Ogród H 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Ciekawy ogródek i wątek interesująco prowadzony. Będę tu zaglądać :) . Intrygują mnie te czerwone wstążeczki, może mają przyciągać owady do zapylania? Chyba "zmałpuję".
Pozdrawiam
Basia
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Basiu ależ klina zabiłaś mi tym pytaniem ;:124 Czerwone wstążeczki dostałam od weterana działkowicza chyba z ideą - "od uroku".
Czy mają wabić i kusić? Nie wiem, ale zapytam przy najbliższym spotkaniu z Seniorem :wink:
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ogród H 11

Post »

:wit widać ogrom pracy jaki włożyliście już w ten zakątek - a efekty piękne , kolorowe i smakowite.
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Dziękuję Aniu za odwiedziny. Zajrzałam dziś do Ciebie i jestem pod wrażeniem zadbanych i wypielęgnowanych rabatek, nie widziałam ani jednego chwastu!?! To wprost nieludzkie! W temacie ślimaków rzeknę ze smutkiem,że już ruszyły na żer a zaczęły od moich malutkich sałatek ;:145 Jutro kupuję granulki i szykuję niebieską zaporę przed potworami!

Obrazek

Po egzaminie skoczyliśmy do H11, małżon przekopywał glinoziemię, ja pozorowałam pielenie a potem ległam na huśtawce i było cudnie dopóki sąsiad- dziki człowiek nie naruszył mego spokoju pytaniem : czy to ładnie się tak lenić? ŁADNIE.
Wzeszła rzodkiewka, rosną tulipany, zioła, szafirki...i inne rośliny, których nazw nie znam ale posiadam.

Sporządzamy listę koniecznych prac na działce, w tym malowanie domku bo stan po zimie jest zawstydzający...Będzie prąd- bo muszę wyznać, że nie dysponujemy prądem i elektrycznością . Ciekawe jak odmieni to nasze życie :heja

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Gałązki dojrzały do H11...

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Deszczowa wizyta w ogródku. Kilka dni nieobecności w ogródku i takie postępy natury, w szczególności tej niezależnej ;:131

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Znów malutki krok w ogrodzie...Dwie godziny popołudniu, szalone tempo, przelotny deszcz ale fizyczna praca okazuje się najlepszym lekarstwem na zmęczoną głowę. Po raz ostatni dajemy szansę truskawkom...

Obrazek Obrazek

W porównaniu z rokiem ubiegłym krzak bzu zachwyca obfitością i zapachem...

Obrazek Obrazek Obrazek

Nasza chatka ...
Obrazek

Uff! Zdążyliśmy przed ślimakami! Na talerzu pierwsza własna sałata ;:138

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

W sobotę wykonaliśmy kawał dobrej roboty: posialiśmy ogórki, fasolę, odchwaściliśmy truskawki, wsadziliśmy kabaczki, cukinie, selery i pory oraz pomidorki do folii. Mimo ubiegłorocznych deklaracji znów wkręciliśmy się w uprawę czego dowodem jest 8 sadzonek pomidorów ;:14 . Działa chyba prawo inercji i naśladownictwa, bo wokół temat pomidorowy. Posiałam astry w donicy i wstawiłam ją do folii. Sałata i rzodkiewka pomału rośnie w foliowcu, ale szpinaku nie widzę- zastanawiam się czy go nie wypieliłam?

Dziś mieliśmy wypoczywać korzystając z dobrej pogody jednak było inaczej. Praca. Przez cały dzień na huśtawkę spoglądałam z tęsknotą ;:223

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Ogród H 11

Post »

Witam piękny ogród :) Widać, że włożyliście tam ogrom pracy i serca.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród H 11

Post »

Witaj, widzę ogromne postępy w ogrodzie. Często idę odpocząć na huśtawce, ale długo nie wypoczywam, bo nagle zauważę jakieś uschnięte listki, które trzeba poobrywać, gdzieś pojawi się chwast, którego trzeba usunąć i jak już zacznę, to nie mogę skończyć i po moim leniuchowaniu ;:131
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Asiu, Agnieszko, ogród H11 jest naszą radością mimo nakładu kosztów i pracy. Poza tym zmusza nas do wysiłku i ruchu co mieszczuchom w średnim wieku jest wskazane :tan Co do leniuchowania znajduję na to czas, uwielbiam leżeć na dowolnie wybranym boku na huśtawce, patrzeć na drzewa, niebo i ....krzątającego się Małżona. ;:138
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Ogród H 11

Post »

Asiu obserwuję twoje poczynania na działeczce i powiem wkład pracy duży i efekt mam podobną pracę jak Ty i trójkę szkrabów Czas na huśtawce to krótkie chwile ale cieszą bardzo kiedy można popatrzeć na kwitnące plamy w ogrodzie skromnym ,wiejskim ,swoim odetchnąć powietrzem słuchając ptaków. :D wyciszyć się i fizycznie popracować po wysiłku umysłowym .Foliak bardzo ładny i tak czyściutko Moje truskawki zarosły i w sierpniu zmienia miejsce posadzę na włokninę bo najzwyczajniej nie wyrabiam się.
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Beciu, dziękuję. Malutka namiastka ogrodu wystarczająco pochłania nasz czas ale jest jak piszesz: radują kolory, śpiew ptaków i poczucie sprawczości. Ja podziwiam Twoją pracowitość i dbałość o kolory wokół domu, widziałam jaki obszar opiekujesz i jak cudne masz z tego efekty. Co do huśtawki jestem w lepszej niż TY- a może gorszej ;:145 sytuacji, bo nie muszę się nią dzielić.
Dzieci w świecie, Małżon woli bardziej stateczne siedzisko...
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Ogród H 11

Post »

Ach życie by dzień wydłużył się to może byśmy się wyrabiały.Chwasty nie czekają. :D ;:196 Powodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”