Mój zielony raj cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Beatko,Teresa B.niezależnie od pokroju zawsze jest piękna , to jedna z bardziej lubianych przeze mnie róż.
A moje nasadzenia...czasami kilka razy zmieniam miejsce roślinom,aż trafię na to właściwe. ;:65

Gosiu/Margo,gdzie to wcisnęłam?-no,trochę zamieszania i dodatkowej roboty z posadzeniem ich miałam . Nie było innego wyjścia,tzn wolnego miejsca,więc pozbyłam się tych bardziej pospolitych krzewów typu krzewuszki,żylistki,trochę wzbogaciłam ziemię kompostem i nowości chyba zadowolone. ;:215 I ja również. :D chociaż muszę się uzbroić w cierpliwość ,bo sadzonki są niewielkie. ;:65
Ostatnie sezony to ciągłe zmiany w moim ogródku -mimo że męczące to wielce ekscytujące!

Grażynko,poszukam Felicji u Ciebie by porównać,bo może moja to faktycznie nie ona?
Ty już masz zasłużony odpoczynek po sezonie,a ja ciągle jeszcze mam co robić.
Dzisiaj porządkowałam w różach i podsypywałam obornikiem .
Zastanawiam się,czy nie skorzystać z ocieplenia i nie opryskać ich jeszcze miedzianem,bo trochę latem chorowały.

Goryczka scabra - kwitła by nadal,gdyby nie te kilkudniowe przymrozki

Obrazek
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Małgosiu o tej porze oprysk nie ma sensu, noce są zimne i to nie zadziała.
Zostaw to na wczesną wiosnę, wtedy będzie efekt.
Ja tylko wygrabiłam spod róż opadłe liście i nawet nie kopczykowałam do tej pory, jest za ciepło i róże jeszcze nie zakończyły całkiem wegetacji, mają sporo liści a nawet nadal tworzą pąki kwiatowe.
Wiosną wygrabię wszystko jeszcze raz, przytnę i dopiero wtedy opryskam Miedzianem.
Zasilać też będę dopiero wiosną, teraz może to ich dalej pobudzać do wegetacji i mogą przemarzać przy większych mrozach, co odbija się potem w następnym sezonie na kwitnieniu.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Grażynko,dzięki za głos rozsądku.Chyba za bardzo się rozpędziłam z tym przedzimowym zabezpieczaniem róż.
Mam sporo krzewów i po prostu chciałam mieć z głowy pracę przy nich.
Listki wygrabiam ,a wciąż lecą następne. ;:222

Fotka mojej siewki -nasiona najprawdopodobniej z Ghislaine de Feligonde.

Obrazek
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Całkiem ładna sieweczka, takie niespodzianki są zawsze miłe, zwłaszcza jak kwitną.
Zostawisz czy pójdzie w dobre ręce ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Gosiu - widzę że u ciebie praca w ogrodzie wre , ja tak daleko jeszcze nie jestem , czy zamawiałaś coś z piwoni na 2017 rok pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Małgosiu kochana, dalej działasz na działeczce?, o widzisz ja też miałam zamiar pryskać, ale skoro tak, to i ja już nie będę ;:108
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Grażynko,czekam na zakwitnięcie innych sadzonek,jeśli będą podobne do tej,to na pewno pójdą w dobre ręce . ;:168 Dodam,że zapowiadają się na pnące,są wiotkie,a więc łatwe do prowadzenia.

Tereniu,pracuję korzystając z ładnej pogody.Wprawdzie liście,które uprzątam są bardzo mokre,ale lada dzień ma się ochłodzić i znowu padać,więc spieszę się bardzo.Przy okazji rozprawiam się z malutkimi bezskorupowymi ślimakami,które mają się całkiem dobrze pod liśćmi i mokrymi łodygami bylin.Te ślimaczki są mało widoczne,i zawsze wiosną narobią mi szkód zanim zdążę zainterweniować.
Peonii nie zamawiałam,choć bardzo mnie kusiło.Kupiłam tylko jedną w sklepie ogrodniczym-Red Charm ale taka nędzna sadzonka,że nie wiem kiedy doczekam się kwiatka.

Iwonko,działam,i nadal mam dużo do zrobienia. ;:oj Oprócz porządków przydałoby się jeszcze przyciąć winorośle.Ale pogoda sprzyja,więc myślę,że dam radę ze wszystkim.
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

No bo co byśmy robiły, gdyby nie zmiany?
Dlatego jestem pewna, że jeszcze nie jeden raz wcisnąć jakies chciejstwa
To normalne, że po jakimś czasie roślinki nam się nudzą i jesteśmy w stanie się ich pozbyć, żeby zrobić miejsce dla ładniejszych
Ja już też do tego dojrzałam, chociaż nadal mając tyle trawnika, bardziej ide w jego zmniejszenie, ale już się to kończy.
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój zielony raj cz.3

Post »

Małgosiu witaj :D i ja trafiłam do Twego zielonego raju.
Jestem zauroczona Twoim ogrodem i piękną różnorodną roślinnością.
Masz cudowne rośliny na które się patrzy z przyjemnością. Będę do Twojego wątku z przyjemnoscią wracać.

pozdrawiam :wit ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”