Ogród z "historią"

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród z "historią"

Post »

Witajcie po mojej długiej nieobecności na forum.

Dużo się pozmieniało w moim życiu i trzeba było jakoś poukładać te wszystkie sprawy. Niestety to spowodowało, że zabrakło mi czasu na większą aktywność tu na forum.
Niektórzy w tym czasie odzywali się na priv poszukując roślin egzotycznych i prosząc mnie o ukorzenienie sadzonek, ale znowu brak czasu, pogoda niesprzyjająca ukorzenianiu i wielokrotnie nieudane próby, brak doglądania, to wszystko powodowało, że "zapuściłem sie w tym temacie". Z góry PRZEPRASZAM :( i obiecuje nadrobienie zaległości także w tych sadzonkach. Od wiosny ruszam z ukorzenianiem egzotyków i zapraszam wszystkich chętnych.

Wracając do mojego wątku "ogród z historią" muszę z wielkim bólem zakończyć tę historię :( . Jednakże rozpocząć nową ;:oj ale za chwile o tym opowiem.

Mój ogród z lat młodzieńczych, który mieliście okazję poznać tu na forum niestety z racji mojej sytuacji życiowo-zawodowej, trochę (a nawet bardzo) podupadł. Doskonale wiecie, że to hobby jest bardzo wymagające i trzeba mieć czas, aby być na miejscu, pielęgnować, doglądać. Ja swoje życie rozpoczynam w innym miejscu i jak to bywa, zabrakło mi czasu, aby zając się ogrodem z "historią". Stąd wiele roślin głównie bylin straciła na swojej witalności, cześć obumarła, inne rośliny zagłuszyły pozostałe. Egzotyki również pod moją nieobecność zostały zalane, albo zasuszone. Spokojnie część z nich już uratowałem są w innym miejscu i mają się dobrze. Nawet wobec starań moich rodziców i pielęgnacji ogrodu/roślin w miarę ich możliwości, ogród... stracił na życiu. Oczywiście nie wszystkie rośliny obumarły i będę starał się doprowadzić ogród o prządku tak, aby rodzice mieli mniej pracy, a więcej radości z patrzenia na rośliny. Zatem czeka mnie ogrom pracy.

Coś się kończy, a coś zaczyna i odradza jak feniks z popiołu :idea: . Zacznę od tego, że mam pracę związaną z roślinami i bardzo mnie to cieszy. W końcu znalazłem swoje miejsce. Od roku 2020 przeprowadzam z się z bloku do domku z ogrodem. ;:138 A bardziej z miejscem na ogród. I tutaj tez czeka mnie sporo pracy w tworzeniu nowego kwiatowego raju. Mam też ciche plany na dobudowanie do domu oranżerii, ale to z czasem na pewno nie od razu. to zawsze było moim marzeniem i mam nadzieje, ze ono tez się zrealizuje. :heja

Teraz będę relacjonował na forum jak powstaje mój NOWY ogród, jakie rośliny zasadziłem, będzie tego myślę sporo. Tak pomyślałem sobie, że nie warto zakładać nowego wątku, a po prostu kontynuować obecny. Dopiero w nowym roku na wiosnę wrzucę zdjęcie pustego ogrodu i zaczniemy krok po kroku. :)
Na pewno swój nowy ogród stworze na zasadzie bogactwa barw, zapachów i bioróżnorodności, a zatem zainspiruje się stylem ogrodów angielskich. :D

Zatem "ogród z historią" oficjalnie stał się historią. Jedynie tylko kiedyś wrzucę parę fotek jak go odświeżyłem.

Pozdrawiam wszystkich i widzimy się wiosną 2020. ;:100
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród z "historią"

Post »

Nadszedł czas, żeby wpisał się w końcu w Twoim wątku. Nowy ogród na pewno będzie zapierał dech w piersiach różnorodnością, kolorami i egzotyką :)
Trzymam mocno kciuki za plany ogrodowe ;:215
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ogród z "historią"

Post »

Świetna historia ogrodu i ukazane jak był tworzony. Teraz widzę, że otwierasz nowy dział w życiu ;:333 Będę śledził dalsze postępy w tworzeniu nowego ogrodu :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród z "historią"

Post »

W takim razie czekamy do wiosny - również czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy Twojej historii ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”