Mój zielony kwadrat cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Bisia_
200p
200p
Posty: 263
Od: 26 lip 2012, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Reniu jestem ;:196
Fajnie, że zdecydowałaś się na nowy wątek, bo naprawdę jest co podziwiać:)
Widziałam ogród Reni na żywo, robi wrażenie, wszystko takie zadbane i bardzo fajnie dobrane rośliny.
Kostrzewy dziel, nic im nie będzie ,a wypięknieją i będą cieszyć na długo, ja moje dzielę i ścinam bardzo nisko:)
Pozdrawiam deszczowo i będę zaglądać do Ciebie :D
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Jan Paweł w końcu, piękny ;:224 czemu one u mnie tak kiepsko rosną?
Teraz mów jak na spowiedzi co ty sypiesz tych RH, że tak obficie kwitną?
Kostrzewy podziel, zetnij i zostaw- będziemy obserwować ;:224
Gabi dobrze mówi ;:168
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Witajcie :wit

Wczoraj udało mi się zrobić szybki obchód ogrodu. Pomimo ciągłych opadów, wcale nie jest za mokro.
Pastella ma już takie pączusie :tan
Obrazek

Veilchenblau, mniejsze, ale jaka ilość :tan
Obrazek

Ze złych odkryć :( Mój buczek ma takie liście a pod spodem jakieś białe coś i małe białe robaczki, jakby mszyce :?
Obrazek
Może ktoś wic, co to za paskudztwo ? ;:145

Kasiu dzięki za odwiedziny mojego kwadratu :D
Tak na dobre, korowanie zaczęłam w tym roku, jeszcze jedną rabatę musze podsypać i zrobić dosybki. Potrzeba mi do tego jeszcze około 20 worków ;:223 Co do Dużych drzew, to posiadanie ich ma swoje wady i zalety. Fakt, dają cień, ale też dużo robactwa i grzyba :( A na jesień ogrom liści....
Sasanki w tym roku bardzo obficie zakwitły, mimo że, w tamtym roku je przesadzałam. Teraz jeszcze niektóre wypuściły kwiaty ;:oj

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam.

Teresko u mnie najgorzej wygląda żółty RH znowu nie zakwitnie :roll: Nie wiem ile jeszcze będę czekać aż się ogarnie.....Masz racje, to Palibin , pachnie cudnie :D Mróz uszkodził mi niektóre roślinki, ale serduszka nie ucierpiała. Dobrze, że twoja przynajmniej jednym pędem zakwitła .
Na drugi rok pokaże co potrafi ;:333
Co do zakupów, to zaczęłam przeliczać na worki z korą :;230 Teraz bardziej jej potrzebuję, bo wykorowane rabatki, moim zdaniem, ładnie się prezentują. Z miejscem też już krucho a dorni nie zamierzam już zdzierać ;:224 M niech się cieszy, że na takie rzeczy wydajesz pieniążki :wink:
U mnie pochmurno, od rana pada deszcz, na słoneczko nie ma szans.......
Miłego dnia

Kokoryczka max
Obrazek

Kokoryczka mini
Obrazek
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Gabrysiu, ale fajnie, że cię tu widzę ;:196
Kochana, proszę cię, tyle komplementów pod adresem mojego ogrodu :roll: Ja tam, bym jeszcze duuuużo pozmieniała......Zresztą rozmawiałyśmy o tym, że mało który ogrodnik jest zadowolony ze swojego skrawka ziemi :roll: Bardzo ci dziękuję ;:196
Kostrzewy na pewno podzielę. Dzięki za poradę. Badzo chcę zobaczyć twój ogród na żywo. Może w czerwcu uda mi się wyrwać do ciebie ;:224
Przesyłam uściski :D
Obrazek

Obrazek

Aguś, nareszcie się doczekałam :tan
W tamtym roku Jan Paweł miał tylko jednego kwiatka, w tym już ma wiecej :D
Kochana, może miejsce twoim nie odpowiadało.......U mnie też, tak wspaniale nie rosną......
Ciekawa jestm bylinowych, czy doczekam kwitnienia w tym roku ;:224
A RH kocham miłością wielką i one to czują ;:170 Na początku sezonu podsypuję je nawozem a potem podlewam dwa, trzy razy Magiczną Siłą a jesienią sypię nowego torfu :D
Decyzja już podjęta, trawy będą dzielone, zobaczę jak mi to wyjdzie ;:224
Dziękuję ;:196

Obrazek
Buziaczki.
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Receptę na obfite kwitnienie niby znam i stosuję oprócz dosypywania torfu i co? Kwitną ale nie tak spektakularnie jak u Ciebie ;:131
Powojniki bylinowe zamówione w zeszłym roku nie zakwitły, może w tym roku ;:224 Kupione z pewnego źródła pięknie rosną i mają zalążki pączków- za te jestem pewna. Niech no tylko wyjdzie słońce a mamy co robić ;:224
Bisia_
200p
200p
Posty: 263
Od: 26 lip 2012, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Reniu, zapraszam serdecznie do siebie, zresztą coś czeka na ciebie:)
Buka spryskaj czymś na mszyce, Mospilan, Decis co masz pod ręką,oczywiście jak przestanie padać:)
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Aguś, nie podam ci dokładnej recepty na kwitnienie rododendronów, wiesz o tym ;:168 Moje trzy, w tamtym roku nie kwitły.....i też nie wiem czemu. Przecierz widziałam twoje krzaczki i wyglądają ładnie. Nie widać żadnych oznak choroby......Moja azalia kupiona u Kapiasa też nie zakwitła, widziałaś...powodu nie znam :roll: Tak to już jest z naszymi roślinami, tylko one wiedzą, czemu nam nie kwitną :;230 No to czekamy na kwiatki powojników, pamiętam jak w tamtym roku, zakwitł ci ten koło kamienia :D Od niedzieli już ma być ładnie ;:108 Myślisz o porannej kawce u mnie?

Gabrysiu, już przebieram nogami jak pomyślę o wizycie u ciebie ;:108 Prace tynkarskie zakończone? Opryskałam już kulki bukszpanowe a jak twoje?
Dzisiaj mam zamiar kupić coś do oprysków....jak ja wczoraj zobaczyłam mojego biednego buczka, to aż serducho mnie zabolało......tak bardzo je lubię. Oberwałam chore liście, jak pogoda pozwoli zrobię oprysk i myślę, że wyzdrowieje :roll:
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Reniu ja też mam takiego buczka i twojego zaatakowała mucha zdobniczka. Buka przeciw niej pryska się w pazdzierniku bo ta mucha składa jaja w pączkach buka pod łuskami i tam zimują aż do wiosennego wylęgui trzeba opryskiwać w pazdzierniku kilka razy i potem na wiosnę w kwietniu kilka razy bo w maju już się wylęgają robale z tych ukrytych jaj .Opryskaj decisem lub innym na mszyce.I często go oglądaj będzie dobrze.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Nareszcie otworzyłaś wątek. :wit
Przepiękne masz rh. Ja mam ich zdecydowanie za mało.
Kostrzewa też bardzo mi się podoba
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Reniu, jak zawsze piękne zdjęcia bo... piękny masz ogród :) A kiedy tniesz azalie?
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Reniu!
Kwiatuszek powojnika piękny!
One mnie prześladują w tym sezonie. Gdzie nie zajrzę widzę clematisy. Jestem chora na nie ale nie mam jeszcze gotowej kratki, która planowałam obsadzić powojnikami. Na razie stoją w pudełeczkach dwiemarniutkie biedronkowe sadzonki.
Liliowce to są bezpronlemowe rośliny ale na wszelki wypadek wczesną wiosną robię im kąpiel w Topsinie.
Jak będzisz na ogrodzie zrób zdjęcia tych liliowców. Może coś wymyślimy.
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Wpadam się przywitać sąsiadeczko i zostawiam ślad żeby Cię nie zgubić :) ogród dokładenie sobie pozwiedzam wieczorem ale robi extra wrażenie :wit
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Mój zielony kwadrat cz.5

Post »

Sobotni poranek przywitał nas niebem dokładnie pokrytym chmurami i siąpiącym prawie cały dzień deszczem. Po leniwym poranku, po obiedzie razem z M wybrałam się na ogród, oczywiście z termosem ciepłej herbatki
Obrazek

Odwiedził mnie taki motylek
Obrazek

Dzisiaj pogoda bardziej przyjazna biesiadowaniu w ogrodzie i dobrze, bo rano odwiedziły mnie dwie wspaniałe dziewczyny Kornelka i Dagmara. Kochane, dziękuję za odwiedziny i pogaduchy :D Uwielbiam tak spędzać czas, tylko szkoda, że trzy godziny szybko zleciały :roll:
Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy ;:196

Dziękuję za wpisy, za chwilkę Wam odpowiem :D
Obrazek
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”