Ogród 100 róż cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

:wit Aniu, dobrze, ze popadalo......., chyba Cie czeka rundka po ogrodzie z wiaderkiem i sekatorem..... ;:306
Pierwsze kwitnienie mojej H.Christiana, tez bylo w "miotelkach", teraz kwitnie po 1 kwiatku na galazce ,ale za to kwiaty duzo wieksze (8 cm.).
Nie uwazasz ,ze ona nadspodziewanie dobrze znosi deszcze, slonce i tropikalne upaly ?
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, rabaty zachwycające. A wszystkie angielki są ;:167 . Cieszę się, że też mam kilka tych piękności.
A Mary Rose jak się sprawuje u Ciebie? Czy jest zdrowa? I jak duża urosła?
Ja tak pytam , bo moja maleńka ma dość trudne stanowisko. Schowana jest z tyłu rabaty, trochę w półcieniu, ale ona tak chyba lubi.. ;:218
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Zaraz będę musiała znów zmieniać zamówienie różane ;:223 Patrzę, patrzę i mi się piękności zachciewa. Przecież w lesie nie wszystko urośnie ;:145 A one tak kuszą. Szczególnie Eglantyne bardzo korzystnie wyszła na twoich zdjeciach.

Właśnie miałam zapłacić za róże i dołożyli do oferty Kardynałka, którego nie dostałam w zeszłym roku...więc czekam na odpowiedź czy mi go dołożą do przesyłki bo nie chcę dwa razy płacić za dostawę ;:306 Tylko jak ja to powiem M ;:224
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu cudne kwitnienie ;:167 u mnie bardziej skąpe ,ale też cieszy ten widok .Zastanawiałam sie nad Munstead Wood ,ale ostatecznie los padł na Tradescanta ,z którego jak na razie jestem średnio zadowolona ;:174 Chyba będę musiała go przesadzić w inne miejsce
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

To drugie kwitnienie wcale nie jest gorsze od pierwszego
Wygląda cudnie. ;:167
Zastanawiałam się nad różami od Guillot. Znalazłam nawet dwa nowe miejsca na nie :wink:
Awatar użytkownika
Kondzio
100p
100p
Posty: 170
Od: 5 sty 2014, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Zdjęcia śliczne róże jeszcze piękniejsze nie mogę się sie powstrzymać i oglądam kółko mam nadzieje że będę miał takie dorodne piekne róże . Widze że Marzenka ciebie odnalazła :)
Awatar użytkownika
Marzena2007
50p
50p
Posty: 97
Od: 22 sty 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Kondzio znalazłam i po raz kolejny zaczęłam czytać cz I Ogrodu 100 róż :) Teraz z innym poziomem świadomości różanej :)
Madżenka " "Madżenie ogrodnika... " w innej wirtualnej przestrzeni
Awatar użytkownika
Kondzio
100p
100p
Posty: 170
Od: 5 sty 2014, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ja przeczytałem wszystkie trzy części hi hi hii oglądam i czytam na okrągło :)
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

;:150
Ana, gdzie Ty się podziewasz?
Róże kwitną ponownie, zbliża się termin jesiennych zamówień, a Ty niczym nie kusisz... ;:224.
Wracaj i... kuś.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
Marzena2007
50p
50p
Posty: 97
Od: 22 sty 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ania ile razy mam przeczytać Twoje stare watki przed jesiennym zamowieniem ? :):):) wróc!!!!:):):):)

Napisz prosze czy Mme Knorr i Comte de Ch. to ta sama roza? Bo ja neofitka zakupilam w dwoch roznych miejscach tę sama roże (chyba) I teraz wypadaloby je razem posadzić :) zanczy się, że mi sie naprawde podoba :)
A skoro comte mam przesadzc to co posadzic do Aspirin rose? Eglantynę czy doradzilabyś mi jakaś inna bladorożowa pięknotke?

Łamię sie czy zamowic 2 szt Falstaff, Heatcliff czy Prince... Doraź....i czy do nich dac Claire M. Czy Prince Ann, Englands Rose....
Czy Young Lycidas można gdzies w Polsce kupic i czy warto tak jej pozadac aby z. Angli sciagac? Ach te ceny...

Mi już głowa pęka od myslenia....
Madżenka " "Madżenie ogrodnika... " w innej wirtualnej przestrzeni
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Dzień dobry :wit
Dziękuję za wszystkie przemiłe wpisy. Jesteście kochani. ;:167 Cieszę się, że zaglądacie:)
Przez te kilka dni nieobecności nazbierało mi się parę zaległych fotek, które zamierzam jednak zaprezentować zanim zacznę jakieś bieżące relacje:)

A, i jeszcze z aktualności :
? przesadzony w największe upały Charles Rennie Mackintosh żyje i ma się dobrze :tan
- zregenerował się trawnik; nie będzie już szpecił zdjęć;)
- w sierpniu doczekałam się wreszcie pierwszych kwiatów Carmeline; utrzymują się na krzewie ok. 10-14 dni:):):)


Teraz szybciutko odpowiedzi;

Wiesz co, Madżen, strasznie miłe są Twoje wpisy. W dodatku wywołują uśmiech na twarzy. Dzięki ;:196
Jeśli chodzi o różyce, to:
1. Munstead Wood mam 1 szt. Jak widzisz, szału nie ma, ale to krzew z ubiegłego roku, więc ma czas. Z tyłu, za eglantynką posadzony jest Fisherman?s Friend, który ma bardzo podobne kwiaty do Munsted, ale jest (ma być) znacznie wyższy.
Na tym zdjęciu ? z prawej strony MW, z lewej - F

Obrazek

Roże krzaczaste sadziłam zwykle pojedynczo, tylko starałam się je ?kompletować?. Mają ? moim zdaniem wystarczającą masę kwiatów, no i musiałam zmieścić te wszystkie chciejstwa... Chociaż akurat na powyżej rabacie rosną obok siebie 2 Eglantyne.
Jak posadzisz 2 sztuki MW, będzie pięknie, tym bardziej, że to nie jest wielka austinka:)
Bardzo jestem ciekawa efektów Twoich nasadzeń. Jakie towarzystwo przewidziałaś dla Mary Rose?
Ja aktualnie główkuję, gdzie zmieścić jeszcze 2 piwonie - Sarah Bernhardt i pururową Big Ben:)
2. Mme Knorr i Comte de Chambord to nie jest ta sama róża. Liście i pokrój rzeczywiście chyba podobne, ale kwiaty mają różne. U mnie nawet tegoroczne MK lepiej powtarzają i mają większe przyrosty (może będą wyższe) niż ubiegłoroczna CdC.
Podoba mi się zestawienie Comte z Aspirinkami. Bardzo :)
Jeśli chodzi o Falstaff?a, Heathcliff?a i Prince?a, to najmniej mogę powiedzieć n.t. tego ostatniego (to nie jest duża róża) ? z tej racji, że rośnie u mnie dopiero pierwszy sezon. Ale to znaczy, że musisz wybrać jedną z tych trzech odmian? Ile róż i jakiej wielkości planujesz w tym miejscu posadzić, i czy tylko w purpurach? Może rzucisz jakiś schemacik tego co knujesz ? :;230
Heathcliff teraz kwitnie bardziej na czerwono i gryzłby mi się z Princess Anne (lubi zakwitnąć żarówiaście).
England?s Rose to dosyć duża róża. Ja ją bardzo lubię. Nawet ostatnio myślałam, że jak miałabym zakładać jeszcze raz ogród, to z pewnością znalazłoby się w nim miejsce na tę różę, mimo że lubi we wrześniu chwycić plamy. Świetnie jednak buduje zgrabny krzew, kwitnie całą masą kwiatów i bardzo dobrze powtarza. U mnie rośnie przy Eglantyne. Fajnie wygląda z bladawcami.
Jedną Young Lycidas mam z F., drugą z niemieckiej szkółki (u Austina jest drożej). Ta róża ma taki sam kolor jak Claire Marshall czy Old Port. Czy warto? Tak do końca to tego nie wiem; To świeżaki, ale póki co, jestem nimi zachwycona, zwłaszcza tą sadzonką z F.; mały krzaczek cały czas oblepiony jest pięknymi, dużymi kwiatami. Myślę też, że nie ma skłonności do chorób.
Co do cen, to jeśli coś wybierzesz, może dołączysz do grupowego zamówienia z jakiejś np. niemieckiej szkółki?

Monia, ścieżki, które tworzą jednocześnie obrzeża rabat mają dobre, ale i złe strony... Trudniej powiększyć rabatę. Trzeba bardziej panować nad chciejstwami;)
Ziemię mam dobrą rzeczywiście. Twoje róże też pięknie rosną. Poświęcasz im bardzo dużo uwagi:)
Na pocieszenie Ci powiem, że wcale nie musisz mieć ?biedniejszej? Herzogin Christiany; u mnie rosną razem 3 krzaczki :D

Reniu, dzięki za miłe słowa ;:196 Z miskantem, to bym się wcale nie wahała, zwłaszcza wykopanym z większą bryłą ziemi...
Na ławeczce zmieścisz się z pewnością. Jakby co ? wywalę róże :;230

Aniu, dzięki ;:196 Herzogin Christiana jest świetna. Nawet myślałam niedawno, że mogłabym nią wykończyć większość rabat. Pierwszoroczniak kwitnie jak szalony. Poza małym incydentem z rdzą na początku sezonu, nie miała żadnych innych przypadłości. Kwiaty długo utrzymują się na krzewie i są naprawdę śliczne. Bladziochy ? takie jak lubisz:):)

Alexia, miałaś rację, zrobiłam nawet parę rundek z sekatorem:)
Tak, zupełnie nie spodziewałam się, że H. Christiana to taka żelazna róża. Bałam się przede wszystkim tego, że będzie się szybko osypywała, a tu proszę ? wręcz przeciwnie. I po deszczu dalej wygląda jak księżna :D

Dorotko, dziękuję ;:196 Co do Mary Rose, to myślę, że znalazłaś dla niej odpowiednie miejsce. Jej krzak nie należy jednak do najpiękniejszych i jeśli od dołu przysłonisz ją innymi roślinami ? pięknie się zaprezentuje. Moja szybko urosła. W tym roku (trzeci sezon) osiągnęła pewnie 1,4 ? 1,5m. Jest zdrowa.

April, mówisz, że Eglantyne wyszła korzystnie na zdjęciach? Bez retuszu ? ona taka jest:) To jedna z najlepszych róż, jakie mam w ogrodzie:) Co Ty na to? Dopisujesz? :;230
No i masz tego Kardynała? Nie wyobrażam sobie, żeby mogło go zabraknąć :wink: A M. nic nie mów; czy on naprawdę musi wszystko wiedzieć? :;230

Jadziu, a co Ci się nie podoba w Tradescant? Może powinnaś dać jej trochę czasu... Moje przesadzone krzaczki rozpoczynają już kwitnienie. Ta róża ma piękny, głęboki kolor. Mam nadzieję, że się ładnie rozbuduje - może w przyszłym roku...

Gosia, zauważyłam że niektóre niemki wyglądają o niebo lepiej w drugim kwitnieniu niż w pierwszym. Dużo angielek ma jednak mniejsze kwiaty.
Guillot polecam. Ja jestem zadowolona ze wszystkich jakie posiadam. Ciekawe, co wybierzesz:)

Kondziu, przy Twoim zaangażowaniu w ogród ? z pewnością będziesz miał piękne i dorodne różyce. One wbrew pozorom szybko rosną:)
No, nie wiem, czy w tych poprzednich częściach znaleźliście coś sensownego... Obawiam się, że tak średnio... :;230

Jagoda, a Ty chcesz żeby Cię jeszcze kusić? Osiągnęłaś już magiczną liczbę 100 i jeszcze Ci mało? Mam wrażenie, że masz już większość tych samych, a nawet więcej, bo ja już nie mam Avalon :;230 Poza tym większość moich maluchów nie dorosła jeszcze do prezentowania się na forum publicznym:):)
Jakieś tam fotki jednak wrzucę... Może coś Ci wpadnie w oko... ;:196


Eglantyne
Obrazek


Princess Alexandra of Kent
Obrazek

Obrazek


Cottage Rose
Obrazek

Obrazek


Carmeline; tu pierwszy pączek
Obrazek


Purple Eden
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


obelisk po nowemu
Obrazek


?szyszki? i ?smoczki? czyli First Lady
Obrazek

Obrazek


Claire Marshall
Obrazek


Falstaff
Obrazek


Milkshake
Obrazek


Alan Titchmarsh
Obrazek


Gentle Hermione
Obrazek


Falstaff i Eglantyne
Obrazek

;:100
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Marzena2007
50p
50p
Posty: 97
Od: 22 sty 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Powiem tylko ah..... I będę się delektować tymi zdjęciami przez tydzien.
Aniu jeśli cokolwiek wykoncypuję nt rabat różanych to przybiegnę po porady... Na razie miejsca brak a chęci zakupowe duże...

Ps. Zatem muszę kupić wszystkie i F&F...
Madżenka " "Madżenie ogrodnika... " w innej wirtualnej przestrzeni
hypnosa
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 maja 2014, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu,pięknie jak zawsze :!: Zrobiłam sobie listę róż na podstawie twoich obserwacji.Szukam róż wigornych i długo trzymających kwiaty,szukam takiej rabatówki koloru różowy ciemny lub purpura lub fiolet.I bardzo podoba mi się purple eden ale gdzie go kupić? Jaki ma pokrój i wzrost?
Iris My Love-ogród
Pozdrawiam-Basia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”