam, Karol
moje wątki
kropka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 wrz 2007, o 14:47
Lokalizacja: małopolska

Prawie ogród

Post »

IWONKO, jeszcze raz gratulacje , cudowne kwiaty ale mam niedosyt informacji.pozdrawiam gaga
.
gaga
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Iwonko, datury są wspaniałe !!! Widzę,że masz kilka sztuk i ciekawi mnie , gdzie je przechowujesz zimą ? Czy silnie je przycinasz? Ja muszę mocno obciąć wielką daturę , bo...po prostu nie zmieści się do jej zimowej "kwatery".Boję się , że po takim zabiegu może w przyszłym roku gorzej kwitnąć. Jak sądzisz?
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

jakie przecudne datury zwłaszcza te podwóne :) - po prostu boskie - jeśli byś miała na zbyciu jakieś gałązki /odnóżki to chętnie się tymi pełnymmi zaopiekuję bo ja mam tylko białe na razie ale w niczym nie dorównują twoim daturom
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Ewelina pisze:Iwonko, datury są wspaniałe !!! Widzę,że masz kilka sztuk i ciekawi mnie , gdzie je przechowujesz zimą ? Czy silnie je przycinasz? Ja muszę mocno obciąć wielką daturę , bo...po prostu nie zmieści się do jej zimowej "kwatery".Boję się , że po takim zabiegu może w przyszłym roku gorzej kwitnąć. Jak sądzisz?


Ja nie boję się przycinać http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=45 jeśli jest możliwość tne powyżej Y jeśli nie to niżej, a mimo tego kwitną i to całkiem nie żle. Niektóre trzymam w piwnicy z małym okienkien północnym a inne te bardziej zdrewniałe w ciemnej piwnicy.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Cudne zarówno pokojowe jak i ogrodowe!
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ciągle tu wracam, żeby napatrzeć się na Twoje przecudnej urody datury :D Podziwiam i podziwiam .... ech...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”