Ogród Różą malowany

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Kolorowy, to ja będę mieć dzień - po tym, co przeczytałam... Ale dużo się zmieniło przez te lata w wyglądzie ogrodu. Toż to cała epoka.....
Jak wiele przy sadzeniu roślin zależy od naszej wiedzy i wyobraźni, prawda?
Justynko cieszę się, że moja opowiastka wywołuje uśmiech na Twojej twarzy :D To największa nagroda dla mnie :tan
Ogród zmienił się przez te lata ogromnie, ze słonecznej patelni przeszedł w cienisty zakątek. Wiele roślin słoneczno-lubnych mi wypadło, wiele cieno-lubnych musiałam dosadzić. Żałuję tylko, że tak późno trafiłam na Forum - tu jest skarbnica inspiracji ;:oj
Elwi fajna opowieść,lekko Ci idzie pisanie. Ciekawa jestem kto wmieszał się w rodzicielskie obowiązki? Tak sobie patrzę na Twój domek i stwierdzam,że jest cudnie,a na dachu gdyby tak rosła sobie wisteria
Aniu Miło mi, że podoba Ci się moja pisanina. Lekko mi idzie tylko wtedy jak mam dobry humor. Ostatnio stwierdziłam, że Forum jest dla mnie najlepszym lekarstwem na "doła" :D Z tą wisterią to trafiłaś - jesteś jasnowidzem? ;:oj U sąsiada jest ogromna wisteria, zachwycająca i zaczęłam kombinować czy by i u mnie nie posadzić... Gdzie byś ją widziała tzn. posadzoną z której strony? Dodam, że miejsce na drewno musi zostać bo całą zimę grzejemy tylko kominkiem.
Fantastycznie piszesz, aż w napięciu czekam na dalszy ciąg. Może zajmiesz się pisaniem scenariuszy do filmów sensacyjnych lub trillerów. Stopniowanie napięcia na szóstkę z plusem. Zdjęcia porównawcze dają nadzieję że i u mnie coś urośnie.
A bluszczyk posadziłam sama.....dobrowolnie....hm ......może mam coś z głową ;:109 Ale na razie mi się podoba
Jolu Bardzo, bardzo dziękuję za miłe słowa ;:180 To naprawdę uskrzydla i wywołuje ciepło w sercu ;:196
Nie martw się, urośnie Ci ogród szybciej niż myślisz ;:108 Jak teren był pustą patelnią to marzyłam o cieniu i dużych drzewach. Teraz marudzę, że cienia mam za dużo i za mało miejsca dla róż... I jak tu takiej babie dogodzić???? W kwestii zołzy czyli winobluszczu: trójklapowy mam - pnie się po murach od strony wschodniej. Jest nieinwazyjny i piękny. Mocno ucierpiał zimą 2012 i teraz powoli odrabia straty. Winobluszcz pięciolistkowy jest bardzo ekspansywny, ale jak się go pilnuje i trzyma w ryzach od początku, to powinno być OK ;:333 Ja byłam zajęta dzieckiem, sąsiad wyprowadził się i nie miał kto pilnować zołzy...W szybkim tempie opanował nie tylko płot - zarósł mi tuje, wspiął się po sośnie i pełno sadzonek mam na trawniku :(

Dla wszystkich miłych Gości trochę świeżych zdjęć.
Obrazek

Rabata tulipanowa - to już niestety końcówka kwitnienia
Obrazek

Piwonia drzewiasta - może dzisiaj otworzy kwiaty?
Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi wisteria najbardziej pasowałaby tam gdzie drewno...musi to być słoneczne miejsce ;:108
Nie wiem ,czy już pytałam...gdzie kupiłaś tak piękną piwonię drzewiastą? Uwielbiam takie kolorki ;:167 No jak pąk róży ;:oj
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Piękny kolor piwonii, znasz odmianę? ;:138
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Wreszcie wątek :hejab Pięknie się zaczyna ;:63
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Ogrodzio może i popełniał mezalianse, ale jest tylko twój tak na prawdę, więc czy to nie cudowne ? :uszy
Wiśnia ;:oj aż nie do uwierzenia, że taka gęsta.
Co do piecioplagowca, to mam ten sam problem do dzisiaj od kilkunastu lat. ;:222
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Nie wiem ,czy już pytałam...gdzie kupiłaś tak piękną piwonię drzewiastą? Uwielbiam takie kolorki ;:167 No jak pąk róży
Piękny kolor piwonii, znasz odmianę?
Niestety, przykro mi - piwonię kupowałam jakieś 10 lat temu u lokalnego ogrodnika jako piwonię drzewiastą fioletową ... i koniec. Ciekawa jestem czy chciałybyście spróbować rozmnażać taką piwonię? Jeżeli chcecie to służę patyczkami na rozmnożenie - może się uda?
Wreszcie wątek :hejab Pięknie się zaczyna ;:63
Aniu Słodka witam Cię serdecznie w moim Ogrodziu ;:196 Mam nadzieję, że będziesz moim częstym gościem :tan
Dla Ciebie Aniu na powitanie Blue Aimable
Obrazek
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Zastanawiam się dlaczego tak długo czekałaś z utworzeniem własnego wątku. Masz się czym pochwalić, piękny ogród, lekka ręka do pisania.
Kolekcja tulipanów cudowna, a z każdą stroną wątku przybywa ciekawych portretów roślinnych, które powodują szybsze bicie serca - ot np. taka piwonia drzewiasta...
A jak przeczytałam jakie róże chodzą Ci po głowie, to już w ogóle będzie cudownie.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Lekkie pióro z humorystycznym zacięciem, lubię to ;:333
Wiosnę widać i czuć...fotki świetnie oddają klimat.
Ice Cream wygląda smakowicie :D
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi nie dość że masz śliczny Ogrodzio to i na dokładkę taką lekkość pisania ;:138 przyznam się że lekko mnie zakuło z zazdrości ;:131
Będę wpadać i podziwiać Twoje róże, a cichaczem podczytywać Balladę o Ogrodziu ;:196
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Ogrodzio może i popełniał mezalianse, ale jest tylko twój tak na prawdę, więc czy to nie cudowne ? Wiśnia aż nie do uwierzenia, że taka gęsta.
Co do piecioplagowca, to mam ten sam problem do dzisiaj od kilkunastu lat. ;:222
Grażynko No jest to cudowne, aczkolwiek wolałabym mieć kogoś do konsultacji... Teraz mogę się konsultować na Forum, ale kiedyś nie miałam tej możliwości. Wiśnia rośnie tak gęsto i kuliście sama z siebie - jest dziewicza, nietknięta żadnymi zabiegami :D Pięcioplagowiec atakuje niezmiennie, żeby się go pozbyć na dobre, musiałby go usunąć także mój sąsiad :(
Zastanawiam się dlaczego tak długo czekałaś z utworzeniem własnego wątku. Masz się czym pochwalić, piękny ogród, lekka ręka do pisania.
Kolekcja tulipanów cudowna, a z każdą stroną wątku przybywa ciekawych portretów roślinnych, które powodują szybsze bicie serca - ot np. taka piwonia drzewiasta...
Joasiu miło mi gościć Cię u siebie ;:196 Byłam też u Ciebie z rewizytą i popełniłam wpis :wink: Doczytałam, że jesteś podwójną mamą, z czego córcia Ania ma dopiero 3 miesiące - Gratulacje ;:180 Czyli opisywany przeze mnie kierat: jeść-kupka-pielucha-spać masz w tej chwili na bieżąco :wink:
Cieszę się, że podoba Ci się u mnie. Zapraszam jak najczęściej ;:196
Lekkie pióro z humorystycznym zacięciem, lubię to. Wiosnę widać i czuć...fotki świetnie oddają klimat.
Agnieszko cieszę się, tym bardziej, że Twoje fotografie są mistrzowskie ;:108 Komplement od Ciebie to wyróżnienie :D
Elwi nie dość że masz śliczny Ogrodzio to i na dokładkę taką lekkość pisania. Przyznam się że lekko mnie zakuło z zazdrości ;:131
Będę wpadać i podziwiać Twoje róże, a cichaczem podczytywać Balladę o Ogrodziu
Majeczko nareszcie ;:oj Przyznam się, że nie mogłam się doczekać ;:196 Mój kot rabatowy zmienił miejsce i czekałam na Ciebie, żeby pokazać gdzie teraz urzęduje ;:183 Wielką frajdę sprawia mi, że "Ballada o Ogrodziu" spotkała się z Twoją akceptacją :tan

Zanim dzisiaj coś cyknę w ogrodzie, kilka fotek z wczoraj.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

PANKRACY NA WŁOŚCIACH :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Czy powojnik to Omoshiro?
Dziękuję za dobre słowo ;:168
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi, cieszę się, że jesteś tutaj ze swoim ogrodziem :) Piękne rośliny, piękne zdjęcia i piękny znak wodny (Twoje dzieło?)
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Pankracy wygląda dzielnie na swoim stanowisku. ;:333
Powojnik śliczny a gdzie róża obok ?
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”