Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mały ogródek

Post »

Bardzo podoba mi się wiosna w Twoim ogrodzie ...ile Ty masz tych tulipanów i narcyzów ...pięknie :)
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mały ogródek

Post »

Przepiękny pokaz wiosennych kwiatów!! Cudny efekt, zwłaszcza te łany z fioletowymi tulipanami po prostu mnie oczarowały.. ;:63
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Ewo i Buniu,
Miło mi, że odwiedziłyście mój ogródek. Zapraszam serdecznie. Obecnie jest tak, jak zazwyczaj, czyli kolorowo.
Kwitną dalie i gladiole, zaraz zakwitną róże.
Trawiaste ścieżki biegną przez cały ogród i zapraszają gości do odwiedzania wątku. :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

'Chocotate gladiolus'
Obrazek

'Mon Amour' gladiolus
Obrazek

Obrazek




róża 'Ena Harkness'
Obrazek


lilia orientalna 'Casa Blanca'

Obrazek

dalie wysoka 'Purple Gem' i niższa o smacznej nazwie 'Creme de Cassis', biała to 'My Love'

Obrazek


Mój kotek działkowy kończy obiadek. Mam działkowe 3 kotki. W tle żurawki 'Delta Down' i 'Rio' na przodzie.

Obrazek

lwie paszcze, lubię je, pszczoły też je lubią.
Obrazek

Jeżówki 'White Double Delight' nowe w tym roku.
Obrazek

róża Austina 'Mary Rose' ładne kwiaty, ale nietrwałe
Obrazek

'Tchaikowsky' rose ładnie urosła, ma wiele kwiatów o subtelnej urodzie
Obrazek

Trzmiel zaglądał do wnętrza każdego kwiatka, szukał pyłku.

Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu stanowczo za mało się odzywasz :D Cudnie u ciebie i tak kolorowo :D Przepiękne mieczyki i nawet trawę masz zieloną ;:oj
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Dzięki Beatko,
masz rację, że nieładnie leniuchowałam. Postaram się aktywniej uczestniczyć w forum, bo widzę tu dużo ładnych ogrodów i bardzo pokrewne mi "zielone dusze". Mam też nadzieję na aprobatę mojego ogródka.
Trochę wstawianie fotek mi nie szło, ale już chyba teraz umiem.
Zimową porą trochę powspominam i pokażę róże i liliowce, które ładnie kwitły w lipcu.

Wiem, że w innych ogrodach obecna susza niszczy rośliny. Dużo wysiłku wymaga podlewanie.
Mam w takich warunkach trochę szczęścia, bo mój ogródek leży na nieco podmokłych terenach.
Nawet w suszę daje radę , jako tako. Podlewam tylko nowe nasadzenia, ale widzę , że azalie słabo się mają.
Mam studnię i wodę wyciągam wiaderkiem. Ciągle myślę o pompie , ale zamiast kupić i zainstalować , to nadal myślę.
Jak zacznie mi wszystko schnąć, to może dostanę przyspieszenia. Na razie czekam na deszcz, którego dawno nie było.
Tobie też życzę deszczu.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Drugie kwitnienie róż zachwyca równie mocno jak pierwsze . Mam kilkanaście ładnych róż.
Zapraszam do oglądania.

'Louise Odier' jeszcze młoda, ale kwiaty ma cudne, pachnące.

Obrazek

Różana rabatka obsypana jest obecnie różami. Od prawej strony:'Burgundy Iceberg', 'Princess Alexandra of Kent', w tle po lewej 'Munstead Wood'.

Obrazek

'Princess Alexandra of Kent' -Austin rose cudne , wielkie , pachnące kwiaty
Obrazek


'Princess Alexandra of Kent'
Obrazek



'Princess Alexandra of Kent' -Austin rose
Obrazek

'Princess Alexandra of Kent' - Austin rose obok 'Burgundy Iceberg' . Lubię jej kolor i półpełne kwiaty, obficie kwitnie.
Obrazek


'Munstead Wood' Austin rose
Obrazek

'Munstead Wood' ma silny zapach i cudne aksamitne kwiaty.
Obrazek

dalia 'Chat Noir'
Obrazek


jeżówka 'Aloha' ładna, ale jaka będzie za rok?
Obrazek




młody miskant 'Graziella' i maruny
Obrazek

żurawka 'Pinot Gris' w liliowcach
Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu!!! ;:oj Na widok cebulowych dostałam zawrotu głowy! No cudne łany pięknych tulipanów! Ta biało fioletowa rzeka to prostu majstersztyk. ;:180
Coraz bardziej też przekonuję się do narcyzów. ;:131 Miałam wiosną trzy odmiany. Dokupiłam kolejne. Zobaczymy.
Z tymi przecenami cebul w listopadzie to świetna sprawa. Też bym poczekała ale ja zbyt strachliwa... boję się, że mi wykupią to na czym mi zależy... :oops:
Udzielaj się częściej będę stałym gościem.

No i oczywiście piękne różyczki. Nie mogłabym o nich nie wspomnieć. Zestawienie: 'Burgundy Iceberg', 'Princess Alexandra of Kent', 'Munstead Wood' to zestawienie kolorystyczne warte odgapienia! Tak jak lubię! ;:215
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Aneczko,
cieszę się, że do mnie zawitałaś i miło usłyszeć pochwały, dzięki.
Wprawdzie kwitną teraz róże , ale schyłek lata już daję się odczuć. Zaraz będzie czas sadzenia cebulowych.
Moje łany narcyzów i zatrzęsienie tulipanów powstały z tej samej przyczyny, o której mówisz.
Od kilku lat najpierw kupuję cebule te, które ledwo się pokażą, za pierwszą ceną, ze strachu, że mi inni wykupią.
Potem kupuję następne, bo też ładne i takich nie mam. Potem jeszcze kolejne, bo coś tam, a na koniec te z przeceny, bo tanio, albo szkoda mi, że nikt ich nie chciał i nie kupił i smutne pozostały niechciane w sklepie.
Co sobota, całą jesień, taszczę ze sklepu pełne torby cebul, a zawsze znajdę jakieś uzasadnienie dla braku umiaru, z którym bezskutecznie walczę.
Czasem w grudniu jeszcze sadzę takie niechciane przez nikogo piękności. W Auchan, w zeszłym roku, zostało do grudnia tyle pięknych odmian. Np wspomniane 'Impression' Darwina, niczym szczególnym na opakowaniu się nie wyróżniają. Tulipan, jak tulipan, niby przeciętne, a bardzo mnie zaskoczyły wielkością i urodą.
To są giganty, wysokie prawie na metr, kwiaciory ogromne ponad 15 cm, duże jak dłoń, cudne.
'Salmon Impression' zmienia kolor od zielonkawego do koralowego różu, coś wspaniałego.
Zachęcam do sadzenia jesienną porą, zarówno narcyzów , jak i tulipanów, hiacyntów, szafirków, przebiśniegów, krokusów. Jest potem na co czekać wiosną.
Zaczynają krokusy, a potem wkraczają pachnące obłędnie narcyzy, a za nimi tulipany. Uwielbiam tę porę roku.
beattabo
50p
50p
Posty: 96
Od: 19 sie 2014, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu Twój ogródek jest tylko mały z metrów, bo wielki z kwiatów. Masz wspaniałe kwiaty, i te bajeczne ilości.Ostatnio spodobały mi się pełne tulipany. Musze zapolować na nie, no i Twoje zachwalane giganty Impression. Wiosna u |Ciebie jest bajeczna.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Beattabo,
Zachęcam do sadzenia tulipanów, hiacyntów i narcyzów oraz szafirków i krokusów. Po szarej zimie, kwitnące kwiaty to zastrzyk energii, nadzieja na radość i lepszy czas.
Jest bardzo duży obecnie wybór cebul w naszych sklepach. Wolę kupować w Biedronce, bo tanio i całkiem dobra jakość oraz w Auchan, bo duża oferta , weekendowe przeceny i mam blisko. Jest wiele pięknych , pełnych odmian, w różnych kolorach. cokolwiek wybierzesz będzie ładne, bo nie ma brzydkich tulipanów są różne, a niektóre bardziej w naszym guście. Ktoś woli różowe, a ktoś inny żółte lub czerwone. Ale ładne są wszystkie bez wyjątku.
Ciekawa odmiana to czerwone 'Miranda' kwiaty jak u piwonii, złota 'Sun Lover', no i wiele różowych, kremowych , purpurowych.
Polecam też odmianę 'Aquila' pełny najpierw zielono cytrynowy, potem z upływem czasu rumieni się coraz bardziej , zmienia kolor do czerwieni - fantastyczny kształt . Śliczne są też 'Pacyfic Pearl' ciemna czerwień , strzępiaste, błyszczące jak buty lakierki.
Wolę kupować cebule w tradycyjnych sklepach , tak że mogę je dotknąć, zbadać dłońmi , pomacać czy są twarde, zobaczyć czy nie ma na nich pleśni, czy jest 5 sztuk jak ma być 5. Kupione w internecie kiedyś mnie rozczarowały. Niektóre cebule były bardzo małe, inne spleśniałe. W opakowaniu były 3 szt i czwarta malutka zamiast 5. Nie lubię takiej złej jakości. Przy cebulach wolę widzieć co kupuję.
Tulipany ładnie wyglądają w większych grupach ta sama odmiana. Lepiej kupić mniej odmian, a więcej cebul. Np po 10 lub 20 sztuk tej samej odmiany, a nie mix każdy tulipan inny. Tak mówią osoby o pięknych ogrodach , ja tylko za nimi powtarzam.
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Jolu :wit Piękny masz ogródek piękne kwiaty w nim rosną
Przepiękną wiosnę miałaś z przepięknymi narcyzami i tulipankami :D
Przecudnie te łany narcyzów i tulipanów wyglądają ;:oj
Różana raba cudna
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Pauli.
Uwielbiam kwiaty. O tej porze roku dalie zdobią wiele ogrodów. Dalie to piękne i popularne rośliny.
Trochę kłopotliwe, bo trzeba wykopywać na zimę.

dalia 'Creme de Cassis'
Obrazek

dalia 'Purple Gem'
Obrazek

dalia 'Lavender Perfection'
Obrazek

dalie 'Purple Gem' i ' Playa Blanca'
Obrazek

dalia 'My Love'
Obrazek

dalia 'Eveline'
Obrazek

dalia ' Bacardi'
Obrazek

róże też pięknie się prezentują
Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały ogródek

Post »

Jola ten twój mały ogródek to chyba z gumy ;:306 tyle w nim piękności :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”