Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Cały czas podziwiam Twoją kolekcje prymulek.
Wielu nigdy do tej pory nie widziałam
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Gosiu / Margo ...mam ich trochę - bo je uwielbiam - ale wiele jeszcze w planach , a 'pierwiosnkowo' się kurczy . Dziękuje za miłe słowa ;:167 ...tak to się zawsze zaczyna ...najpierw jedna , druga , trzecia - a potem już samo leci ... ;:224 .
No to może Primula Snowflake ?

Obrazek

Gosiu / Małgocha1960 ... co z tego ,że ja nie uśmiercę - to załatwi nornica - tak , jak dzisiaj - poszłam wsadzić kokorycz żółtą , a tu ... ;:oj zwiędnięte liście dzwonka , który jest wyjątkowy , niespotykany , a ma białe , śliczne kwiaty ...serce podeszło mi do gardła , bo w sobotę rósł , jakby nigdy nic - a tu masz babo placek ;:145 . Tym bardziej , ze dostałam go od osoby , bliskiej memu ;:167 .

Dla Ciebie wybrałam Christine - aster alpejski .

Obrazek

Agusiu/ AGNESS ...dziękuję za miłe słowa - jak zawsze , tak i teraz jest mi niezmiernie miło , że Ci się podobają moje roślinki ;:168 .
Dzisiaj sadziłam , przesadzałam - to się chyba już nigdy nie skończy ...a nogi i **** bolą niemiłosiernie - ale to jest ból pozytywny po dobrze wykonanej pracy - to musi boleć ...
Poprzestawiałam rośliny wokół altanki - wyrzuciłam groszek bylinowy , bo ślimaki zeżarły mu liście ;:145 , rozsadzałam młode tawułki , bo ich sporo się nasiało , prymulki gruzińskie rozsadzałam , by je odmłodzić i posadziłam lawendę i pelargonie na balkony .
Spodoba Ci się ?

Obrazek

Jadziu ...miło mi ;:168 ...róża chińska ma nie tylko kolor ciekawy , co ogromne kwiaty .
Ja również serdecznie pozdrawiam ;:167 :wit

Obrazek

Dano ...lepiej późno - niż wcale ;:108 ...dziękuję za miłe słowa - Ty wiesz , jak cieszą - gdy się komuś podoba to , co mamy u siebie ;:168 . A tak nawiasem mówiąc - wstyd , to kraść .

Obrazek

Aniu..witam serdecznie Miłego Gościa ;:196 ...prymule potrafią zawrócić w głowie - w rzeczy samej - małe jest piękne - nieprawdaż ?
Dla Ciebie ...wyjątkowa ...auricula Blusch Baby ...

Obrazek

Ewuś...u mnie tak lało , jak z cebra ...a ja ...kopałam w tym deszczu rośliny ...potem uciekłam do domu ...gumowce ugrzęzły razem ze mną w błocie ....Dobrze , ze już po deszczach ...a dzisiaj było bardzo przyjemnie , bo ;:3 pozwalało na prace w ogrodzie i dodawało energii ;:138 .

Obrazek

Jadzieńko ...dziękuję ;:168 ...oczko jest właśnie tym , co wpasowało się w ogród . Teraz nie wyobrażam sobie by go nie było . Gdybyś miała problem z różami chętnie służę miejscem - ale z drugiej strony ...nie wiem , czy cokolwiek by zostało ....przez te cholerne nornice ;:145 .
Zaszalałam , oj , tak ...a teraz mam problem ...bo nie zasadziłam jeszcze - wiadomo - deszcze . Na dodatek nornica mi zeżarła korzenie dzwonka , którego dostałam podczas pobytu w Mielnie ;:145 . Przedtem róże ...teraz kolejna roślina ...nie wytrzymam ...czosnek dałam pod bodziszka pełnego w kolorze różu ...nie pomyślałam , by dać pod dzwonka .
Na pewno coś kupisz - bo jak to - być na Targach i z pustymi rękoma przyjechać - toż to niepodobne do Ciebie .
No to oczko raz jeszcze - w innym ujęciu ;:196

Obrazek

Na koniec ...Veronica gentianoides ... irys syberyjski i irys nadwodny .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Poobglądałem sobie wszystko,JAGÓDKO,szczególnie białego pierwiosnka
i całą resztę :!:
U mnie irys nadwodny,jak go ładnie nazwałaś,jeszcze nie kwitnie :wink:
Wieczorno-nocne pozdrówki,
Sławek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Aster alpejski Christine -cudniasty ;:167 ,iryski również o reszcie nie wspomnę . Jagódko ;:196 masz piękne okazy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagodko-a widok z balkonu na pelargonie skrzynkowe i fuksję drzewko można prosić?
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Slawku ...dziękuję ;:196 ...biały jest zaklepany dla Ciebie ...będę dzielić , gdy przekwitnie , by go teraz nie niepokoić ;:108 . Irys nadwodny - rośnie nad oczkiem , ale spotkałam się też z taką nazwą - natomiast prawidłowo jest to ...irys żółty Iris pseudacorus .
Nocne pozdrowienia :wit

Obrazek Obrazek

Jadzieńko , dziękuję za miłe słowa ;:196 ...mam jeszcze dwie odmiany astrów alpejskich w kolorze wrzosowo błękitnym ...jaśniejszy i ciemniejszy - oba od Elżuni /Tija .

Obrazek Obrazek

Ewuniu ...jutro zrobię ...ale jeszcze o tej porze nie są rozrośnięte pelargonie na tyle , by przysłonily doniczki ...a fuksja zabiera się bidulka po zimowym kwitnieniu zimą .

Dla Ciebie ....pelargonie angielskie ...

Obrazek Obrazek

I takie tam ...moje ulubione ....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Wszyscy zapracowani , łapią promienie słoneczne - więc nie ma czasu , by bywać to tu , to tam ...sama do takich należę ... :oops:
Przez te wieczorowe nasiadówy w ogrodzie złapałam przeziębienie ...kaszle ...ale nie mogę wszak wejść pod kołdrę , skoro taki piękny czas - więc - po południu znów sadzę , komponuję etc...

Dzisiejszych ujęć kilka ...portrety roślin , które tak bardzo są mi bliskie , że grzechem było by przejść obok nich obojętnie ...
ZAPRASZAM ..... ;:180

Geranium Terre Franche & Geranium Kendall Clark

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Temu irysowi nie omieszkałam zrobić sesję zdjęciową - zasługuje na nią - plikata jest cudowna - frywolne falbanki - jak u damy ...szkoda , że nie dworu ...bo tej odmiany nie mam ...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

To tyle ...na dzisiejszy dzień ...kolejne zapewne irysy otworzą swoje podwoje jutro ....
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

JAGÓDKO,rozpoznaję irysa ACOMA i psa rasy dingo ;:333
Pięknie Ci wszystko kwitnie,szczególnie bodziszki ;:108
Do miłego,
SŁA
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Acoma ...czy aby nie od Ciebie Sławku ?
Pies jest rasy japońskiej - Akita-Inu ...zwie się Kazan - mój najlepszy przyjaciel .
Dziękuję za rozpoznanie irysa ... bodziszki dopiero zaczynają , a te dzielone nie zakwitną w tym roku ;:185 ...muszą znów " nabrać ciała " .
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Ile irysów już Ci kwitnie ;: U mnie ledwo zaczynają... Ale zawsze mogę sobie u Ciebie na nie popatrzeć :D A te bodziszki są raczej fioletowe czy niebieskie :lol: Ostatnio zapałam do tej grupy roślin wielką miłością ;:167
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witam. A cóż to za cudo, te czerwone serduszka?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffc ... b053a.html
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

KaMax...serdecznie witam Nowego Gościa ;:180 .
Ta serduszka faktycznie jest czerwona ...odmiana 'Valentine' ...cudowna - takie kolory lubię u serduszek - odzwierciedlają prawdziwie czerwone serce ... ;:224 /

Aneczko ...bodziszek Terre Franche jest koloru ciemno niebieskiego - taki , jak na zdjęciu , a z kolei Kendall Clark ma kolor jaśniutko niebieski .
Mam tylko 14 odmian irysów TB ..., sześć SDB ...ale one już przekwitły , 4 odmiany japońskich i trzy odmiany syberyjskich .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Cudne te Twoje irysy Jagódko szkoda ,ze nie za dobrze u mnie rosły ,więc wszystkie wysadziłam na rabatkę przed domem .Tam jest im o wiele lepiej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”