Ogródek Lady-r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Aniu Dorotko cieszę się ,że mnie odwiedziłyście.Niestety słabo mi wychodzi ogarnianie tych moich kwiatków za mało mam miejsca i za dużo chwastów trwałych.Tak w ogóle to zaczęłam zakładanie ogrodu od końca :wink: Najpierw nagromadziłam mnóstwo gatunków sadząc gdzie się da ,a teraz muszę to uporządkować.Gdy przejęłam ten ogródek to rosło w nim dużo drzew ,krzaczorów i chwastów .Od paru lat to karczuję,ale z powojnikami nie dałam rady szczególnie na skalniaku,one korzenią się niesamowicie głęboko.Pozostaje mi przeniesienie co cenniejszych okazów w inne miejsce i Roundap :roll: Po dobudowie domu powiększyłam teren ogródka ,ale trafiłam na okropne podłoże(pobojowisko budowlane,kamienie, szkło)Musiałam to usuwać i zastąpić lepszą ziemią.(dobra robota schudłam przy tym 6 kilo :lol: )W przyszłym roku jeszcze nie będzie pięknie bo czeka mnie dużo przeróbek no chyba ,że na tych świeżo założonych rabatkach :?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Aniu :D pomału dasz radę. Na pocieszenie powiem ciesz się, że nie masz perzu i podagrycznika.
Przepiekne masz roślinki i z czasem uporasz się z tymi chwaściorami i pobojowiskiem. Wszystko ma swoje + i - ;:2.
Pozdrawiam tak słonecznie jak dzisiejszy dzionek. :D
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witaj Aniu, nareszcie mogę zobaczyć Twój ogródek sądząc po ilości zgromadzonych roślinek będzie to kolejne kolekcjonerskie cudo na formu. Chryzantemy piękne. Pokazuj ich jak najwięcej, to poza różami moje ulubione kwiaty, u mnie niestety jeszcze nie kwitną .

Pozdrawiam

Anu-La
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Anu-Lo u mnie kwitnie dopiero ta jedna to jakaś wczesna i długokwitnąca odmiana :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trochę wspomnień z lata ,niskie przetaczniki nie za ładnie mi wyszły bo robiłam fotkę gdy już prawie przekwitły tylko pagórkowy w pełni kwitnienia. :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Trochę wspomnień z lata ,niskie przetaczniki nie za ładnie mi wyszły bo robiłam fotkę gdy już prawie przekwitły tylko pagórkowy w pełni kwitnienia.
Ależ one są piękne :shock: :shock: niestety nie mam ich u siebie :( i widzę, że powinnam mieć bo efektownie wyglądają :)
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Aniu-szukam wszędzie tych Twoich pięknych przetaczników i nic z tego, czy one zawiązują nasiona :?:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Piku z tymi nasionami to gorzej raczej rozrastają się i trzeba brać sadzonki.Chociaż to trudno powiedzieć bo po kwitnieniu je przycinam ,wtedy ładnie się zagęszczają.Chodzi ci pewnie o te chabrowe ?Pozostałe też są śliczne ,ale zdjęcie nie oddaje ich piękna robiłam je praktycznie po kwitnieniu.Zasadniczo mam tak niefotogeniczny ogród,że nie robię zdjęć tylko jak się wymieniam i chcę pokazać co mam bo nie wszyscy znają dobrze swoje roślinki.Jeśli chodzi o ten chabrowy i ten niski błękitny to na wiosnę mogę się z tobą podzielić ,różowy dawałam już wielu osobom i musi trochę się odbudować :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

ANETA pisze:Śliczne te chryzantemy :) , czy mogę zaklepać sadzoneczkę :roll:

Aniu :) a czy ja też mogę ukłonić się o sadzoneczkę chryzantem ;:180 nie mam jeszcze żadnej chryzantemy :cry:
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Oczywiście ,ale na wiosnę :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Och, Aniu! Byłabym Ci wdzięczna. Różowy akurat mam, zauroczył mnie ten chabrowy. Ja mam fioletowy z szarymi listkami, gdybyś była zainteresowana to chętnie się podzielę. A co do ogrodu, to nie bądź taka skromna, przecież dla ludzi którzy kochają rośliny wszystkie ogrody są piękne. :P
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Piku szary to akurat mam ,ale jestem pewna ,że znajdzie sie trochę roślin jakich nie mamy i zrobimy wymianę .Uwielbiam takie paczki niespodzianki. ;:87 ;:88
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Oooo, ja również to lubię, możemy się wymienić ciekawostkami :wink:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”