Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Halinko. Jak długo ta gnojówka z pokrzyw nadaje się do użytku.?
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

moje trytomy jeszcze nie kwitna nawet łodyg nie wystawiły, może muszę zmienic miejsce na bardziej słoneczne. piszesz, że na samej pokrzywowej gnojówce tak to rośnie?
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu!...no nareszcie dotarłam...nadrobiłam zaległości a teraz rozkoszuję się pięknem Twojego kwiecia.
Posyłam zatem spod Zielonej Góry/ 27km/...ciepłe,słoneczne powietrze...26C .
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Ale wszystko wielkie ;:oj , Tadziu tą gnojówkę to już odstaw swoim rośliną, działa na nie jak steryd ;:306
Halinko- dobry pomysł z tym suszeniem pokrzyw, nie wpadłam na to ;:223
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

semper pisze:Halinko. Jak długo ta gnojówka z pokrzyw nadaje się do użytku.?
Jurku, nie wiem jaka jest trwałość gnojówki z pokrzyw. Wydaje mi się, że im starsza tym lepsza. U mnie nigdy długo nie postała.
Pozdrawiam Hala
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Kasiu . tylko różowy taki wielki , inne mniejsze. Jak się uda będzie jeszcze biały . Niedawno trzeciego z kolei wyrzuciłem jako zgnilucha. Nie mam szczęścia do białych. ;:131 Trzykrotki mam na całej działce , ale je ''kasuję'' . ;:124 W tym miejscu mają wolną rękę. Szkarłatka nie jest taka niska , z metr już ma , ale mniejsza niż w poprzednim sezonie.
Miłego popołudnia. :D
Jurku Dzięki , ale czy takie okazy. Część może tak , ale nie wszystkie tak się wiodą. Nie wiem dlaczego Twoja szkarłatka taka mała. Siewki z późnego siewu też mają po 2 listki. Korzeń z ubiegłorocznej samosiewki miał pewnie pół kilo. Poszedł do ludzi. :uszy Ciekawi mnie rozmiar tego , na jesieni będę przesadzał, zobaczę jakie ma wymiary :wink: Nie nawożę , ma obdeptaną wkoło ziemię, bo nie myślałem że tak wielka będzie rosła , a obok niej przejście jest.
Halu , dzięki za podpowiedź z gnojówką ;:180 chyba tak zrobię. Choć nie mam przekonania do suszu , ale to będzie najprostsze. ;:333 Nie wiem , czy po tych zlewach coś jeszcze z mojego podlewania zostało. Ulewne deszcze wypłukuję z piaskowej gleby wszystko co się da. Oprócz piasku :;230 Gnojówka z pokrzyw i nie tylko jeżeli jest szczelnie zakręcona , nic jej nie powinno być. Byle na słońcu nie stała.
Ewuś , mam jeszcze 2 trytomy , żółte. Też już mają pączki. I to znacznie więcej. Po 4 sztuki. Na słońcu oczywiście , one potrzebują takiego stanowiska .W tym roku tylko kilkanaście roślinek (rarytasów) dostało nawóz , reszta na gnojówce z pokrzyw. Choć zrobię jeszcze ze względu na róże z krowieńca. Ta ma dużo potasu. Można też do pokrzywy dorzucić nawet dużo żywokostu , ta roślina taż ma dużo potasu. Na róże i pomidory.
Bogusiu , witaj ;:168 Dziękuję za ciepłe życzenia. U mnie zimno , góra 12 *C , i prawie cały czas pada. Wczoraj cały dzień , w piątek i dzisiaj od 15. ;:223
Miłego popołudnia. ;:168
Dorotko na razie odstawiam. Ta porcja na kompost pójdzie ;:108 Poleję go nie rozcieńczoną , będzie bogatszy w składniki i szybciej rozłoży się. A pokrzyw mam do bólu. Za płotem ugór i wielka ich ''plantacja'' . Muszę się spieszyć , pojawiały się pączki.
Dyptam , czyli Krzew Mojżesza.
Obrazek

Wielka żurawka 'Stormy Seas , rośnie w cieniu. Wchłonęła 2 prymulki Viala , tylko jedna widoczna .
Obrazek
Hosta ? Gdzieś miałem nazwę, jedna z większych.
Obrazek

Liliowce w pąkach.
Obrazek

Obrazek

Aleksander zaczyna ;:333

Obrazek


I na koniec wynurzane w błocie ogórki. Zdjęcia do d... , brak słońca i ciemno jak o zmroku.
Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

U Ciebie zimno i mokro, ale masz przynajmniej podlane. A u mnie nie jest zbyt ciepło i wciąż nie pada :( Deszczu nie widziałam od kilku tygodni, a było po drodze były nawet upały. Na działce skorupa, a miejscami popiół :evil: Ile można podlewać konewką?
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadzik zdjęcia rewelacja. ;:138 ;:138
A powiedz mi ile czasu masz pierwiosnek Viala, mój był tylko sezon, piękny ale od razu u mnie ginie. ;:222
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu,chciałam ci powiedzieć,ze rutewka od ciebie cały czas kwitnie,jest wysoka ,piekna i okazała.Szkarłatka z nasion od ciebie też kwitnie,to jej pierwszy sezon u mnie,jest niska,ale dojrzeje tak jak my.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Dyptam , czyli Krzew Mojżesza- wreszcie ktoś mi przedstawił tą roślinę, wszędzie ją widzę ale nigdzie co to jest, jest chyba jeszcze biały? bardzo ładne ma kwiaty, a Aleksander zapowiada się nieźle
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu śliczne i dorodne kwiaty. Liliowce w tym roku z pewnością już w czerwcu zakwitną .
Z tego deszczu to tylko chyba hosty się cieszą .
Róża będzie miała ciekawy, energetyczny kolorek. :)
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

A u moich liliowców nie widać jeszcze pąków-później zakwitną , dłużej będą kwitły ;:306
Ta pogoda to rzeczywiście na hosty wpływa super u mnie takie krzaczory porosły szczególnie te z dużymi liśćmi.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

moje ogórasy ładnie zaczęły kiełkować a za następna wizytą nie było już ani jednego :? posądzam sroki o zjadanie moich kruchych pąków kwiatowych bo to samo było z szachownicami czy to możliwe?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”