Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witaj :) no .. nareszcie znalazlam twój ogród :) .. jeszcze nie przepsoacerowałam po nim dokladnie .. zrobie to wieczorem .. przed snem..... :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Cudne Primulowe maluszki czy dobrze dojrzałam ,ze zakwitła także Miss indigo .Niestety po mojej pozostało tylko wspomnienie ;:174 Jagódko jak zwykle Twoja magnolia czaruje jest wyjątkowa .Oby ten preparat pomógł w pozbyciu sie tych wszystkich gryzoni które niszczą nie tylko róże
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witajcie po przerwie , która to ostatnio zbyt często wyłącza mnie z udzielania się na FO . Ale nie siedzę bezczynnie - jak nie grzebię w ogrodzie , to w tunelu ( nowym ) , robię sadzonki prymul auricula i sieboldii , a wieczorami tworzę kartki . Trzymam rękę na pulsie , by wszystko i wszystkich wspierać i ogarnąć - jak nie Małża , to Syna . Takie życie - jestem silna i ciągle to sobie powtarzam , bo bym chyba nie wytrzymała bez wsparcia z Góry ;:108 .
Ostatnio miałam dom pełen gwaru , bo odwiedziły mnie moje pociechy , którymi chciałam się nacieszyć .



Gosiu - oj , jak to mówią - jak nie urok , to sr****... Najpierw larwy opuchlaków , a teraz ; bruzdownice , mszyce wszelkiej maści i skoczki różane , a na dodatek ślimaki :evil: .
Oprysku nie ma jak zrobić , albo upał niemiłosierny , albo wieje , to znów pada i tak w kółko :( . Wszystko mam przygotowane na te wredne niszczycielki - tylko zrobić roztwór i wlać do opryskiwacza .
Nie mam problemu z suszą , bo ogród solidnie podlany - zwłaszcza po wczorajszej ulewie - razem z drobnym gradem przeszła burza . Dzisiaj - pochmurno i od rana siąpi raz , po raz , a ślimaki mają raj ;:222 .

Specjalnie dla Ciebie - zakwitł po kilku latach - dereń kousa ' Milky Way ' i róża Gipsy Boy .

ObrazekObrazek


Witaj Berni - tak dawno nie byłaś na salonach FO ...ciekawe , co tam u Ciebie nowego ? Zapewne ogród do tej pory mami kolorami i wielkością roślin .
Pozdrawiam serdecznie - dziękuję , że o mnie nie zapomniałaś ;:168 .

ObrazekObrazek

Jadzieńko , dziękuję za pochwalę moich maleństw ;:180 . Tak , jednak Miss Indigo przeżyła - chociaż mało się rozrosła , ale żyje , a w sezonie letnim myślę , że nabierze ciała .
Jak na razie - odpukać - nie widzę oznak żerowania nornic , róże od Ewuni nawet zakwitły . Zauroczyła mnie Blue For You - pozostałe są w pąkach :heja .

ObrazekObrazek


I jak zawsze - tak i teraz - kilka migawek .

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

I jeszcze raz - moja ulubienica ...Ramonda myconi :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

JAGÓDKO :wit Miło że dałaś kolorowe migawki z ogrodu . Życie leci i ogrom spraw dotyka nas wszystkich.Ja też rzadko bywam w Twoim ogrodzie ale zawsze miło wspominam pachnącą magnolię ;:196 .
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko cudny ten cygański chłopak ;:167 takie rzęsy ma cudne :wink: Co to za cudo czy to też Primula sieboldi http://images77.fotosik.pl/647/a37c1cae0b26832dmed.jpg a to ??? http://images77.fotosik.pl/647/9fdd7a819655223cmed.jpg . .Ramonda cudniasta i nie dziwie sie ,ze to Twoja ulubienica .No tak zawsze mówię ,ze nie masz żadnej zmarnowanej chwili.Cudny ten Twój mój Orliczek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Dzięki za derenia ;:196
To ostatnio moje marzenie.
Widziałam w ogrodzie pokazowym chyba u Kurowskich derenia Venus
Bajka
A Ty odpoczywaj czasami
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

No - może teraz będzie więcej czasu na Forum i odwiedziny w Waszych cudnych ogrodach ;:138 .
Czas wakacji już dobiega końca , a przyznam , że jak nigdy - tak tegoroczne minęły zbyt szybko . Wróciłam z pięknych okolic nadmorskich , a konkretnie z Mielna , gdzie wylądowaliśmy po wyjeździe Córci z Oliwką .

Cieszyłam się na wyjazd , ale pogoda nie sprzyjała wypadom na plażę . Żałowałam , że nie wzięłam ze sobą materiałów do robienia kartek , bo miałabym chociaż zajęcie . Jednak spacery mnie męczyły - podobnie jak i bezczynne leżenie na plaży , gdy pogoda się poprawiła i na termometrze pokazało się 25 C . Za to brodzenie w wodzie morskiej to czysta przyjemność . Wróciłam opalona i ze względu na nic nie robienie - z 1,5 kg nadwagi ;:oj .

Ogród zastałam w dobrej kondycji - podobnie jak i parapetowe i tarasowe rośliny . Jedynie pomidory kończą żywot :( ... dopadła je zaraza przez niemożebny upał - gotowały się , bo w nowo zakupionym tunelu nie ma drugich drzwi . Muszę pomyśleć jak z tyłu rozciąć i wszyć zamek , albo na rzepy zakładać wejście .

Gosiu - nie mogłam się doczekać kiedy zobaczę kwiaty derenia - w końcu zakwitnął . W Pisarzowicach jest ich sporo w ogrodzie pokazowym , ale w sprzedaży nie mieli .
Piszesz bym czasem odpoczywała ... robienie kartek jest dla mnie relaksem i odskocznią od problemów dnia codziennego , a jednocześnie świetną zabawą . 11 dni nad morzem z jednej strony był odpoczynkiem - zaś z drugiej - męczarnią ... brakowało mi zajęcia . Nie lubię nic nie robić ... owszem - bywa , że mam lenia i nic mi się nie chce , ale już tyle czasu spędzić na byczeniu się - to dla mnie strata czasu .

Dla Ciebie ...

Obrazek

Obrazek


Iwonko - dziękuję ... obiecałaś kiedyś mnie odwiedzić i ...?

To na zachętę ...

Obrazek

Obrazek


Jadzieńko - to pierwsze - to Geranium Summer Skies , a to drugie - to miecznica kalifornijska . I jedno i drugie już u Ciebie ;:196 .
Gipsy Boy - pomimo , że tylko raz kwitnie - to jest piękną różą - wartą zachodu , by mieć ją u siebie .
Wróciłam z nicnierobienia ...wątpliwe , czy takie spędzenie czasu jest dla mnie . Raczej jakieś warsztaty , uczenie się nowych rzeczy , czy też zwiedzanie miejsc z duszą i historią w tle - to jak najbardziej .
Prawdę mówiąc - morze bardziej odpowiada Małżowi - chciał wygrzać 'kości ' ...a ja wolę góry . Niestety - sam beze mnie by nie pojechał - byłam za pilota , kierowcę ( czasami - na krótkich odcinkach , by jego nogi wypoczęły ) - no i za kuchcika rano i wieczór ;:oj .

Z myślą o Tobie i dla Ciebie ...

Obrazek

Obrazek

I kilka takich tam ujęć ... moich roślinek zamkniętych w kadrze .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

U mnie w tym roku brak motyli sa tylko bielinki nawet Pawików zabrakło ;:174 Oczywiście Iguś roslinki dostały swoje lokum oczywiście nie wszystkie, bo parę dałam do doniczek ,żeby się lepiej ukorzeniły w mojej ziemi.Powiem ci ,że nawet maszyna musi kiedyś odpocząć a co dopiero człek .Czas jest wtedy na rozmyślania ,analizy co zmienić w domu ,ogródku wtedy umysł pracuje a ręce i nogi odpoczywają :;230 Fajnie ,że już jesteś ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
magdalek11
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 lis 2013, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Śliczne kwiaty a hortensje i róże cudowne ;:138
Magda
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Czyli Ty musisz odpoczywać aktywnie :D
Ale ja chyba też tak mam
Chociaż po tym sezonie byłam tak zmęczona, że ostatnie 2 weekendy praktycznie przeleżałam.
Chociaż w ten już coś porobiłam
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witajcie - na ten czas nie mam ani głowy , ani myśli nie sposób zebrać . Obiecałam , że będę bardziej aktywna - niestety - los jest przewrotny i nieprzewidywalny .

Jadzieńko - dobrze , ze już znalazły lokum , to się zdążą zaaklimatyzować na nowym miejscu .
W rzeczy samej - trzeba odpocząć , ale nie bezczynnie , bo po prostu nie potrafię . Wszędzie coś widzę do zrobienia - jak nie w ogrodzie , to w domu ...i tak w kółko ;:oj .
Mam zaległe lektury , ale kiedy je wezmę w ręce - tego nie wiem ;:185 .
Serdeczności ;:168

Madziu - witaj w moim " Królestwie ... " - miło mi , że wpadłaś w odwiedziny ;:168 i cieszę się , że Ci przypadły do gustu moje rośliny .
Pozdrawiam :wit

Gosieńko - oj , tak - jedynie aktywnie muszę odpoczywać - ale nie na siłowni , ani zdobywając górskie szczyty ;:306 . Wobec tego ... zamykam lato w słoikach ( aktualnie ) , dłubię w cardmakingu i kolejny projekt szala na tapecie ( kiedy ja go skończę - nie wiem ;:219 ) .
Zmęczenie jest satysfakcjonujące , gdy odwalimy kawał dobrej roboty . Chyba wszyscy tak mamy pomimo tego , że rąk i nóg nie czujemy , a serce wali młotem - to nie do przecenienia jest radość z efektów naszej pracy .
Dbaj o siebie i nie przemęczaj się zanadto , bo jeszcze masz zawodową pracę , a trzeba być dysponowanym i na zawołanie . A w dzisiejszych czasach , gdy nic nie jest pewne - trzeba się spinać , by podołać obowiązkom ;:168 .
Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Mnie też ten wpis zaniepokoił.
Mam nadzieję, że nic strasznego się nie dzieje
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witajcie Kochani !
OMG...jak dawno mnie nie było...
Czasem z doskoku..by szukać moich roślin, bo znikły z kompa, a w archiwum na FO ..dalej są .
No, cóż- ogród - dalej jest lekiem i balsamem ...Ale-wpadłam w nowe pasje...oprócz filcowania, scrapbookingu- zaczęłam pisać wiersze...
Zdążyłam wydać pierwszy tomik poezji "Niewinne Preludium". Tam są zamknięte moje myśli...zadedykowałam go moim dzieciom.

Pozdrawiam serdecznie ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”