Moje marzenia -maniusika część IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Pięknie zakwitła Ci hortensja ;:167 . I widzę, że sadziec, też dobrze się sprawuje :wink: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Maniusika trawka mogła by być a podoba mi się werbena czy to z nasionek :?: wiesz mam hortensję ty umiesz ukorzeniać masz piękne
a moja już stara i nie kwitła, nie wiem co z nią zrobić a młodą mam z niej w tamtą zimę miałam ją w domu i jutro chciałam z doniczki wysadzić do ogrodu nawet kupiłam kwaśny torf a nie wiem czy na zimę ją okryć czy nie da radę :?: :D
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Edytko sadziec aż za bardzo wyrósł i będę go musiała przesadzić do trawek tak jak u ciebie ..
Jadziu ja swoją ukorzenioną hortensję już wsadziłam do ziemi aby przed zimą puściła korzenie , U mnie zawsze jest mroźniej dlatego ja wszystkie nowo posadzone roślinki zabezpieczam igliwiem lub liśćmi Hortensje też zabezpieczę aby im korzonki nie zmarzły i na wiosnę wypuściły gałązki ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janko, podziwiam Twoja pracę. Roslinek masz sporo do ogarnięcia :) U nas tez każdego dnia pada, jest już zimno i poranki ponure. Teraz na szczęście wyłania sie słonko, więc mam nadzieję na pogodę.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

U mnie dzisiaj pada i zimno że nie chce się z domu wychodzić .. Jutro jak nie będzie padać mam do przesadzenia kilka liliowców bo mi włażą na piwonie oraz poprawa nowej rabatki przy drodze ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hortensje w tym roku mają piękne, duże kwiaty i sporo podrosły .Widać taka deszczowa pogoda im odpowiada .. Teraz zaczynają się przebarwiać ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko i u mnie dziś zimno i pokropuje trochę .Miałam plany działkowe ,ale cóż musimy siedzieć w domu.Jutro rano jade na rynek a potem działka.
Ładnie Ci kwitną hortensje ;:138 Ja niestety nie mam do nich ręki ,ale w przyszłym sezonie kupie pewnie znowu bukietowe i ogrodowe. :wit
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Hortensję prezentują się doskonale ;:138 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Paskudny koniec lata ,pada i zimno ale znowu się grzybki pokazały w moim lasku ..

Obrazek

Prawie wszystkie zdrowe ,jutro córka ma zamiar polecić do dużego lasu bo pokazały się już podgrzybki .. Rozwijają się też duże rozchodniki ..



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu dosadziłam duże zawilce japońskie , które mi nie chciały kwitnąc może tu będą ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kwitnące nagietki o pełnych kwiatach , kosmos ,tytoń i cynie .. ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Witaj Janeczko ;:196
Rozchodniki pięknie zaczynają kwitnąć .U mnie córka zrobiła całą aleję ,więc sąsiedzi oczu nie mogą oderwać .
Grzybki pierwsza klasa ;:138 Prawde mówiąc lubie zbierać , ale córka boi się gadów więc w tym roku raczej nie pójdziemy na grzybobranie.Ale liczę na zięciów :D

Dziś jadę do okulisty ,bo po zabiegu muszę wymienić okulary , mam jednak nadzieję ,że nie zmarnuje całego dnia.
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Jadziu życzę aby zabieg się udał ale do okulisty to trochę później idź bo wzrok jeszcze będzie osłabiony ..
U mnie tez pada ,córka poleciała na grzybki a ja siedzę w domu .. Może trochę za dużo tych deszczowych dni bo nie można nic robić w ogrodzie .. A tam tak pięknie wszystko kwitnie ..

Obrazek[/url

To psianka od Jacka , kwitnie tylko w słoneczne dni ..

[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek


pomarańczowy kosmos

Obrazek

chryzantema pełna

Obrazek

wrotycz -dobra na robaki robię z niej gnojówkę ..

Obrazek

pachnąca hosta teraz zaczyna kwitnąć ..

Obrazek

kolorowy tytoń

Obrazek

aksamitki

Obrazek

duży rdes ,pięknie się prezentuje w ogrodzie a jeszcze piękniej się rozsiewa
Mam do przesadzenia azalię bo zarasta ją wiciokrzew , ciekawe czy już można ją przesadzić ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko :wit , pięknie u Ciebie i tak kolorowo. Nawet tutaj czuję zapach Twojego ogrodu. A te grzybki, ech, marzenie.
Henry zaglądał w tutejszy las ale grzybów jeszcze nie ma. Są jagody, piękne i duże ale Henry nie lubi ich zbierać a ja jeszcze muszę się oszczędzać więc kupuję je przy sklepie od tych co jeszcze zbierają.
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Nikandra, widzę, zadomowiła się u Ciebie ;:333 U mnie w tym roku liche samosiejki i nawet jeszcze nie zakwitły. Za to rdest od Ciebie pięknie mi też kwitnie ;:173
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Jacku mam kilka siewek tej niebieskiej nikandry , nie wiedziałam że jest jednoroczna i na wiosnę byłam zdziwiona że mi nie przeżyła mimo że ją okryłam .. Za to odwdzięczyła się ładnymi siewkami , bo nasion oczywiście nie zbierałam .Teraz pozbieram aby na wiosnę posiać ją bo ładnie wygląda nawet jak kwiaty się nie pokazują , w słoneczne dni wygląda pięknie .. Rdest u mnie rośnie tylko tam gdzie nie przeszkadza bo tak by opanował cały ogród ..
Stasiu ja też nie lubię zbierać jagód a za grzybami to kiedyś latałam po okolicznych lasach ,teraz mam za płotem i muszę je zbierać w okularach bo tak to mogę wejść na nich i nie widzę .. teraz zięć albo córka z wnukami idzie na spacer do lasu to i przyjemniej i grzybków przyniosą ..

Obrazek

wczorajszy zbiór , przyjechała córka a wnukami i nawet Basia zbierała już grzybki i wszystkie zabrali nawet te co zięć rano nazbierał .. Okazuje się że nasz lasek jest bardzo grzybowy po ostatnich opadach ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”