Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Nie mam wielu roślin :oops:
To cytat z JAGÓDKI :wit
W rzeczy samej ;:108 Lubie takie przekomarzanie :!:
To napisz jeszcze JAGODO,co jest na fotce pod koperkową :?:
Białego,strzepiatego siebolda nie mam,niestety :( A ładny on ci jest,stety :!:
Pozdrowienia,cieplejsze ;:108
Sławek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Sławciu ...ja naprawdę nie mam wielu roślin ...no , może raczej określone gatunki i ich odmiany ;:108 .
Pod koperkową jest ...Geranium phaeum l . Bodziszek żałobny ...a obok kwiatek w zbliżeniu ...śniedka baldaszkowatego .
Pomyślimy nad primula sieboldii ' Snowflake ' ...w rzeczy samej - pomyślimy ;:168 ...co proponujesz w zamian ?

Dla Ciebie specjalnie ...jego portret .

Obrazek Obrazek

Uleńko...jakie tam śliczności ... zwykłe , nie wyszukane , bo na te mnie po prostu nie stać - aczkolwiek miło mi , ze Ci się podobają , dziękuję ;:196 . Natomiast już na samą myśl , że zaszczycicie mnie swoją wizytą przyprawia mnie o szybsze bicie ;:167 .

Obrazek Obrazek

Tereniu...w razie czego zapisałam zamówione przez Ciebie roślinki ;:168 ...mają jeszcze kolejne nowe ...np. prymulki ... ;:224 - chyba z torbami pójdę , a M mnie wyeksmituje , bo pomidorów dalej nie mam , a zwłóczę tylko rośliny skąd się da ;:306 .
Super , ze w połowie maja Ulka ma urlop - a potem M po Nią przyjedzie ?

Obrazek Obrazek

I takie tam ..rzutem na taśmę ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I nasz przyjaciel domu - Akita Inu ... " Kazan " ...

Obrazek Obrazek

I coś na kolację ...filet w warzywach ...smacznego ;:167 ;:303 .

Obrazek
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Na rybkę to ja pierwsza do stołu siadam.Och jak ja lubię ryby i świeże i wędzone i konserwy,jak leci ...na samych rybach mogłabym żyć no i ewentualnie pomidorach.
Jagódko nie martw się będziesz do mnie przyjeżdżać na pomidorki ...ot 300 ponad odmian do wyboru . ;:306
Tfu,tfu oby się tylko udały w tym roku.Nasz rekordzista ubiegłoroczny miał chyba 1378 gram.
Kolorowo u Ciebie a każda fotka wesoła i kolorowa.Piękne kwitnienia.
Nie kuś prymulkami bo jeszcze coś zamówię a wiesz że muszę przystopować. ;:124
Chyba zacznę rozdawać storczyki i fuksje ale jak to zrobić nie wiem,serce mi pęknie chyba. ;:223
Pozdrawiamy.Teresa
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Primula sieboldii ' Snowflake' ma cudne kwiaty - jakby robione na szydełku ;:138 Bardzo mi się podoba.
Teresko! Od dziś chucham na prumulkę Francesca :D Chyba nie masz ;:224
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

I tu cię Aneczko zaskoczę bo Franceskę już mam i to nawet z kwiatuszkiem który ocalał/dziękuję Renatko/ mimo podróży.
Bardzo się cieszę z każdej nowej rośliny w moim ogrodzie a z takich rarytasków w szczególności.
A przybyło ich ostatnio trochę/dziękuję Aniu/ i jeszcze czekam na miłe odwiedziny i nowe rośliny oczywiście.
Przepraszam Jagódko że w Twoim wątku dyskusje prowadzę.
Buziaki.Teresa
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

A ja się wcale nie gniewam ...dyskutujcie do woli ;:168 ...chętnie posłucham ;:4 ...
Tereniu ...a jak tam Cypripedium Reginae ...żyje ? W B.Raju znów w ofercie mają śliczne prymulki z serii Bellarina ...kurcze , pójdę naprawdę z torbami ;:306 . Nawet mi zdechły - przez moją nadgorliwość - szukanie miejsca najlepszego - pysznogłówki od Ciebie ;:145 ...a tak by mi wpasowały się od frontu ...bo latem są tam pustki ....
Chyba wsiądę potem z Ulką w autobus - i pojadę do Chojnic ...moje ;:167 ...rwie się niemożebnie do Oliwuni ;:145 ...
A tu do wakacji jeszcze ponad miesiąc ...
Serdeczności ;:167
Aneczko...widzisz - Sławkowi obiecałam ' Snowflake ' za ...nie wiem jeszcze co ..może za ;:196 ... ;:306 . Francisca się szybko rozrasta i równie fajnie się ja dzieli ...z jednej kępy uzyskałam pięć sadzonek ...wszystkie miały kwiaty ...trochę poszło w świat ...zostały dwie - niech dalej przyrastają ...
Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

:heja Piękne wszystkie pierwiosnki, Mrs Crimson ma ciekawy kolorek, och zobaczyć to na żywo - marzenie do spełnienia
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Ulcia - już wkrótce zobaczysz ;:168 ...bądź grzeczną dziewczynką i czekaj cierpliwie ;:196 .
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Oj wiem, że muszę być ostatnio grzeczna, bo po mnie nie przyjedzie mój M. Może ja się u Was rozchoruję i nie będę mogła wrócić do domu. Szkoda, że Kraków tak daleko, bo z tego co czytam, to wnioskuję, że można tam nabyć ciekawe rośliny
Napisałam PW
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Ulka ...nawet nie myśl o żadnej chorobie ...wtedy dopiero by było ...nie zdążyła byś do mnie wpaść ;:145 .
Kraków daleko od Ciebie , to fakt ...jednak jeżeli czegoś szukasz , to napisz ...może będę mogła Ci pomóc ;:196 .

Miłego dnia :wit ;:168

Tereniu ...zapomniałam wczoraj napisać , ze to nie ryba ...filet z kurczaka po ...hindusku . Lubię smaki tamtejszej kuchni ...powiew orientu ;:108 .
Serdeczności ;:196

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko, ja miałam na myśli chorobę "kwiatową", inne mają zakaz zbliżania się. Te dwa ostatnie to śliczności prawdziwe, byłabym szczęśliwa, gdybym miała tego ostatniego. Jagódko, jeśli możesz to kup, bo ma cikawy kolorek, a ja podzielę się z Terenią. ;:196
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko nie forsuj się kochana tak bardzo, zmniejsz tempo, odpoczywaj..... praca nie zając, a przeholować łatwo.... ;:196
Wszystko co pokazujesz jest pełne uroku . Piękne, oryginalne i zadbane...
Wspaniale kwitną Ci azalie.... żałuję bardzo, że nie mam na nie miejsca, bardzo chciałabym mieć ich więcej.... mam tylko 2 krzaczki....
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagodka pisze:
Aniu , jakoś rzadko bywasz ostatnio - zapewne więcej obowiązków , a na FO już nie starcza czasu ;:108 . Witam Cię jednak gorąco ;:168 i serdecznie pozdrawiam :wit .
Iguś ;:196 , faktycznie, odkąd Dawid chodzi do szkoły a ja poszłam do pracy, nie mam zbyt wiele wolnego czasu, ale zaglądam :wink: . We wrześniu jeszcze Nadia wstąpi w szeregi uczniaków, nie wiem co to będzie, teraz dzieciaki mają stertę zadań domowych, więc wieczory będziemy spędzać nad książkami. Ale, może nie będzie tak źle, na razie wróciło wszystko jako tako do pionu i nawet czasu mam więcej :lol: .
Róża, którą kiedyś tam :wink: przytargałam od Ciebie w końcu zapączkowała ;:oj , ale się cieszę :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”