Kropelka zaprasza cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Dorotko, też nie mam nic przeciwko samemu sianiu się kwiatów, szkoda tylko, że ogródek sam się nie plewi :;230
Generalnie lepiej niech rosną samosiejki kwiatów niż chwastów, bo ziemia nie znosi "gołości".
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Właśnie a u mnie jeszcze taka golutka po plewieniu- a jak nie oplewię to zielska się rozsieją.
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Mariolka, samosiejki są zbawieniem zagłuszają chwasty. ;:215 u mnie rudbekie to czynią.
Taka kępa naparstnic robi wrażenie ;:202 :D
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Mariolu! ile razy wchodzę do Twojego ogrodu , odkrywam coś nowego!Uwielbiam ten Twój busz. Patrzę na te wijące się wstęgi ścieżek "kamyczkowych" ...robią wrażenie i nadają ogrodowi estetyki . Pracusiu, odpoczywaj trochę ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Mariolu! :wit
Róże ,naprstnice cudnie Ci kwitną ;:108
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Łan lilii niesamowicie wygląda...jak zakwitną zapach będzie wyczuwalny w całym ogrodzie. Z tej odmiany mam tylko dwie kępki, pączki są dużo mniejsze ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Dołączam do grona zachwyconych naparstnicami ;:215 Te kwiatuszki, tak bardzo mi się podobają a nie chcą u mnie rosnąć. A jak już uda mi się coś wyhodować, to połowę mniejsze niż te Twoje.
Ach ... zagarnęła bym ten Twój łan i u siebie posadziła :lol:
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Dziękuję Wam za odwiedziny i miłe słowa :)
Cały tydzień moje najmłodsze dziewczyny były u mojej mamy i powiem Wam, że tego mi było trzeba. Pierwsze dni ogarnęło mnie wielkie rozleniwienie, bo nagle odeszło mi tyle obowiązków:szkoła, przedszkole, lekcje, nieustanne "mamoooooo". Starszaki już samoobsługowe, zatem różnica diametralna. Pierwszy raz poczułam się jak na urlopie :) ;:215
Dopiero w środę wzięłam się za ogródek, bo brak koniecznych obowiązków zaskutkował u mnie totalnym rozleniwieniem i sennością. Ale w ciągu tych trzech dni "odwaliłam" dużo pracy w ogrodzie. Bardzo jestem z siebie dumna, bo nareszcie odplewiłam wielkie wiosenne zaległości. co prawda do ideału jeszcze brakuje, niemniej jest ;:215 .

Naparstnice już kończą swe kwitnienie, ale swój spektakl zaczynają lilie. Wspaniały zapach i widok, muszę koniecznie dokupić jeszcze lilii i nasadzić je w dużych grupach- tak wyglądają najlepiej.
Zdjęć aktualnych nie zrobiłam, może jutro...
Zaległe fotki mam na drugim kompie i też klapa z obrazowania o czym mówię ;:131

Bądź co bądź jutro wieczorem muszę odebrać moje rozbrykane dziewczyny i znów będzie jak zawsze. Dużo ruchu, dużo gwaru, krzyku, płaczu, śmiechu, wrzasku... ;:223
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Monifd
500p
500p
Posty: 643
Od: 12 kwie 2012, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Też mi się podobają te naparstnice za przeproszeniem "w kupie". ;:202
Kasia 1

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Witaj ,tam za oczkiem rośnie bez koralowy ,czy się mylę :?:
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Pięknie wygląda twój ogród , taki czyściutki .. Mój niestety trochę zarósł .. Oczko z mostkiem ładnie dekoruje ogród .. Moje naparstnice też rosną wszędzie bo jak maja nasionka to ich rozrzucam po całym ogrodzie ,zawsze trochę nie wypielę .. Piękne różyczki a juka ma chyba dobrze przy mostku bo ma dużo pąków ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

Janko, idealnie czyściutki to on nie jest, ale ogólnie jest lepiej niż jeszcze w zeszłym tygodniu :) Naparstnice na razie zostawiam, niech się rozsieją. Juk mam kilka i każda z nich ma po 3-4 pąki kwiatowe. Tylko jedna ma 1 pąk, ogólnie będzie koło 15 kwiatostanów na całym ogrodzie :)

Kasiu, przy oczku rosnie z jednej strony bez czarny o strzępionych liściach, a z drugiej strony bez złocisty, też strzępiony. oba mają potencjał wzrostu duży. co roku wiosna tnę duuuużo, a one odbijają dobre 1,5 metra albo więcej w sezonie.

Moni, chyba większość kwiatów dobrze wygląda w grupie. Niemniej nie zawsze da się w ten sposób zrobić nasadzenia, na pewno sporo ograniczyło by to mnogość i różnorakość roslin w ogrodzie.




Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Kropelka zaprasza cz.3

Post »

czasem odpoczynek od dzieci potrzebny .Ja na taki nie mogę sobie pozwolić ale dobrze jest .Pięknie wygląda twój ogródek .Ja dziś walczę z warzywnikiem bo znowu zarosłam ale już połowę zrobiłam Co roku obiecuje sobie ,że tyle nie posieje a zawsze to samo ;:124 .Kalafiory mi zakwitły a kapustę zjadło coś mimo oprysków porażka dobrze ,że pozostałe warzywa ładnie rosną
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”