Mój ogród przy lesie cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tajeczko zawsze mi mówisz że Ty nie masz ciekawych roślin w swoim ogrodzie a tu co rusz pokazujesz coś fajnego co z chęcią przeniosłabym do siebie. Za zawilce i siewki ciemierników z góry dziękuję ;:196 ;:196 ;:196 ;:196 kochana jesteś.
U mnie wczoraj popadało wieczorem i w nocy i dziś od popołudnia pada, a chwilami leje więc ogródek mój już obficie podlany, teraz trzeba dmuchnąć chmury w Twoją stronę.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tajeczko :wit ależ się cieszę, że otworzyłaś dla nas furtkę do Twojego ogrodu ;:138
Prymulkowa łączka i zawilce zrobiły na mnie ogromne wrażenie i cesarskie korony takie dorodne.
Uwielbiam Twój ogród ;:196 i już się raduje na długie spacery po Twoich włościach.
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Misiu witaj Kochana . ;:196
Kretów u mnie chwilowo nie ma, ale nornice szaleją.
Tych tulipanów, których nie zjadły zimą, teraz kończą. Pierwiosnków ukopię Ci i może nawet zabłądzimy do Ciebie. :D
U mnie sieją się na potęgę. Nawet w pękniętą podmurówkę domu, nie wiem, jak ja ich stamtąd wyciągnę .
W ten weekend zaczynamy drobny remont domu na wsi, nie wiem, jak Mama staruszka to zniesie, a jak się uporamy to przywiozę Ci pierwiosnków.
Adaś raczej do mnie nie podobny. Jak na swój wiek jest wysoki, po ojcu .
Miałam białe zawilce greckie, a leśnych przyniosłam trochę z lasu, bo u nas całe łany, one nie giną. :)

Danusiu dziękuję. ;:196

Maryniu dziękuję. ;:196
Adaś nie ma jeszcze 5. lat i czasami pozwala się fotografować, ale starszy wnuczek 17-to letni to mowy nie ma.
Sangwinaria jest fajną roślinką, która ma wcześniej kwiaty, jak liście, a nawet liście są ozdobne i ciekawy kolor mają. Tylko nie może mieć sucho, a u mnie suche piaski, już przez to straciłam kukułkę plamistą.
Goryczka w ubiegłym roku kwitła mi cudnie całą kępą, a w tym tylko te młodsze przyrosty, chyba także ją zasuszyłam . :)

Iwonko Ty masz młody ogród i tak dużo ciekawostek, a mój ogród już ma 14 lat, ale muszę trochę nadrobić.
Szkoda, że miejsca coraz mniej, ale może trochę krzewów wykopię, np. kalina Brukwodii co roku przymarza, więc nie ma sensu trzymać . U nas wczoraj nie padało, podlewałam ogród, ale za to dzisiaj po południu była silna ulewa, ale chmurki możesz dmuchnąć w moją stronę, gdyż na moją ziemię deszczu nigdy za wiele. :D

Aneczko jak się cieszę, że mnie odwiedziłaś, tym bardziej, że ostatnio mało aktywna na forum byłam, bo jak nie u wnuczka, to na wsi, a tam nie mam internetu .
Dziękuję kochana za miłe słowa . ;:196

Jeszcze kilka fotek proszę . :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pąki na kielichowcu się pokazują
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Teresko wpadła z rewizytą, zaznacze się potem polatam po Twoich dróżkach, póki co jestem pod wrażeniem pierwiosnków. ja mam tylko lekarskie a te bardzie reprezentacyjne poooszły ...nie wiem gdzie :wink:
Pozdrawiam :wit
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Basiu witaj . :wit
Bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś. Twoje poczucie humoru działa na mnie kojąco, a to słowo pooszły wywołalo uśmiech, którego mi ostatnio brakuje, gdyż czeka nas remont na wsi, co się wiąże z mnóstwem pracy.
Do pierwiosnka lekarskiego mam szczególny sentyment, dlatego pisałam u Ciebie, jak go ratowałam.
Pierwiosnki wyniosłe może spróbowałabyś wysiać z nasion, od razu miałabyś dużo sadzonek.
One są łatwe do wyhodowania, ale w tym roku to już chyba trochę za późno, ja swoje siałam w styczniu .
Pozdrawiam serdecznie. :)

Kilka fotek co by się nie zdezaktualizowały. :wit


Obrazek
omiegi wysiewają się wszędzie
Obrazek
tak kwitła cieszynianka

Obrazek

Obrazek
pragnia kuklikowata
Obrazek

Obrazek
świdośliwa Lamarcka
Obrazek
pragnia syberyjska od Wandzi
Obrazek
smagliczka
Obrazek
tawuła szara Grefsheim
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

:wit
zajrzałam ciekawie do Twojego ogródka, bo skusiła mnie informacja o suchej, nieurodzajnej glebie. Jednak zamiast piaszczystej wydmy, przywitały mnie kolorowe pierwiosnki i śliczne greckie zawilce :D Ogródek już pięknie wiosennie ukwiecony !
Zostaję i z radością będę Ci towarzyszyć...
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tajeczko, jak fajnie że wróciłaś. Ja późno otworzyłam wiosenny wątek ale ty to już bijesz rekordy. A już myślałam że przegapiłam otwarcie ;:306
Floksy szydlaste przepiękne kolory. Właśnie się zastanawiałam czy poza fioletowymi występują inne...a tu mam gotową odpowiedź jak na talerzu :tan
Pamiętasz nazwę odmianową tych białych z różem w środku? Bardzo takich pożądam :;230
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Tereniu, udało mi się Ciebie upolować. Wspaniale, że otworzyłaś swój wątek. Szukałam CIę w piątek, ale nic nie znalazłam.
Śliczne łany kwiatów, fajne rarytaski, oj z całą pewnością będę zaglądać do Ciebie i uczyć się pięlęgnacji ogrodu na piasku. Gdyby zawile grecki Ci się zabardzo rozrósł, to proszę wyślij go do mnie ;:196 , a siewek ze świdośliwy nie masz czasem :wink:
Wiem, pazerna jestem, pół podwórka roślin do posadzenia a ja o kolejne proszę ;:124
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Marysiu bardzo Ci dziękuję za wizytę w moim wątku.
Ziemia rzeczywiście piaszczysta, dlatego przy sadzeniu każdej rośliny jest wymieniana na kompost i czarną sklepową.
Dlatego jakoś rośliny sobie radzą, ale jeśli którąś przesadzam za kilka lat, to po ziemi żyznej nie ma śladu i rośnie w czystym piasku. Nie wiem, jak to się dzieje .
Cieszę się z obietnicy ponownych odwiedzin. ;:196

Jolu witaj . :wit
Floksów szydlastych jest dużo kolorów, z tego co oglądam w innych wątkach.
Miałam jeszcze czysto białego, ale widzę, że taka drobna trawka go zdominowała i ani myśli kwitnąć . ;:306
Tego białego z różem w środku zupełnie nie pamiętam skąd mam, ale chyba od kogoś otrzymałam i był bez nazwy odmianowej .
Ja coraz bardziej nie mam głowy do nazw .Wiek ma swoje prawa . :;230
Napisałam PW.

Marzenko cieszę się, że trafiłaś do mnie. ;:196
Świdośliwa Lamarcka nie ma zupełnie odrostów, ani siewek.
Nie wiem, czy wszystkie tak mają, czy tylko u mnie. Liście zawilca jak zaschną, to wyślę Ci kilka cebulek. :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
siewka powojnika alpejskiego postanowiła wyrosnąć przy samym pniu sumaka octowca, gdzie ziemia uboga i sucha, a on dobrze sobie radzi, jednocześnie dostał gotową podporę . ;:306
Obrazek
klematis alpejski
Obrazek

Obrazek

Obrazek
kalina koreańska
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

:wit
Tajeczko - powojnik cudowny ! Wspaniale zakwitł tysiącem niebieskich uroczych dzwoneczków ;:oj
Uwielbiam je, także dla wczesnego kwitnienia.

U mnie z tym ubożeniem gleby jest podobnie ;:108 Jeżeli tylko dołek czy nawet spory dół jest zaprawiony, po jakimś /niedługim !/ czasie, dobra ziemia zamienia się w piasek...
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Marysiu to znaczy, że ta żyzna ziemia w jakiś sposób się mineralizuje i z powrotem przybiera postać piasku, skoro u Ciebie tak się dzieje, prawda?
Niedawno M wykopał różę, która nie rosła, tylko marniała w oczach i wybrał spod niej całą taczkę siwego piasku, a była sadzona w dobrej ziemi .
Powojnik alpejski jest mało wymagający, więc radzi sobie, ale wielkokwiatowe, to u mnie marniutko rosną. :)
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

:wit

No niestety, po jakimś czasie roślina pobierając odżywcze składniki, wyjaławia ziemię i zaczyna marnieć...
U mnie zaprawianie samych dołów nie daje dobrych, długotrwałych efektów. Muszę nawozić ziemię na całe rabaty :(
Nawet rugozy /Ritausma, Kórnik, Goździkowa, Rotes Meer/ posadzone w dobrze zaprawione doły, po trzech latach zaczęły ginąć...Musiałam je w ostatniej chwili ratować, przenosząc na żyzną rabatę !
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.10

Post »

Marysiu i tu tkwi tajemnica Twojego cudnego ogrodu, skoro wymieniasz całą ziemię na rabatach, ale ile to pracy wymaga .
U nas tylko robione doły z żyzną ziemią. I moje róże takie karzełki, a Twoje cudnie wyrośnięte .
Ja mam róże rugosy, ale takie zwykłe bez odmianowe i także marnieją. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”