Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagodko-a widok z balkonu na pelargonie skrzynkowe i fuksję drzewko można prosić?
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Slawku ...dziękuję ;:196 ...biały jest zaklepany dla Ciebie ...będę dzielić , gdy przekwitnie , by go teraz nie niepokoić ;:108 . Irys nadwodny - rośnie nad oczkiem , ale spotkałam się też z taką nazwą - natomiast prawidłowo jest to ...irys żółty Iris pseudacorus .
Nocne pozdrowienia :wit

Obrazek Obrazek

Jadzieńko , dziękuję za miłe słowa ;:196 ...mam jeszcze dwie odmiany astrów alpejskich w kolorze wrzosowo błękitnym ...jaśniejszy i ciemniejszy - oba od Elżuni /Tija .

Obrazek Obrazek

Ewuniu ...jutro zrobię ...ale jeszcze o tej porze nie są rozrośnięte pelargonie na tyle , by przysłonily doniczki ...a fuksja zabiera się bidulka po zimowym kwitnieniu zimą .

Dla Ciebie ....pelargonie angielskie ...

Obrazek Obrazek

I takie tam ...moje ulubione ....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Wszyscy zapracowani , łapią promienie słoneczne - więc nie ma czasu , by bywać to tu , to tam ...sama do takich należę ... :oops:
Przez te wieczorowe nasiadówy w ogrodzie złapałam przeziębienie ...kaszle ...ale nie mogę wszak wejść pod kołdrę , skoro taki piękny czas - więc - po południu znów sadzę , komponuję etc...

Dzisiejszych ujęć kilka ...portrety roślin , które tak bardzo są mi bliskie , że grzechem było by przejść obok nich obojętnie ...
ZAPRASZAM ..... ;:180

Geranium Terre Franche & Geranium Kendall Clark

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Temu irysowi nie omieszkałam zrobić sesję zdjęciową - zasługuje na nią - plikata jest cudowna - frywolne falbanki - jak u damy ...szkoda , że nie dworu ...bo tej odmiany nie mam ...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

To tyle ...na dzisiejszy dzień ...kolejne zapewne irysy otworzą swoje podwoje jutro ....
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

JAGÓDKO,rozpoznaję irysa ACOMA i psa rasy dingo ;:333
Pięknie Ci wszystko kwitnie,szczególnie bodziszki ;:108
Do miłego,
SŁA
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Acoma ...czy aby nie od Ciebie Sławku ?
Pies jest rasy japońskiej - Akita-Inu ...zwie się Kazan - mój najlepszy przyjaciel .
Dziękuję za rozpoznanie irysa ... bodziszki dopiero zaczynają , a te dzielone nie zakwitną w tym roku ;:185 ...muszą znów " nabrać ciała " .
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Ile irysów już Ci kwitnie ;: U mnie ledwo zaczynają... Ale zawsze mogę sobie u Ciebie na nie popatrzeć :D A te bodziszki są raczej fioletowe czy niebieskie :lol: Ostatnio zapałam do tej grupy roślin wielką miłością ;:167
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witam. A cóż to za cudo, te czerwone serduszka?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffc ... b053a.html
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

KaMax...serdecznie witam Nowego Gościa ;:180 .
Ta serduszka faktycznie jest czerwona ...odmiana 'Valentine' ...cudowna - takie kolory lubię u serduszek - odzwierciedlają prawdziwie czerwone serce ... ;:224 /

Aneczko ...bodziszek Terre Franche jest koloru ciemno niebieskiego - taki , jak na zdjęciu , a z kolei Kendall Clark ma kolor jaśniutko niebieski .
Mam tylko 14 odmian irysów TB ..., sześć SDB ...ale one już przekwitły , 4 odmiany japońskich i trzy odmiany syberyjskich .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Cudne te Twoje irysy Jagódko szkoda ,ze nie za dobrze u mnie rosły ,więc wszystkie wysadziłam na rabatkę przed domem .Tam jest im o wiele lepiej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Ależ Ci irysków już porozkwitało. Jagódko teraz żałuję, że nie poprosiłam o kupienie dla mnie tej serduszki Valentine, ale może i lepiej że nie - będzie okazja przyjechać kiedyś raz jeszcze ;:306, bodziszki też śliczne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Mnie również miło poznać.
A skąd się bierze tą serduszkę? Można kupić, czy się ją z nasionek hoduje? Chociaż wygląda na bylinę
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko,czy kolory irysów mogą się mutować?Miałam najróżniejsze,ale od ubiegłego roku co który zakwitnie to fioletowy.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Gosiu ...nie możliwe raczej , by irysy się resetowały ...u tulipanów jak najbardziej , że powracają do postaci pierwotnej .

Ka ( siu ?) Max ... :? Możesz ją kupić w ...Bylinowym Raju - mają sklep internetowy ...jeżdżą też na targi ogrodnictwa , wystawy etc...może i w Twoich stronach się pojawią ...albo już byli ...
No i sadzonka olbrzymia , a nie jakiś pypeć , z którego nie wiadomo co wyrośnie i kiedy zakwitnie .
Jest byliną wieloletnią .

Uleńko...no , widzisz ...trzeba tylko było przejrzeć ich ofertę i cieszyła byś swe oczęta czerwonymi ;:167 dyndającymi na gałązkach ...naprawdę są urocze ;:108 .
Dziękuję za miłe słowa ;:168 ...tak , zrobiło się ciepło i irysy ruszyły z kopyta wszystkie naraz zakwitając ...czekam jeszcze na dwie odmiany TB i ...syberyjskiego Cambridge - cudo ...japońskie raczej nie sądzę , by zakwitły w tym sezonie , bo to nowości . Może Darling pokaże kwiat , ale go przesadziłam , bo był wciśnięty między derenia cousa , a omana wielkiego - tuż nad oczkiem .
Bodziszki zaczynają dopiero swój pokaz ...ale czy wszystkie w tym roku zakwitną - nie wiem ;:185 .
Oczywiście , ze będzie okazja do kolejnego spotkania ... :wit

Jadzieńko ...dawno , dawno temu moja Mama miała tylko fioletowe , pospolite ...było ich sporo - duże kępy ...ale ja potem zmieniając aranżacje ogrodowe , zestawienia - wykasowałam . Przedtem nie było tylu odmian dostępnych w Polsce , co teraz .
Serdeczności wieczorne ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”