Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Ostatnie dni przyniosły ładną pogodę. Słońce, ciepło, brak opadów. Nadal jest mokro, ale da się pracować w ogrodzie.
Wiele roślin ucierpiało na skutek wilgoci. Floksy, astry, róże zapadły na choroby grzybowe, mają czarne plamy na liściach. Sezon się kończy.
Zbliża się jesień i chłody. Ze strachu przed zimą i zimnem zadbałam o działkowe kotki. Kupiłam i zmontowałam podwójną budkę dla Kicka i Oczusi. Zainteresowanie jest spore.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasiu Kaniu,
większość róż powtórzyła kwitnienie. Jednakże wiele róż ma czarne liście od nadmiaru wilgoci. Obawiam się ,że to początek ich końca.
Ostatnie słoneczne dni pozwoliły, aby zakwitły śmiało.
Najładniej jesienią kwitnie 'Sommersonne' róża Kordesa. To najzdrowsza róża w moim ogrodzie.
Niemiecka jakość, wiadomo.
Ziemia wysypana jest pod płotem, na ścieżce i placyku. Mogę teraz powoli poroznosić ją w najniższe miejsca, lub pod przesadzane rośliny.
róża 'Sommersonne'


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu, Margo2,
Na drenaż nie ma miejsca w ogrodzie. Wysoki poziom wody gruntowej jest w całej okolicy. Ogród leży w dolinie rzeki Redy.
Wykopanie rowu nic nie da, bo woda nie ma gdzie odpłynąć, nie ma spływu w dół. Będą cieszyć mnie rośliny, które wytrzymają takie warunki.
Trawy mogę uprawiać, mają się dobrze, są ogromne.


Obrazek

Obrazek

Lemonko Izo,
Działkę uprawiam już 17-ty rok. Nigdy nie musiałam podlewać roślin, ale tak mokro, w tak długim okresie czasu, jak w tym roku nie zdarzyło się. W czasie suszy ogród wygląda znacznie lepiej. Cóż pozostaje mi oczekiwać, że następne lato będzie mniej deszczowe.

'Lichtkonigin Lucia
' staruszka, ale daje radę.
Obrazek

Jadziu Jakuch
Dzielenie wielkich karp liliowców wymaga dużo siły. Ciężko jest wydobycie z gruntu, a potem podzielić nie uszkadzając poszczególnych sadzonek.
Jednakże warto dzielić nadmiernie rozrośnięte karpy, aby odmłodzić rośliny i uzyskać nowe sadzonki. Liliowce dość dobrze znoszą moje mokradło. Lepiej niż róże.
W pracy zarówno ogrodowej, jak i domowej kotki pomagają mi nieustannie. Jest dobrze z taką pomocą.

Obrazek

Obrazek

Soniu Cymo 2704,

Sprawiedliwości nie ma, odkryłam to już dawno. Od nadmiaru deszczu głowa mnie boli, a inni z suszą walczą. Nic się na to nie poradzi.
Nazbyt ciężko w ogrodzie nie pracuję. Nie stresuję się. Dwie godziny dziennie najczęściej w nim spędzam. Co nie zdążę, zrobię później albo wcale, "spoko". Nikt i nic mnie nie ponagla.
Zimowity zwiastują jesień.

Obrazek

Witaj matt55
Podkarpacie to bardzo daleko ode mnie. Warunki ogrodowe mamy bardzo różniące się od siebie.
Mówią że "łatwiej kijek obciankować niż go pogurbasić". Może łatwiej podlewać niż odwadniać ogrody, ale nie wiadomo do końca. Jest jak jest, inaczej nie chce być. Trzeba się cieszyć z tego co mamy.
Dla Ciebie jesienna aranżacja z wrzosami.


Obrazek

Proszę Administratora Forum o zamknięcie mojego wątku.
Następną część znajdziecie tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=103547
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”