Aprilkowy las cz. 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Najpierw kilka bieżących fotek, bo bliżej się przyglądając to coś tam jednak kwitnie. Zaskoczył mnie barwinek. To niesamowita roślinka, bardzo wdzięczna i szybko się rozrosła, co dla mnie jest ogromną zaletą. Dziękuję ci za niego Marzenko ;:196
No i kocham niebieskości co z pewnością nie jest tajemnicą. Nawet świąteczny kolor pazurków jest niebieski ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Jak widac różyczki też mają niebieskie podpórki.... ;:170

No i moje ulubione niebieskości na tarasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Ewo, te lilie są zachwycające. To takie moje marzenie na jesień. Jestem pewna że uda ci się jej uprawa i szybko powiększysz kolekcję ;:333

Julieto
, miło cię gościc. Może niektórzy mogą sądzic że lilie do sosen nie pasują a ja uważam że to doskonałe połączenie, na zasadzie kontrastu, wzajemnie podkreślają swoją urodę. A co do nazw, to niektóre pamiętam, innych nie, ale od czego mamy nasze magiczne zeszyciki. Mój to nawet całkiem spory zeszyt. No i jeszcze bazy elektroniczne z opisami ;:170
A co do pasty do bielenia to sprawdziła się świetnie. Wytrzymała już kilka ulew bez szwanku. Polecam.

Magdo/Lulka, tak mi przykro z powodu twojego wypadku, mam nadzieję że już czujesz się troszkę lepiej.
A lilię Muscadet kupiłam jako pierwszą. Jedyna jej wada to że brudzi się od pręcików. Ale z tym też potrafię sobie poradzic, po prostu obcinam pręciki zaraz po rozkwitnięciu. Będą ci się pięknie i szybko dzielic.
A skrzynie niebieskie na tarasie zupełnie nie straciły koloru. To dobra, bardzo mocna farba do drewna i metalu ;:333

Elwi, wątek nie do końca jest z różami, to dopiero początki. Pierwsze nabytki były wiosną ubiegłego roku. Ale do dnia dzisiejszego udało się już uzbierac 65 sztuk, niemal tyle samo co lilii :tan A jestem sama ciekawa jak róże w lesie będą się sprawowały. Mam nadzieję że nie przeinwestowałam ;:124

cdn
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Kasiu Robaczku, a co u ciebie nie rośnie na dopalaczach :lol: Wszystko na dopalaczach i podgrzewane ;:215 Ale bardzo się cieszę że lilie sobie poradziły z tą pogodą. Masz piękne odmiany i też świetnie u ciebie wyglądają.

Marzenko
, sama wiesz że nazwy tak jakoś same wchodzą do głowy a inne mam zanotowane. Jestem pedantką, lubię wiedziec gdzie co mam. A jak coś pokręcę to mnie bardzo gryzie i muszę odnaleźc błąd.
Co do przesyłek to nic nie pamiętam żebyśmy się umawiały, a trawa rośnie wolno bez ograniczeń. Ale w tym roku chyba ją spacyfikuję, tak na wszelki wypadek. Dzięki za przypomnienie.

Aniu/Anabuko
dziękuję. Bardzo lubię te kompozycje. Teraz szukam białych bratków do niebieskich skrzyń. Ale takie zupełnie białe to wcale nie tak łatwo znaleźc. Ale nabiłam sobie tym głowę i muszę pomysł zrealizowac ;:306

Gosiaczku
, nie jestem agresywna, nie będę kopac w kostkę ;:119 Dopiero się pojawiłam i próbuję nadążyc. Trochę ciężko się zorganizowac. Ale teraz mam w domu normalny internet więc może będzie łatwiej.
Fajnie że donice ci się podobają. Od zeszłego roku je malowała....malowałam...aż w końcu się udało ;:122
Annes, szukałam cię po zamknięciu ale nie od razu nowy otworzyłaś. A potem zbrakło czasu ale zaraz sobie zaznaczę twój nowy wąteczek z ogromną przyjemnością. Sprawia mi ogromną przyjemnośc spacerowanie po twoim ogródku :wit

Wszystkim odwiedzającym życzę zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt oraz wspaniałej rodzinnej atmosfery a przede wszystkim wypoczynku by z zapałem wrócic do obowiązków. ;:31
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu :wit super że jesteś donice obłędne i ich zawartość też
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Aprilku, piękne te niebieskości u Ciebie...lany barwnika w lesie i donice na tarasie ;:173
Fajny klimacik i konsekwetnie tworzysz swoje otoczenie ;:333
Dobrego świętowania :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu cudnie wyglądają te niebieskości u Ciebie .... a barwinek to doslownie niebieska rzeka.... cudnie ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Rzeczywiście pięknie wygląda ten błękitny barwinek. Jakoś nigdy dotychczas nie zwracałam na tę bylinkę uwagi.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu piękne donice w kolorze niebieskim....hmm Grecja? ;:224 Wyłożone masz folią?

Miłego wieczorku:)
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Te niebieście bardzo efektowne :D Bardzo mi się podoba!
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Święta, święta i po świętach ;:144
Ale mam nadzieję że humorki i zdrowie dopisują. Aura cudowna więc podwójnie ciężko wrócić do pracy.
Na początek zacznę od ostrzeżenia przed szkodnikami. Znalazłam u siebie, po podlewaniu, białe i kremowe kuleczki pod bukszpanem. I nie byłoby to dla mnie dziwne, bo bukszpan nowy, więc kulki nawozu się zdarzają. Ale...no właśnie, niedawno czytałam że łatwo pomylić jaja opuchlaka z nawozem długodziałającym. Zapaliła mi się ostrzegawcza lampeczka w głowie, wybrałam kilka kuleczek i zgniotłam. Pękały jak kawior. Nawóz byłby twardy.
Więc podejrzenia niestety okazały się słuszne. Przytargałam ze szkółki zainfekowaną roślinkę.
Teraz muszę śledzić rozwój sytuacji i jak tylko zaczną się pojawiać larwy, należy zastosować Larvan lub Dursban. Czyli chemię lub pożyteczne nicienie. Tylko w tej postaci, czyli larw, opuchlaki jest najłatwiej zniszczyć. Potem zeżrą korzenie, przeistoczą się w chrząszcze i rozejdą po ogrodzie.

Dla tych co nie widzieli jak to wygląda daję fotki. Parę kulek wyjęłam na pieniek, reszta w ziemi. Potrafią być w ogromnym zagęszczeniu.

Obrazek

Obrazek

Rozgniotłam już ze sto takich jajeczek ale jedna samica składa ich od 500-1000 więc daremna walka. Trzeba zastosować inne środki.
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Nigdy bym na to nie wpadła, że mogą być to jajeczka ;:202
Zawsze byłam dumna, że szkółka postarała się i nie żałowała nawozu :lol:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Asiorku, bardzo dziękuję ;:196 Lubię niebieskości do obłędu ;:306
Kasieńko, nie znałam barwinka. Tego przysłała mi Marzenka/Sosenki. Okazało się że to strzał w dziesiątkę. bardzo fajnie się rozrasta, co u mnie jest niewątpliwą zaletą. No i to mój ulubiony kolorek. Będę go rozsadzać i pokrywać coraz większe powierzchnie. Na razie to dywanik pod hortensjami i azalią. Ale może poradzi sobie w głębszym lesie :D
A wiesz jak ładnie wyglada już twoja Indigoletta? Tylko zobacz:

Obrazek

Obrazek ;:196

Agess dziękuję. Wczoraj zakwitły też fiołki

Obrazek jeszcze nieśmiało ale niedługo też stworzą ładne tło.
No i szafirki :heja To moje pierwsze, w zeszłym roku mi wymarzły

Obrazek

cdn
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu cieszę się , że barwinek się podoba i tak ładnie rośnie. Niech mi wstydu nie przyniesie. O trawie napisałam, bo sama odkryłam jaka to bestia.
A niebieskości są rewelacyjne ;:138 . Mnie taki perfekcjonizm nigdy się nie uda z konsekwencją w działaniu jak Tobie. Podziwiam szczerze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”