Paxel vel Paweł i moje RODOS

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
paxel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lip 2017, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

Witam, tak na wstępie się przedstawię i opisze :) mam na imię Paweł pochodzę z Legnicy lat32 :) swoje RODOS mam od marca 2012 roku i cały czas intensywnie na nim pracuję żeby było tak jak ja chce żeby było :). Nie wiem czy mnie moderatorzy nie zastrzelą jak wrzucę fotorelacje (i tak bardzo mocno wyselekcjonowaną) z tych 5lat przygody na RODOS :) ale co tam to tylko 54zdjęcia na początek :). Teraz trochę o działce gdy ją kupiłem był tam jeden wielki las drzew wrastających się w siebie i żeby to wykarczować to dwa tygodnie z piłą skakałem aż zostały się trzy drzewa czereśnia i dwie jabłonki (które z czasem skasowałem bo zaczęły chorować) i finalnie została się czereśnia no ale już powoli dochodzę do ładu i składu więc na jesień dojdą ze dwa drzewka, ogólnie działka została zrobiona od zera moimi rękoma :) w pewnym momencie przestałem nawet podliczać rachunki i faktury żeby się nie denerwować ile już na to wszystko poszło :P najważniejsze że czerpię z tego radochę. :) To tak na wstęp poniżej wrzucę zdjęcia od samego początku no ale usunęłam/admwstawiam link do albumu na fotosiku :)

https://www.fotosik.pl/u/paxel1985/album/2451732

I dodam że jeszcze pracy czeka mnie bardzo dużo bo muszę skończyć chodnik a już mi się w głowie urodził pomysł na oczko wodne z opony itd.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

Witam. Album owszem jest wygodny w użyciu ale nie dla Forumowiczów :D
Może zdecydujesz się na umieszczanie w swoim wątku prezentacyjnym pojedynczych zdjęć obrazujących Twoje dokonania .
Mogę Ci zagwarantować - nie mordujemy naszych użytkowników. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
paxel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lip 2017, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

No to lecę po kolei od samiuśkiego początku mojej przygody :)

ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

Witaj Paweł. Widać że włożyłeś mnóstwo pracy aby działeczka pięknie wyglądała. Masz może jakieś zdjęcia działki zanim zacząłeś budowę. Działka jest typowo rekreacyjna , czy masz tam jakieś uprawy.
paxel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lip 2017, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

Witaj, właśnie nie mam zdjęcia początkowego bo po formacie wszystkie mi trafiło :( a tak dokładnie działka jest typowo rekreacyjna aczkolwiek z tyłu za altaną jest placyk taki 2,5m na 7m pod uprawy i gdzie rosną sobie ogórki fasolka szczypiorek czosnek i pietruszka ale wszystko jest w takiej ilości coby to podejść zerwać i zjeść. Teraz gdy już się uporałem z płotem i chodnikiem nadszedł czas upiększania i zagospodarowywania terenu :) na początek chce zrobić oczko wodne z wodospadem i to tak gdzieś w terminie do dwóch tygodni bo niestety praca w systemie zmianowym nie pozwala mi spędzać tyle czasu ile bym chciał.... a po oczku zacznę planować gdzie jakieś krzaczki owocowe typu agrest porzeczka i borówka i to wszystko tyczkowe i w takiej ilości żeby było a znowu nie trzeba było tego wiadrami zbierać no i oczywiście jakaś wiśienka, a na wiosnę przyszłego roku kwiatki tak żeby było mega kolorowo :) do emerytury z tym wszystkim się wyrobię a że zostało mi jedyne 33lata do niej to mam czas ;:oj
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

To jaka typowo rekreacyjna?. Paweł będzie wszystkiego po trochu ;:333 i popatrzeć i przegryźć -czyli tak jak lubię ;:215 . Ja duża jest działka , typowe 300m2 czy większa?. Mam nadzieję,że będziesz pokazywał postepy np.w budowie oczka ;:304
paxel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lip 2017, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

Oczywiście że wszystko w swoim czasie będzie :) a działka tak typowa 300m2. A co do oczka to oczywiście będzie pełna fotorelacja bo nie byłbym sobą jak bym fotek nie cykał :) ino muszę jeszcze dokładnie przemyśleć swoje wizje w głowie i materiału nawieźć :) znaczy się w sobotę jadę już zbierać kamień łupkowy i otoczaki plus to co mi w ręce wpadnie i się spodoba :) bo oczko samo w sobie chcę zrobić bez nakładu finansowego jedyną rzeczą jaką kupię to pompę wody działającą na panel solarny coby zrobić obieg zamknięty i wodospad działał :D
paxel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lip 2017, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

No to czas na mały Up w temacie :) troszkę się porobiło a mianowicie altana zmieniła kolor żeby zrobić trochę kontrastu, oczko wodne z wodospadem się wybudowało i donicą :) chodnik się podsypał już do końca i z racji mojego lenistwa zrobiłem sobie też rabatki do o koła działki tak żeby wyeliminować całkowicie podkaszarkę i bieganie z przedłużaczem :) a teraz czas na fotorelacje :)

Oczko :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

No i reszta zdjęć chodnik rabatki altana :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
paxel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lip 2017, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

Dawno mnie nie było więc trzeba trochę odświeżyć temat :) jak tam u Was przygotowania do sezonu ??? bo u mnie idzie pełną parą

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

No nareszcie większe zdjęcia.Lepiej się ogląda a jest na czy oko zawiesić.Bardzo ładnie się zaczyna.Gratuluję pomysłów. ;:138
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Paxel vel Paweł i moje RODOS

Post »

Niezwykła metamorfoza działki! Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości, zapału, pracowitości, dbałości o detale. Jestem pewna, że Twoja działka jest jedną z perełek w ROD i wiele osób zwalnia krok przechodząc obok :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”