Świat Beci

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Obrazek
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Becia! Fajne... to znaczy piękne, zachwycające! Nieżle sobie radzisz. Od razu widac, że poleżec nie miałaś kiedy. Ziemia mało zachwycająca, prawda? Ale myślę, że przy twoim zapale do pracy żaden skrawek nie pozostanie widoczny. Niech szybko będzie następne lato, bo chcę zobaczyc dalsze efekty!
Powodzenia!
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Śliczna działka,ale podziwiałam tylko pierwsze zdjęcia,bo te wklejane później otwierają się strasznie długo,a ja niecierpliwa jestem.
Pozdrawiam-Sonia
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Postaram się coś z tym zrobić, ale fotosik chodzi w takim tempie...ja tez niecierpliwa jestem i jak coś za długo sie nie otwiera, to po prostu odpuszczam sobie!!!!!! Jeśli chodzi o ziemie, to rzeczywiście fatalna jest-gliniasta, ale nie przeszkadza mi to 8) 8).Lewa strona działki jest od zera zrobiona przez nas przez te kilka miesięcy, trawa też jest nowa, bo na starej tylko koniczynka i mlecze były. Póki co jeszcze widać dziury, ale dosiewam na bieżąco, więc myślę, że na wiosnę, będzie już ok!!pozdrawiam ;:11 ;:11
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Becia pisze:Jeśli chodzi o ziemie, to rzeczywiście fatalna jest-gliniasta, ale nie przeszkadza mi to 8)
Beciu :) myślę, że powinnaś trochę tą ziemię ulepszyć. Szkoda będzie Twojej pracy jak roślinki nie będą rosły w takiej ciężkiej gliniastej ziemi :( Nie jestem fachowce, ale u siebie też musiałam kupić parę worków lepszej ziemi i dosypać. Nie wymieniałam ale dosypałam na wierzch i potem przemieszałam. Nawet teraz jak sadziłam na nowej rabacie rododendron to kupiłam kwaśny torf i wymieszałam z wierzchnią warstwą. Zastanów się nad tym. Może warto trochę zainwestować w ziemię aby potem nie martwić się tak o roślinki :)
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Beciu, i koniecznie kompostownik!
Tanim kosztem będziesz miała żyzną, ekologiczną ziemię :D
Koszt niewielki, praca prawie żadna, a ziemia tłuściutka, że hej! Wymieszasz ze swoją glina i wszystko będzie rosło jak na drożdżach.
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Moje wrzoski maja kwaśny torf pod szyszkami, pod korą tez dosypywałam, więc jeśli fachowcy tak radzą, kwiatuszkom też dosypie!dzięki za rady, z każdej chętnie skorzystam, a na pewno sie nad nią zastanowię, bo jak pisałam fachowiec ze mnie żaden, ani wielkiej wiedzy ani doświadczenia ogrodniczego nie posiadam... ;:29 ;:29 ;:29
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ale ładnieeeeeee u Ciebie...
Jesteś jak pszczółka - szybko zagospodarowałaś swoją działkę,
Myślę,że już nie nadejdzie taki moment ,że będziesz leżeć i się byczyć... :wink:
Rozsadza Cię energia,masz plany a poza tym ...trafiłaś do nas... my wszystkich zarażamy pasją ...Powodzenia . :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Jeszcze kilka fotek z mojego królestwa. Dziś kupiłam mniszka i będę dalej walczyć z koniczynką w "starej" trawie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
;:15
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

KaRo pisze:Ale ładnieeeeeee u Ciebie...
Jesteś jak pszczółka - szybko zagospodarowałaś swoją działkę,
My slę,że już nie nadejdzie taki momen ,że będziesz leże i się byczyć... :wink:
Rozsadza Cię energia,masz plany a poza tym ...trafiłas do nas... my wszystkich zarażamy pasją ...Powodzenia . :D
to prawda, usiedzieć na .... to nie umiem!!ciągle gonię, ku lepszości, ciągle mam pomysły, żeby jakaś wygrana w totka się trafiła, to czas i siły zawsze znajdę!!!:D :D :D
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

No,teraz to widzę,jak u Ciebie ładnie Beciu! A to chodnik czy jakaś kostka?
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

to chodnik, ale jest okropny, połamany, przed remontem, ale mój M. nie da się już w tym roku przekonać na wymianę, więc jak przyjdzie wiosna........... ;:2 ;:2 ;:2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”