Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
beattabo
50p
50p
Posty: 96
Od: 19 sie 2014, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu Twój ogródek jest tylko mały z metrów, bo wielki z kwiatów. Masz wspaniałe kwiaty, i te bajeczne ilości.Ostatnio spodobały mi się pełne tulipany. Musze zapolować na nie, no i Twoje zachwalane giganty Impression. Wiosna u |Ciebie jest bajeczna.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Beattabo,
Zachęcam do sadzenia tulipanów, hiacyntów i narcyzów oraz szafirków i krokusów. Po szarej zimie, kwitnące kwiaty to zastrzyk energii, nadzieja na radość i lepszy czas.
Jest bardzo duży obecnie wybór cebul w naszych sklepach. Wolę kupować w Biedronce, bo tanio i całkiem dobra jakość oraz w Auchan, bo duża oferta , weekendowe przeceny i mam blisko. Jest wiele pięknych , pełnych odmian, w różnych kolorach. cokolwiek wybierzesz będzie ładne, bo nie ma brzydkich tulipanów są różne, a niektóre bardziej w naszym guście. Ktoś woli różowe, a ktoś inny żółte lub czerwone. Ale ładne są wszystkie bez wyjątku.
Ciekawa odmiana to czerwone 'Miranda' kwiaty jak u piwonii, złota 'Sun Lover', no i wiele różowych, kremowych , purpurowych.
Polecam też odmianę 'Aquila' pełny najpierw zielono cytrynowy, potem z upływem czasu rumieni się coraz bardziej , zmienia kolor do czerwieni - fantastyczny kształt . Śliczne są też 'Pacyfic Pearl' ciemna czerwień , strzępiaste, błyszczące jak buty lakierki.
Wolę kupować cebule w tradycyjnych sklepach , tak że mogę je dotknąć, zbadać dłońmi , pomacać czy są twarde, zobaczyć czy nie ma na nich pleśni, czy jest 5 sztuk jak ma być 5. Kupione w internecie kiedyś mnie rozczarowały. Niektóre cebule były bardzo małe, inne spleśniałe. W opakowaniu były 3 szt i czwarta malutka zamiast 5. Nie lubię takiej złej jakości. Przy cebulach wolę widzieć co kupuję.
Tulipany ładnie wyglądają w większych grupach ta sama odmiana. Lepiej kupić mniej odmian, a więcej cebul. Np po 10 lub 20 sztuk tej samej odmiany, a nie mix każdy tulipan inny. Tak mówią osoby o pięknych ogrodach , ja tylko za nimi powtarzam.
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Jolu :wit Piękny masz ogródek piękne kwiaty w nim rosną
Przepiękną wiosnę miałaś z przepięknymi narcyzami i tulipankami :D
Przecudnie te łany narcyzów i tulipanów wyglądają ;:oj
Różana raba cudna
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Pauli.
Uwielbiam kwiaty. O tej porze roku dalie zdobią wiele ogrodów. Dalie to piękne i popularne rośliny.
Trochę kłopotliwe, bo trzeba wykopywać na zimę.

dalia 'Creme de Cassis'
Obrazek

dalia 'Purple Gem'
Obrazek

dalia 'Lavender Perfection'
Obrazek

dalie 'Purple Gem' i ' Playa Blanca'
Obrazek

dalia 'My Love'
Obrazek

dalia 'Eveline'
Obrazek

dalia ' Bacardi'
Obrazek

róże też pięknie się prezentują
Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały ogródek

Post »

Jola ten twój mały ogródek to chyba z gumy ;:306 tyle w nim piękności :D
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu po, tak pięknie ukwieconym ogrodzie można spacerować bez końca.
Piękne i zdjęcia i ogród ;:167 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Jolu posyłam Ci moc pozdrowień i dużo całusów ;:cm
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj,piękne kwiaty pokazałaś ,gratuluję,bardzo lubię działkowe wątki,będę Cię odwiedzać jeśli można :D :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu śliczne dalie. Widzę, że Ty chyba lubisz wykopywanie. ;:183 ;:183 ;:183
Powiedz czy buszujesz już wśród półek z cebulowymi? Czy czekasz listopada?
Ja niestety już znacznie poszalałam. Jednak wczoraj widziałam wiele pięknych odmian tulipanów w LM, niestety też drogich. Oj, gdybym tak załapała się na ich wyprzedaż...
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witajcie dziewczyny,
cieszę się z Waszych odwiedzin.

Beatko, mój ogródek musi być z gumy, bo ogrodniczka z umiarem i powściągliwością ma kłopot, ciągle zakochuje się w nowych pięknościach. Tylko gumowy ogródek pomieści wszystkie nowe miłości.

Beatko -Sasanko, baaaaaaaaaaaaardzo miło Cię powitać. Najpierw pochwalę się, że werbena patagońska, od Ciebie, zakwitła małym kwiatkiem ;:167 , a potem powiem jeszcze raz, że BARDZO się cieszę, że Cię tu znalazłam. Pokazując swoje ogrodowe osiągnięcia na forum wszyscy oczekujemy aprobaty. Oto chodzi, prawda?

Dorciu, witaj, my działkowicze to ludki pokorne, skromne, bez wielkich aspiracji , ale pełni radości tworzenia i życia.

Aniu, wykopywać bulw i cebul to nie lubię ;:185 , ale mam słabość do dalii i gladioli oraz tulipanów. Chęć podziwiania jest większa od trudu wykopywania.. W piwnicy 3 pokaźne torby pełne tulipanowych cebul czekają na miejsce po daliach. Mimo to dokupiła, tulipanki "Mata Hari' - bo pięknie się przebarwiają oraz 'Pink Impression' bo są wielkie, wręcz giganty oraz 'Flaming Flag' bo pasują do pozostałych fioletów.
Byłam też w Obi nie wyszlam z pustym koszykiem , wprost przeciwnie :heja ;:14

dalia 'Rosella' , a w tle 'Purple Gem' i biała 'My Love'
Obrazek


dalia 'Lavender Perfection'
Obrazek


róże, kremowa 'Avalon' - cudna niezawodna, różowa 'Leonardo da Vinci' , po lewej 'Crocus Rose'.
Obrazek

róża 'Ascot' - wspaniała pod każdym względem
Obrazek

'Crocus Rose ' i 'Leonardo'
Obrazek

'Chippendalle'
Obrazek

'St Richard of Chichester'
Obrazek

lwie paszcze - wyżlin, szałwie, róża 'St Richard of Chichester' pięknie pachnie , owocowo

Obrazek


miskant 'Graziella' oraz liliowiec, turki i żurawki, zieloniutko, tak jak w mojej głowie :) .
Obrazek

róża 'Artemis' i powojnik 'Arabella'
Obrazek


Kotki - moi ulubieńcy, na śniadanku. Obrazek "Śniadanie na trawie"

Obrazek


Czarna Pantera- mon amore, wielki pieszczoch.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu róże jesienią dają u Ciebie niesamowity popis ;:215 ;:63
Ja chyba robię coś nie tak ,bo nie widzę żeby moje dały aż taki popis jesienią jak u Ciebie .
Avalon może źle posadzone trzy sztuki a nie mogę doczekać się takich kwiatów
nawet myślałam o ich wysiedleniu ale maja tak piękny kwiat ,że dam im jeszcze jedną szansę.
Jolu Twój ogród o każdej porze roku wygląda niesamowicie ,taki ukwiecony.
Dalie jesienią też pięknie wyglądają ale mają jedną wadę- trzeba mieć je gdzie przezimować
jednak wyglądają pięknie i jak widać u Ciebie susza mocno nie wpłynęła na ich kwitnienie.
Cieszę się ,że chociaż małym kwiatkiem zakwitła werbena w przyszłym roku wynagrodzę Ci to
po prostu wyślę wcześniej jak tylko się pokarze .

Jolu u mnie zadomowił się kotek dzikus karmię go już dwa miesiące a on ciągle na mnie syczy
jest bardzo płochliwy ale pomalutku może jakoś się dogadamy-mam w końcu o kogo dbać.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Sasanko - Marysiu u Ciebie wielki ogród, dużo przestrzeni, ale przecież kwitną róże. Masz piękne hortensje i wiele innych ciekawych roślin kwitnących.
U mnie róże są stłoczone i może dlatego wydaje się , że bujnie kwitną.
Róże poczęstowałam na przełomie lipca i sierpnia nawozem do róż, o nazwie "Magiczna Siła" I rzeczywiście po zastosowaniu róże jakby nagle ożyły.
Czy słyszałaś o takiej odżywce? Może dlatego dość ładnie powtarzają kwitnienie.

Werbeny patagońskie czują się dobrze, zakwitają następne. Sterczą długimi pędami. Ładnie się przyjęły. Czy one przezimują?

Kotki to miłe i wdzięczne stworzenia. Moje lubią surowe podroby drobiowe oraz różne kocie smakołyki. Karmię je codziennie 4-5 kotów.
dzikusek z czasem nabierze zaufania, ale lepiej nie stresować go.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu witaj w naszej forumowej społeczności ;:196 Miło spędza się czas wśród kotków i mnóstwa kwiatów ;:167 . Nie mogło zabraknąć i mnie w tak cudnym ogrodzie pełnym kwiatów.Są nie tylko obficie kwitnące różane krzewy, jest mnóstwo odmian dalii,a także narcyzów i tulipanów. Te łany robią wrażenie ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Jadziu :wit , też się cieszę ;:168 , że tu jesteś. Gratuluję Amelki.
Jutro zrobię fotki różowym chryzantemom, które mi przysłałam w zeszłym roku. To było kila małych, ale ukorzenionych już, patyczków.
Teraz są to dorodne chryzantemy w moim ulubionym , różowym kolorze. Tworzą wielkie , piękne kępy. O tej porze roku, prócz dalii wyglądają najładniej, w całym ogrodzie.
Mam dla Ciebie obiecaną dalię ' Aurorę', ale niech jeszcze kwitnie i zbiera siły w bulwę, żeby i u Ciebie zakwita w w przyszłym roku.
Widać ja na fotce z kotkami.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”