Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu ;:196 wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, udanego sezonu, postępów w budowie, cudownych wycieczek ( a wiem, że lubisz :wink: ).
Zaczęły się wspominki, to dobrze, bo ja wcześniej też lenia miałam , ale zaczynam się budzić. ;:306
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu takie widoczki wiosenne radują serducho i działają jak kofeina .Jakie pomidorki wysiewasz w tym sezonie?
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.:-)
Czy już coś siejesz?
Pozdrawiam. Ania
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Witam :D Z dużym zainteresowaniem przeczytałem cały wątek i na pewno będę tu wracał :wink:
karinam6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 mar 2016, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Ruda2011 pisze:Jolu z przyjemnością pokażę swojego bambi ale .... gdy zacznie rosnąć. Zanim go wykopałam, sąsiadka przycięła go do ziemi. Te długie bambusowe badyle wykorzystuje do rozmaitych plecionek i jako paliki i .... nie wiem do czego jeszcze. Wysoki jest bardzo, najmniej 2,5 - 3 m. U mnie w tej chwili 5 cm szpikulce widać.
Z przyjemnością się z Tobą podzielę (jeżeli taki będziesz chciała) ale dopiero jesienią. Teraz nic nie widać ;:131

To ja jeszcze w temacie "ziemia". Najlepsza, jaką znam to ziemia uniwersalna z E.Leclerc. Pulchna, próchnicza, bez żyjątek :lol:
Do siewów, do domowych, do rozsad - jadę na niej od początku sezonu. To nie reklama. Kupiłam przypadkowo do siewu i teraz wolę jechać kilka km po nią niż brać inne.
A ja właśnie mam odwrotne wrażenia. Zakupiłam ziemie uniwersalna firmy Eco+, z E.Leclerc, i nigdy gorszego szajsu nie używałam. Naprawdę, za każdym razem jak ją używam zadziwia mnie negatywnie coraz bardziej. Po pierwsze same korzenie, patyki, ale znajdują się też takie kwiatki jak: włosy! szkło! i plastiki różne! co o ma być? Poprzednio miałam ziemie z Tesco i Auchan, też te najtańsze, ale to niebo a ziemia, sypka czarna ziemia i nic więcej...

Pisze to ku przestrodze innych, bo nawet szkoda tych 0,99 zł za 5L, a więcej nerwów się straci...
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, jak wiosenka u Ciebie?, te iryski to teraz czy jesienią, bo pamiętam, że są dla Ciebie, ale musisz się przypomnieć jak będziesz już je mogła wsadzić.
Parapety pewnie już zastawione?, a jak tam budowa i jak się czujesz w roli głównego budowniczego, nadzorującego?. ;:196
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Zajrzałam bo byłam ciekawa co się dzieje na nowej działce a tu cisza.
Jolu coś wysiałaś?Pewnie ogrom wszystkiego. Ja w tym roku zacznę gromadzić paliki z drutu żebrowanego do pomidorów.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu ;:303 ;:303 gdzie jesteś?.
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jola gdzie zaginęłaś ....co tam w ogrodzie ?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Odpowiem zbiorowo. Wybaczcie, że nie zaglądam na Forum, ale mam na głowie budowę, która wreszcie się zaczęła :heja . Zrobione, zalane betonem ławy fundamentowe. Robę systemem gospodarczym, czyli sama muszę znaleźć wykonawców do wszystkich robót, zamawiać materiały, pozlecać dodatkowe projekty instalacji i przyłączy. Ostatnio wgłębiałam się w elektrykę, na której się kompletnie nie znam, a tymczasem muszę porobić założenia i określić wymagania ;:oj . Bogu niech będą dzięki za internet, bez niego byłabym zielona jak ten szczypiorek wiosenny ;:224
Co do działki, to rzecz jasna też się nią zajmuję -byłam też dzisiaj :D . Wszystko rośnie, tulipany kwitną, jabłonki i wiśnie też obsypane kwieciem. Posadzoną mam sałatę, a w domu, na balkonie, rosną sobie papryki, pomidory, dynie i melony.
A propos ziemi. Do siewu kupiłam specjalną Kronena, natomiast do sadzonek mieszam tą do siewu z kompostem i ziemią uniwersalną z Biedronki (jest w porządku) plus perlit.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających :wit
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu jak dobrze, że się odezwałaś. Zaczęło się , masz dużo na głowie, ale realizujesz swoje marzenie i to najważniejsze. Mój eM jest elektrykiem, jeśli chcesz to coś podpowie, albo może polecić ci chłopaków do roboty. W wolnej chwili( mam nadzieję że taką znajdziesz ) wstaw jakieś fotki co się dzieje na Twoich włościach. Moje pomidory już kwitną na oknie , nie wiem co z nimi robić ;:145 . ;:196
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, dobrze, że się odezwałaś :wit Może od czasu do czasu wrzucisz jakieś fotki z poszczególnych etapów budowy... W końcu będą to Twoje włości i chyba ten sam wątek :wink:
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Witam wszystkich. Nie byłam aktywna 4 lata. W tym czasie dużo się działo. Budowałam dom - z 2 letnią przerwą, no bo cóż - brak pieniędzy. Ale w końcu skończyłam. Ogród przy domu też zrobiłam. Zaczęłam jesienią zeszłego roku, kontynuowałam wiosną, a teraz ostateczny szlif. Działkę ROD sprzedałam. Wkrótce założę nowy wątek o moim nowym przydomowym ogrodzie - tym razem będzie to 6 arów, ale dla mnie to wystarczająco. Jest ogród w stylu angielsko-wiejskim ;:oj czyli misz-masz, warzywniczek oraz szpaler borówek. Zdjęcia będą ;:108
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”