Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Dziękuje za piękną Primulke, zaraz cieplej w ;:167 się zrobiło, u nas teraz jest -13,7 st., śniegu nie ma, więc obawiam się że lilie mogą przemarznąć, też może gunnera ?. Trochę się martwię, ale na wiosnę się okaże jak rośliny to wytrzymały\pozdrawiam i ;:196
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko tez się wkurzam na fotosik ;:108 Z wielką przyjemnością spędziłam wieczór w Twoim ogrodzie. Wstyd się przyznać, ale nie zawsze znać roślinki, które zamieszczasz. Są piękne ;:333 Masz też zmysł fotograficzny ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Uwielbiam wszystko co pachnące, także dziękuję za bzy
Bardzo ładne zdjęcie z sadzawką
Jak z jakiegoś parku
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Uleńko - ta primulka , to Primula bulleeyana - ciekawe , jak przezimuje . Śnieg topnieje , w tej chwili jest + 2 * C .
Gunerę zawsze szczodrze zabezpieczasz - więc nic jej się nie powinno stać , a na rabaty z liliami zarzuć jedlinę , jutę , etc...

Pozdrawiam serdecznie i cieplutko ;:168

Obrazek

Wioluś - cieszę się , że sprawiłam , że zrobiło się Tobie cieplej na sercu i miło spędziłaś wieczór zagladając do mego ogrodu - w ten ponury czas zimowy ;:196 . Po jednej fotce wstawiać z Fotosika , gdy nie jest się zalogowanym - to kpiny ...a ja - jako zalogowana dawno przekroczyłam limit :( .
Jeżeli nie znasz konkretnej rośliny - pytaj - chętnie Ci odpowiem na wszelkie pytania dotyczące danej rośliny ;:108 .

Obrazek

Gosiu - cała przyjemność po mojej stronie ;:196 . Ta fotka - jesienna - zrobiona została podczas porządków z liśćmi , badylami , wokół oczka - przy pomocy synów .

Obrazek

Takie cudo mi zakwitło ..Hippeastrum Aphrodite ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I trochę z cyklu : " Ale to już było " ;:224 ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Faktycznie cudo. Mnie domowe kwiatki wcale nie wychodzą
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Staram się przypomniec sobie , kiedy ostatnio odwiedziłam Twój wątek i... to wcale nie tak dawno , wczoraj czy przed wczoraj to było , skleroza :oops: Poczytałam , pooglądałam zdjęcia , miło spędziłam czas ;:180 tylko śladu nie zostawiłam :oops:
Dzisiaj też z doskoku .
Człek nie ma czasu by przysiąśc , na spokojnie pobuszowac po forum , w dodatku internet od czasu do czasu odpada :evil:

Jagódko droga , lada moment rozpoczynamy nowy sezon , będziemy się szarpac kolejny rok z naszym zielonym , nie ogrodowym oczywista a doniczkowym . U Ciebie ogrom doniczek , rezygnujesz z czegoś ? umniejszasz sobie pracy czy dodajesz ?
Mi , dzięki eMowi odpadły datury . Szczerze mówiąc to do tej pory nie wiem , cieszyc się powinnam czy płakac :roll: Wykopałam , przycięłam , zapakowałam w worki , wstawiłam do drewutni . Pierwsze przymrozki , eM , daj spokój nie będziemy wnosic , mają po kilka lat , grube zdrewniałe łodygi , diabli ich nie wezmą ......dziwne , wzięły :( przy życiu została jedna , dobre chodź tyle .
Nie szukam zastępstwa , odchodzę od doniczkowych i tych kopanych do przechowania .

Ciekawe, jak się mają nasze roślinki po pierwszej turze mrozów , tego dowiemy się dopiero wiosną . Oby obyło się bez strat .
U mnie druga tura mrozów ale już z puchową kordełką .

Jagódko , wysiewasz pomidorki ? jeszcze trochę czasu ale pewnie plany już poczyniłaś ?

Jak Twoje zdrówko w szczególności zapytowuję o serducho ? pogoda w kratkę pewnie i ono szaleje , oby nie ;:196

Wszystkiego dobrego życzę Tobie ;:196
Trzymaj się zdrowo pracusiu ;:167
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Gosiu ... musi coś rosnąć na parapetach - bo bez tego ani rusz - nie było by zimą zieleni w domu - niemożliwe ;:185 . Nie wyobrażam sobie , bym nie miała swej zieleniny - obojętnie - czy to kwitnącej , czy tez ozdobnej z liści .

Serdeczności ;:168 - dla ocieplenia tego - co za oknem ( - 12 * C ) coś na rozgrzewkę ;:167 .


Obrazek

Obrazek


Elżuniu - miło mi , że zwiedzasz swoje zaprzyjaźnione ogrody , a to , że nie zawsze jest wena , czas , ochota - też mają znaczenie . Naznaczyć swą obecność , to trzeba coś konkretnego napisać , a nie uśmieszek wstawić i lecieć dalej . Co wcale nie znaczy , że o kimś nie myślimy ;:185 - wręcz przeciwnie .

Jesienią , z doniczkowych jedynie wsadziłam do gruntu żylistek Strawberry Fields i kalinę - reszty nie miałam sumienia wyrzucać , a do ogrodu - pomimo sporych rozmiarów się nie nadają , bo by nie przeżyły w naszym klimacie . Mam na myśli olbrzymia daturę , drzewko fuksjowe i oleandry - wszystkie wspomniane - mają około 1,70 cm i w rosną w sporych donicach .
Pomidory już mam - oprócz tych , o których wspominałam u Ciebie - mam kolejną , nową dostawę - łącznie z paprykami - w większości ostrymi .
Te ostre już będą wysiewane pod koniec stycznia - bo wiadomo , że pójdzie część do donic , na balkon , a reszta do szklarenki .
Zastanawiam się tylko gdzie ja to wszystko pomieszczę ? Zdałby się porządny , duży foliowiec - wtedy miałabym pole do popisu . Jednak - czy nie kupię takowego na wiosnę - jeszcze nic nie wiadomo . Zostawię te szklarenki z okien , a za nimi postawię foliowiec .

Ta pogoda nic dobrego nie niesie - raz niż , raz wyż - w środę ostro sypało , ale nie było mrozu , tylko 0*C - natomiast w nocy aż - 15 *C . Dzisiaj , rano - 4 *C , a o godz. 17-tej już było -12*C ... Ciekawe , jak się będą miały wiosna nasze rośliny ?
Gdy były suche mrozy , bez kołderki - u mnie kwitnął ciemiernik biały , pierwiosnki - reszta ciemierników była w pąkach - teraz wszystko jest przykryte śniegowym puchem . Przekonamy się już z końcem marca - początkiem kwietnia - co poszło w krainę wiecznych kwitnień , a co nam się ostało ;:108 .

Dziękuję za życzenia zdrowia ;:196 i wzajemnie ;:167 ... ciśnienie - bardzo niskie mam , a serce wariuje ;:202 ... ale jakoś się napędzam ;:209 ;:304 ... ;:224

Obrazek

Obrazek

No to , powspominajmy , by się rozgrzać , z tęsknoty za kolorami ...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witaj, dobrze Jagódko, że ocieplasz klimat tak pięknymi kwiatami, bo u nas prawie - 14 st., brrrrrr, ja już chcę takich ogrodowych widoczków. A póki co to oglądam na zdjęciach.
Miłego weekendu, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Uleńko i u nas podobnie , też - 14*C ;:oj . Już sama nie wiem za co się wziąć ...na silk laps ( jedwab w płachcie ) czekam , bo dostawa ma być lada chwila ... na pomidory jeszcze czas , by wysiewać . Tak platam się z kąta , w kąt , przeglądam oferty ..dumam , dumam i sama nie wiem czy zamawiać , czy czekać . Przyjemne jest to zamawianie , gdy kolorowo przed oczyma - gorzej , że jak się człowiek rozpędzi , to do garnka nie będzie co włożyć ;:oj .

Oj , żeby ta emeryturka była raz taka , jaką dostałam - to - szalej dusza - piekła nie ma ;:138 . Dobrze , że w ogóle ją już mam ;:138 .

Serdeczności weekendowe ;:196
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Cudne te Primule w szczególności ta biała jak różyczka no i oczywiście cudo magnoliowe ;:167 Czytam ,ze i u Ciebie także praca wre.Muszę teraz nadrabiać w wątkach lecz za chwilkę będę na bieżąco .Pomidory wysieję dopiero w marcu gdyż inaczej sie powyciągają, a na dodatek zainteresują się nimi Ziemiórki :evil:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko, ja jakoś zimą zamykam się na zielone. Nie mam takiej potrzeby, zapadam jakby w sen.
Dopiero wiosna mnie budzi, a wtedy to już mam ogród.
Dlatego nie mam potrzeby kwitnących parapetów.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jadzieńko - dziękuję za pochwałę prymul - zwłaszcza Dawn Ansell - też ją uwielbiam ;:196 .

Swoje nasiona pomidorów będę siać w zależności od odmian - jedne wcześniej - inne później - podobnie z paprykami - te dużo wcześniej , bo mają dłuższy start ;:108 .

Na moim Clerodendronie Prospero pojawiło się sporo pąków i wszystkie opadają - mimo nawożenia - jak może być ku temu przyczyna ?

Zaszalałam już z różami , bo mnie chyba pokręci od tego oczekiwania . Mam ambitne plany ze sporą rabatą , którą ' przewrócę do góry nogami ' . Tam właśnie wylądują róże - bo jakoś smętnie , pusto bez ' szkieletu ' kompozycji .

Serdeczności ;:196 ;:167

Obrazek

Gosiu - ja - niestety - bez zieleniny żyć nie mogę , a na biel za oknem jestem uczulona - mam alergię , która wywołuje u mnie dreszcze ;:oj . Dlatego w oczekiwaniu na wiosnę - muszę mieć zajęcie - grzebiąc w ziemi ;:108 i doglądać swoich podopiecznych . A jaka radość , gdy coś zechce zakwitnąć - właśnie teraz , gdy mamy deficyt kolorów ;:138 .

Obrazek

I takie sobie wspomnienia ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na drugi ogród z oczkiem ( pierwszy jest po drugiej stronie wjazdu na posesję ) i ..zieloną wodą w tymże ;:oj :(

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Kurcze mieć tyle miejsca jakbym sobie jeszcze poszalała ;:224 a tak zakaz zamawiania czegokolwiek .Ciekawe co szkodzi Clerodendrum ,że zrzuca pąki czy szukałaś odpowiedzi w necie???? .Moje storczyki zimą też tak robią i nie wiem co im dolega.Możliwe ,że musiałabym ściągnąć je z okna gdyż chyba od szyby mają za zimno.Czytam ,ze zaszalałaś różanie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”