Florą malowane 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
elam
100p
100p
Posty: 182
Od: 28 paź 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu

poprawiłaś mi komputer, mogę więc zaglądać na Forum

Zakupy z targów wsadzone, tylko Barbula pozostawiona w doniczce, bo na razie rosną jednoroczne, trawnik skoszony.

Co do liliowców - dostarczę Ci katalog Dutch Gardens (teraz Kwiatyllo) z niego zamawiałam rośliny m.in. liliowce, może trafisz na którąś NN.
Zdjęcia z ogrodu prześliczne.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Witam jak zwykle po dłuższej przerwie. Lato odeszło z końcem wakacji "jak ręką uciął". Jest zimno i mokro. Dobrze, że chociaż ostatni weekend był wyjątkowo bezdeszczowy. Można było wyjść do ogrodu.

Obrazek

Anbuko Jeżówki bardzo lubię, ale już i one choć kwitły długo, kończą swoje kwitnienie. Stałe opady powodują, że nawet ich kwiaty pleśnieją.
Czym dokarmiam? Tak jak wszystkie po zimie Yara Mila na wszystko, potem w środku lata jeszcze coś do kwitnących.
Obrazek

Ignis Po liliowcach już i u mnie zostały wspomnienia. Tą nazwą kwanso to pamiętam, że
zadałaś mi bobu", bo myślałam że mam Apricot Beauty.
Ten bałagan w nazwach wyjaśnił mi na forum Kleksik
Kleksik pisze:Apricot Beauty i Kwanso to jest ta sama stara odmiana dawniej funkcjonująca pod tymi nazwami równocześnie. Z tego co pamiętam to sporo lat temu nazwa Apricot Beauty była używana przez Hemskerka. Teraz już u tego hodowcy taka odmiana nie występuje. Jako Kwanso nie jest też arejestrowany w AHS.
I żeby było zabawniej pod nazwą Apricot Beauty znowu są znane dwie tym razem różniące się od siebie odmiany.
Link do zarejestrowanej w AHS http://www.daylilydatabase.org/detail.p ... t%20Beauty i jego twórcą jest Fleming w 2013 roku a ten drugi to http://www.missouribotanicalgarden.org/ ... merocallis
A jako dopełnienie bałaganu związanego z tą odmianą to w amerykańskim portalu ogrodniczym Dave's Garden (podobnym do naszego) występuje już mix - zdjęcia tej drugiej wersji ale jako hodowca jest podany Fleming 2013.
Ale co tam liliowce, teraz królują hortensję chociaż ciągłe opady powodują, że zamiast ładnie się przebarwiać kwiaty brązowieją.
Szczególnie u Vanille fraise. Zadedykuję Ci jej zdjęcia jeszcze bez zbrązowiałych plam.

Obrazek

Obrazek

Lisico Dziękuję za wizytę i miłe słowa. Kolor morelowo-łososiowy to ZDECYDOWANIE MÓJ ULUBIONY. Jeśli chodzi o dalie to dla mnie ich szkoda. Uśmiercam je złym przechowywaniem w zimie. Wiem, że nie nadaję się do roślin, które trzeba wykopywać i przechowywać. Mimo kilku prób i obiecywania sobie w duchu, że tym razem przypilnuje, zawsze "lipa" ;:145
Za Twój ostatni wyczyn kolarski należy ci się GREAT STAR

Obrazek

Madziagos, ewelkacha88 Dziękuję za wizytę. Powitam i Was hortensjami Mega Mindy i Pinky Winky


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Izaziem Iza cieszę się że choć tak na chwilkę udało nam się spotkać ostatnimi czasy. Czy jeszcze uda się to powtórzyć w tym roku? Lubisz czerwone więc dla Ciebie róża Ena Harkness i u jej stóp Garden of roses.

Obrazek

Elam Jak zwykle Twoja pracowitość i entuzjazm wprowadza mnie w kompleksy. Moje zakupy musiały długo poczekać by się nimi zająć. Dla Ciebie rundbekie, które przywiozłaś do mojego ogródka
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo ;:196
dzięki za dedykowaną Wanilkę. ;:180
Moja zachowuje się podobnie.
Ale co się dziwić, tyle deszczu to już dawno nasze ogrody nie miały.
Mam wrażenie, że zielonego w ogrodzie to mam już nadmiar. :lol:
Co kupiłaś na targach we wrześniu ?
Też zamierzałam tam pojechać, niestety wyszło inaczej.
Pozdrawiam Ciebie ;:167 ;:196 i Elę ;:167 ;:196 i życzę jeszcze złotej , słonecznej jesieni. ;:3
:wit
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo ;:196

puk puk ;:303 ;:303 ;:303
Wiosna już grzeje, słoneczko świeci, czas na pobudkę. ;:7
Co słychać i widać już w Waszych ogródkach ;:88
Buziaczki serdeczne dla Ciebie i Eli ;:cm ;:cm
:wit
Awatar użytkownika
elam
100p
100p
Posty: 182
Od: 28 paź 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu
wstaw wiosenne zdjęcia ze swojego ogrodu, bo naprawdę jest co oglądać. w tym roku wszystko bardzo szybko przekwita, wiosennymi kwiatami długo się nie nacieszymy.
Ośmieliłam się odezwać, bo muszę podziękować Krysi za całuski.
Krysiu kłopoty domowe sprawiły, że nie zdążyłam jeszcze uporządkować ogrodu po zimie, ale najważniejsze prace już wykonałam. Cieszę się, że zakwitła moja mała gwiaździsta magnolia miała 10 kwiatków. Zaraz zaglądnę do Ciebie, pewnie są zdjęcia Twoich gwiazdeczek.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Florą malowane 2

Post »

;:65 PUK PUK to może ja też poproszę o fotki ;:196
Rzadki ze mnie gość na fo,ale jestem i ja :wink: zaglądam,oglądam,poczytam i znikam ;:131 :wit
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Witam jak syn, a właściwie córka marnotrawna wracam do mojego wątku. Dzięki Krysi (Ignis), która wiernie o mnie i mojej mamie (elam) pamięta. Dzięki niej znowu mogłam zachwycić się moim ulubionym ogrodem z mostkiem nad oczkiem wodnym, otoczonym pięknym różami, liliowcami, daliami. ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyznając winę długiej Tu nieobecności, na usprawiedliwienie mam fakt, że z wiekiem doba robi mi się coraz krótsza i pochłonięta nowymi pasjami tj. szydełkowaniem- (szczególnie amigurumi -zdjęcia powyżej) oraz ino. na ogród pozostaje jedynie tyle by się pozachwycać, pospacerować, czasem popielić (rzadko), poobrywać przekwitłe liliowce itp. A w moim ogrodzie królują liliowce, jeżówki i floksy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postaram się jednak co jakiś czas Tu zaglądać szczególnie posprawdzać co dzieję się w zaprzyjaźnionych ogródkach. :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo,
jak miło, że się w końcu odezwałaś ;:196
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Florą malowane 2

Post »

U mnie sucho, ponuro, a tu takie piękne kolorowe fotki, aż człowiekowi raźniej na duszy. :heja
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu cieszę się ,że już jesteś :D
Bardzo ciekawe te twoje hobby.
Liliiiece masz duże i piękne.Do tego bardzo ładne odmiany floksow.
Ogród Bardzo ładnie się prezentuje. ;:215
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu, kochana, jak bardzo się cieszę, że znowu tu przybyłaś i że Twój ogród taknbujnie rośnie i cieszy widokami Ciebie, a także i nas tu wszystkich. Lubiłam do Ciebie zaglądać i czerpać inspiracje z Twoich rozwiązań, mam więc nadzieję, że zostaniesz teraz na dłużej. ;:196

Twoje prace szydełkowe są tak radosne, że aż się uśmiechnęłam. :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Florą malowane 2

Post »

Witaj Alicjo! trzeba czasem przypomnieć światu o swoim istnieniu :D Nowe hobby skądinąd bardzo ciekawe i ładne zepchnęło ogród na dalsze miejsce :D Masz talent do szydełkowania ;:215 Pozdrawiam!
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Florą malowane 2

Post »

No nie wierzę własnym oczom 8-) akurat dzisiaj wspominałam Ciebie iElę przejeżdżając niedaleko z Andrzejem ;:3 Tyle się pozmieniało jak Cię nie było! Nawet drugi raz zostałam babcią :D tym razem to wnuczek ! Z ogrodowych ciekawostek to łapiemy deszczówkę! [nareszcie] Beczki nie są za piękne ale będzie lepiej. Robótki prześliczne!
U mnie królują jeżówki i nie mogę się nimi nacieszyć. Pozdrawiam ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”