Ogród 100 róż cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marzena2007
50p
50p
Posty: 97
Od: 22 sty 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

I po co ja cię czytam? ;:14 Popełniłam zamówienie we F... I dobrze że dostawa po 20.10 będzie czas na obmyślenie gdzie ja te 14 gatunków purpury i pink posadze.... Dlaczego miałam dokonywać wyboru pomiędzy Falstaff czy Prince albo Old Port czy Claire Marshall? ;:136

Zamówiłam teź kilka bladziochów Geoffa i Gertrudę ... I Queen Of Sweden. Ale jak nie kochać bladziochów, ktorych mam pełen ogród???

Gdyby Małż pytał wszystkiemu jesteś winna :heja Zwalę na Ciebie całą odpowiedzialność i nie ma to tamto.... :tan A na razie jestem przy drugim czytaniu literki E w alfabecie różanym..... Aż strach się bać ;:306


I plizzzz nie pokazuj hortensji... Mam 20 szt w ogrodzie ... W donicach 4 sztuki... Małż 12 ha pola będzie musial dokupić za płotem.....
Madżenka " "Madżenie ogrodnika... " w innej wirtualnej przestrzeni
baseda
200p
200p
Posty: 404
Od: 5 maja 2013, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Prześliczne róże :D
Awatar użytkownika
Hagaart
200p
200p
Posty: 281
Od: 1 cze 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Witaj Aniu cały czas kwitnąco u Ciebie ! Niektóre zdjęcia róż zrobione z bliska przypominają kwiaty piwonii ,ja przepadam za jednymi i drugimi.Super ogródek ;:138 .
Awatar użytkownika
psinka
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 mar 2012, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu mam pergola z 2 różami pnącymi. W przyszłym roku za nią chce postawić pawilon ogrodowy. W ten sposób będę miała piękne różane wejście. Po bokach u "stóp" róż chciałabym coś dosadzić. Może doradzisz coś sprawdzonego, co przede wszystkim nie zaszkodzi różom?
"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób." Hipokrates
Pozdrawiam Wiktoria
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

AnaAn pisze:.........- w sierpniu doczekałam się wreszcie pierwszych kwiatów Carmeline; utrzymują się na krzewie ok. 10-14 dni:):):)

Carmeline; tu pierwszy pączek
Obrazek
Aniu, ciesze sie ogromnie , ze ten "trupek" pokazal piekny paczek. A gdzie kwiat w pelnym rozkwicie? Czy ja , slepa przeoczylam......... ;:oj .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu :wit
Od rana goszczę w Twoim cudnym ogrodzie, jestem zachwycona, zauroczona...... słów brak.
Róże przepiękne ale i aranżacja ogrodu i drzewa i byliny ;:215 ;:215
Zastanawiam się czy masz u siebie mączniaka na różach bo jednak rosną przy sobie dość blisko a też i opadów było sporo, ja ostatnio walczę z tym grzybem z wątpliwym sukcesem.
Podziwiam też zdrowotność róż rosnących pod drzewami np. pod brzozą, czy jakoś może odgrodziłaś korzenie?
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Witajcie :wit

Aniu, to Limelight :)

Jagi, a ja jak bym zakładała na nowo ogród, to tych smoczków byłoby znacznie więcej.
W Twoim ogrodzie kolejne zmiany, więc możesz sobie pozwolić na nowe purpury :D

Dorotka, obie róże mają podobne cechy. Ja jednak wolę Eglantyne, bo ma ładniejszy pokrój, no i trochę bardziej podoba mi się kształt jej kwiatów.
Hortensje to moja pierwsza miłość, jeszcze zanim przyszedł czas na róże. Warto je mieć, bo wypełniają ogród kwiatami w czasie, gdy część roślin odpoczywa albo skończyło swoje popisy. Poza tym mają nieodparty urok i pasują zarówno do tych ogrodów w babcinym stylu, jak i tych bardzo nowoczesnych :)

Madżen, rzeczywiście ?rozkręcasz się? ha ha ? avatarek super.
Żadnych Małżów się nie boję :heja . Śmiało zwalaj na mnie ;:306
A w ogóle, co sobie będziesz żałować :wink: Fajowo, że popełniłaś takie świetne zakupki. Będzie więcej do oglądania ;:304
Oj, prowokujesz do pokazania hortensji. Muszę chyba iść policzyć ile ja ich mam dokładnie :D

Basiu, przekażę różom ten komplement :wink:

Agatko, ja też lubię jedne i drugie. Szkoda tylko, że piwonie tak krótko kwitną :)

Psinka, ja bardzo lubię połączenie róż z bylinami, ale przy pnących sprawdzają się też niższe róże np. rabatowe. Przy zachowaniu odpowiednich odległości, tak naprawdę można tam posadzić mnóstwo roślin ? łącznie z krzewami liściastymi czy iglastymi. To wszystko zależy od Twoich upodobań, miejsca czy sąsiedztwa... Z bylin mogę polecić np. jeżówki, które świetnie wypełniają lukę w kwitnieniu róż :)

Alexia kochana, zobacz jak ta małpa długo kazała na siebie czekać :;230 . Mam nadzieję, że przezimuje, bo mi się podoba. Kwiatek będzie, jeśli mi się uda, jutro :D

Witaj Heniu :wit Dziękuję za miłe słowa pod adresem ogródka :)
Na rabatach, mimo rzeczywiście gęstych nasadzeń nie tylko różanych, mączniaka nie mam. Pojawił mi się jednak na dwóch donicowych Mme Knorr. Nie wiem, czy to sąsiedztwo ściany domu, czy też skłonność tej odmiany przyczyniła się do pojawienia tego grzybka.
Niestety nie odgradzałam niczym korzeni drzew. Podczas upałów staram się dostarczać roślinom pod drzewami, ale i samym drzewom więcej wody. Liczę więc na to, że sobie poradzą. Póki co ? jest ok.



Dzisiaj większość żółtych fotek ? nie tylko ze względu na fakt, że zostały zrobione na początku sierpnia :)


Sangerhäuser Jubiläumsrose
Obrazek


The Lady Gardener
Obrazek


Crocus Rose
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Charles Austin
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


The Shepherdess
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


William Morris
Obrazek

Obrazek


Lady of Shalott
Obrazek

Obrazek

Obrazek


William and Catherine
Obrazek


Maid Marion
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Obrazy radujące serce .Aniu jakiego wysokiego masz swojego Austinka .Mój wypuścił znów 3m pędy i wygląda śmiesznie z kitkiem kwiatów na końcu 3m łodygi .Czy swojego jakoś specjalnie tniesz .Wciąż sie nad tym zastanawiam jak ciąć ,żeby był okrąglutki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Dzień dobry :wit

Jadziu, obawiam się, że Charles okrąglutki nigdy nie będzie. Ten typ tak ma... Mój pochodzi z tegorocznych nasadzeń, więc jego przyrosty mnie cieszą, a poza tym jest posadzony z tyłu, w narożniku rabaty i raczej powinien być wysoki. Takie długaśne pędy jednak obcinam, nawet kosztem kwiatów, bo wprowadzają dysharmonię, która mnie wkurza :D


Wygląda na to, że w moim ogrodzie 100 róż rośnie parę róż na krzyż, bo w koło Macieju pokazuję te same krzaczki :;230 Tak wyszło, że te kilka panienek miało akurat swoje 5 minut w tym czasie...
Tym razem ? dla odmiany ( :wink: ) ? ujęcia z innego aparatu.


Herzogin Christiana. Cudniasta róża :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Eglantyne
Obrazek

Obrazek


Marie Antoinette
Obrazek


Cottage Rose
Obrazek


Purple Eden (Ebb Tide)
Obrazek


Carmeline
Obrazek


Falstaff
Obrazek


The Wedgwood Rose
Obrazek


Old Port
Obrazek

Obrazek


Elodie Gossuin
Obrazek

Obrazek


Charles Austin
Obrazek


Mrs. John Laing
Obrazek


Alexia, taka Twoja Sister Elizabeth trafiła na tapetę mojej komórki ;:196
Obrazek


Jubilee Celebration
Obrazek


Swany
Obrazek


Lions Rose
Obrazek


New Dawn
Obrazek


Fisherman?s Friend (chyba to jego debiut na FO)
Obrazek


England?s Rose. Niezawodna
Obrazek


I trochę fotek bardziej ogólnych
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Uwielbiam przyrosty Novalisów
Obrazek


Obrazek


Miłego dnia :) U mnie nieśmiało przebija się ;:3
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Przepieknie Ci kwitna róże :D Coraz bardziej pociagają mnie te morelowe...
U mnie niestety deszcze skutecznie psują kwitnienia :(
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, jednak ja musze wywozic moje roze do rozanych kolezanek....... ;:108 , wtedy sa dopiero piekne........ ;:224 .
Czuje sie zaszczycona.... ;:196 .
Dzięki, za fotke Carmeline ;:180
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
hypnosa
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 maja 2014, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu jak cudnie u ciebie,oczy bolą patrzeć na te piękności a w nocy zamiast spać mózg pracuje i kombinuje jakby tu się zbliżyć do ideału twojego ogrodu. ;:303
Uwielbiam różę Old Port za całokształt,ale jej kolor to jest to co mi w duszy gra.Podobna do niego jest Laguna i Issac ale nie mają tej cudnej domieszki fioletu.Proszę opisz słownie kolor Fishermana i Falstfa,tych jeszcze nie mam.Pozdrawiam cię i dziękuję za informacje o Purple Eden ale ta szkółka jest poza moimi możliwościami. :wit
Iris My Love-ogród
Pozdrawiam-Basia
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, Twój ogród jest przepiękny :!: To Ty powinnaś wziąć udział w konkursie!!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”