Florą malowane 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Florą malowane 2

Post »

Witaj Alicjo. Nie wiedziałam że jeszcze w maju miałaś śnieg. Niesamowite.
Podobają mi się twoje kępy orlików. Wydaje mi się że za mało polubiłam tę roślinkę. Muszę dać jej szansę.
Fajną wycieczkę miałaś, dopiero teraz obejrzałam. Rozbawiła mnie pani w kwiatach z telefonem. Jak przeniesiona z innej bajki w nowoczesny świat ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Florą malowane 2

Post »

Witaj Alicjo!
Już masz wakacje i pewnie albo planujesz wyjazd z dziećmi albo nadrabiasz zaległości ogrodowe....bo skoro sie ma ogród.... duży i zadbany! Bardzo ładne zdjęcia i jest też ptaszek ;:167
Nie żałuj że nie odwiedzasz wiejskiego, nie ma wschodów i zachodów, bo słonko się przemieściło, a bieganie poranne po wsi mogłoby się źle odbić na opinii o ludności napływowej z miasta ;:306 Poza tym chyba się starzeję, bo na wschody na 4.30 już mnie jakoś nie stać ;:19
Miłych wakacji i dobrego odpoczynku życzę :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Florą malowane 2

Post »

Witaj :wit . Dlaczego u Ciebie taka cisza ?? Na pewno kwitnie Ci sporo roślin więc uracz nas pięknymi fotkami :lol: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Masko Nie szkodzi, że nie fotografujesz wschodów i zachodów i tak Twoje niebo jest niezwykłe. Tak, że spij spokojnie, nie wstawaj o 4.30 i nie biegaj po wsi w piżamce. Nie wiem czemu taka scena skojarzyła mi się z bohaterkami książek Chmielewskiej. Wakacje rzeczywiście przyszły ;:138 i nadrabiam zaległości w dość szybkim tempie. Udało mi się nie tylko odwiedzić forumowe ogródki wirtualnie, ale i realnie. ZOBACZYŁAM wspaniały, tajemniczy ogród LISICY:

Obrazek

Na własne oczy podziwiałam piwonię Władysławę w ogródku Ignis05

Obrazek

No i zdecydowanie na zbyt krótką chwilę wpadłam do ogródka mamy (elam) A do tego pogaduchy w miłym gronie ;:4 Dobrze rozpoczęły się te wakacje.

Obrazek

Aprilku Ten śnieg też teraz wydaje mi się taki nierzeczywisty, a to przecież tak niedawno było, trochę ponad miesiąc temu było.
Orliki polubiłam są tak różne odmiany i sieją się robiąc niespodzianki. Nigdy nie wiadomo co zakwitnie - czy niski czy wysoki, czy biały różowy czy fioletowy. I kwitną w takim fajnym okresie wyprzedzając inne byliny i róże.
ewelkacha88 Już, już pokazuję co u mnie kwitnie. Przeminęła pora rododendronów i orlików i zaczęły królować róże, kolkwicja, wajgele.
Alchymist- wita przy bramie

Obrazek

Obrazek

Zaraz potem krzewuszki które na jednym krzaku kwitną różnymi kolorami.

Obrazek

W centrum wiedzie prym Kolkwicja chińska, a u jej podnóża rozkwitają róże rabatowe.

Obrazek

Obrazek

Pod domem rozkwitła pnąca NN (może flammentanz??)

Obrazek

Przy ławeczce pachnie wiciokrzew pomorski.

Obrazek

A na deser truskawki- tak jak ta samosiejka, która wybrała sobie miejsce w kamieniach przy studni, nie wiem jakim cudem wydaje owoce

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Florą malowane 2

Post »

Wspaniale prezentuje się ogród Alicjo! a truskawka udowodniła że jest przyjazny dla każdej rośliny ;:136 Spotkania forumowe są dopełnieniem naszej czasem ciężkiej pracy w ogrodzie, bo utrzymać w takim porządku ogród jak Ty to czynisz trzeba się napracować ;:333 Ja też jadę na drugie w tym sezonie spotkanie ogrodowe i tym razem poznam całkiem nowy ogród! Ogród Lisicy dystyngowany jak ona sama :D można rzec: pokaż mi swój ogród a powiem ci kim jesteś! :wit
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Maska Dziękuję Ci że znalazłaś czas na odwiedziny w moim skromnym ogródku mimo takiej rzeszy wielbicieli. Pokaże Ci zdjecia z parku w Wejherowie, gdzie oprócz pięknej alei róż zachwyciły mnie czosnki na rabatach, mniej podobały mi się te ostre aksamitki w dole, ale każdy lubi co innego.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Florą malowane 2

Post »

Witaj :wit . Wszystkie zdjęcia przepiękne i te z Twojego ogrodu i z innych również ;:138 . Kolkwicja dała popis ;:215 . Aleja czosnków wygląda obłędnie ;:oj . Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Florą malowane 2

Post »

Ojej , jak u Ciebie pięknie , już się mnie nie pozbędziesz :) :wit teraz krótko bo mało czasu , ale za to na stałe :) ;:138 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Florą malowane 2

Post »

Ogród masz piękny, widać że masz do niego dużo serca :D
Zdjęcia z "pomponikami" super.
Fajny pomysł na rabatę.
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu pewnie byłaś w parku na letnim koncercie?
Mnie też bolą te kolory pod czosnnkami...a aleja różana już nieźle się rozrosła. Niestety nie wiem jak to możliwe, żeby tam nie było żadnej pachnącej róży?!!!
Ale fontanna wszystko nadrabia ;:3
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Florą malowane 2

Post »

Twój jest ogród wielki, zadbany i piękny. Kolkwicja wspaniale zakwitła. Czerwona róża też pięknie wygląda.
Truskawki to żywotne rośliny. Wiciokrzew za ławeczką tworzy przyjemne, pachnące tło. Miło na niej posiedzieć.
Ne wiedziałam, że w Wejherowie są takie ładne klomby w parku.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo ale aksamitki świetnie się komponują kolorystycznie z czosnkami, a jakimi kwiatkami czy kolorami obsadziłabyś rabatę czosnkową? ciekawa jestem? Czosnki kiedyś nie chciały zostać w moim ogrodzie, ale już przemogliśmy ten stan ;:306 Pozdrawiam i oby burze omijały Twój ogród :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Florą malowane 2

Post »

Rewelacyjny jest ten Twój ogród Alu, naprawdę wspaniały. Dzięki szerszym ujęciom pozwalasz dokładnie obejrzeć rozmaite swoje aranżacje. Oglądam bardzo dokładnie i cieszę się każdym zdjęciem.
Zaszokowała mnie ta truskawa obwieszona owocami. Nie miałam pojęcia, że w przypadku truskawek jest to w ogóle możliwe mieć aż tyle owoców. ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”