Moje prywatne RODos

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Moje prywatne RODos

Post »

Witam ponownie. Z racji że nie bardzo wiem gdzie strzelać pytaniami, a będzie ich troszkę i praktycznie z każdego tematu, postanowiłem tutaj założyć swój temacik. Przy okazji będę wstawiał materiał z przebiegu prac na tym zasyfionym kawałku ziemi.
Ogródek oficjalnie mamy od jakiegoś tygodnia z hakiem:)


Obrazek


Tak to wyglądało na dzień dobry....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żywopłot ogarnięty krzakole wycięte czekają na usunięcie korzeni...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skarby znalezione i reaktywacja grilla:)....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Witam :D poproszę więcej, więcej ,więcej... ;:215
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Witam zapowiada się ciekawie praca Ci się w rękach pali ;:63 ani się obejrzysz i będzie piękny ogród :wit
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Witaj to mój pierwszy wątek odwiedzinowy który mogę śledzić od początku trzymam kciuki ;:215
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Owoce na ogródku:

Grusza
Obrazek

Obrazek

Czereśnia
Obrazek

Aronia
Obrazek

Obrazek

Śliwa. Są trzy i czekamy jakie wyjdą.
Obrazek

Obrazek

Do tego Agrest i pozostałe, które nie ukrywam przeszkadzają w naszych planach. Trzeba je będzie przesadzić.

Obrazek

Obrazek

Jest jeszcze drzewko nieznane. Rośnie przy laubie, na kracie więc nie sądzę by to było byle co. Niestety znajomi na fejsie nie potrafili pomóc. Póki co ma malutkie kulki po 3,4 szt.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Dzisiaj wstawiam graficzne przedstawienie ogródka i jako tako wstępne wizje....Z góry przepraszam za brak wiedzy co do grafiki:) Od razu też wspomnę że niestety prace są uzależnione od mojej pracy ( na zmiany) opieką nad mała (pogoda) i czynników finansowych (co narucham to będzie plus odzysk tego co na stanie). Dlatego też, że w tym tygodniu na połednie, to mogę Wam co nieco zaprezentować.

Przed
Obrazek

Pi razy oko po
Obrazek

Tak ogólnie co do schematu jak by nie było...

Kolory tła to strefy prac i podjąłem decyzję ze zacznę od końca ogródka czyli lauby i WC. Bedzie syfu troszkę więc chyba lepiej odpady będzie kierować w stronię furtki niż je ciągle przewozić, przestawiać.
Szybki opis zmian to:
ETAP ŻÓŁTY: Oczyszczenie, wykorzenienie strefy żółtej (krzaki nie oznaczono na obrazku, za dużo:)) , naprawa wodociągu (w toku),
Obrazek
oddzielenie strefy żółtej od plaży, wysypanie żwirku w tej strefie
Obrazek
i ustawienie kompostownika, ułożenie w murek zalegających kostek brukowych,
Obrazek
prace remontowe lauby, schowka i wc.

PYTANIE
Obrazek
Na zdjęciu, tuż za hamakiem, widnieje betonowy oring. Czy mogę go wykorzystać na jeden z kompostowników? Jak by nie było i tak muszę go usunąć.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4021
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Nikors, witaj :wit . Masz działkę z potencjałem ;:333 . Roboty czeka cię mnóstwo, ale jak się chce i lubi, to będzie coraz ładniej. Napisz jaka powierzchnia. Podaj też swoje imię, bo my tu mówimy sobie po imieniu :D . Krąg możesz wykorzystać na kompostownik, ale przekonasz się, że będzie go grubo za mało. Najlepiej mieć dwa. No i na dno daj siatkę metalową drobno-oczkową, bo zaraz ci się tam wprowadzą nornice albo myszy polne. Plastikowe przegryzają ;:oj A kostka brukowa jak zaczniesz robić rabaty to raz dwa zniknie - na obrzeża czy ścieżki. Ten krzak NN - czy to przypadkiem nie Kiwi :?:
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Obrazek
Jola ma racje , to Atkindia , takie , mini kiwi :wink:
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Ooo to super z tym kiwi. Czytałem o tym drzewku i owocach. Dziękuję za informacje o tej siatce pod kompo. Tak będą dwa. W planach jest drugi w postaci skrzyni jak tylko materiał jakiś zbiore.
Jutro ma być ładnie, podobno wolne, małą za rączkę i na ogródek od rana. Się coś popracuje :)

Pozdrawiam Roman.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Witaj,ten betonowy oring- po mojemu krąg :;230 też służy u mnie za kompostownik,sprawdza się nie najgorzej od wielu lat,żeby nie szpecił aż tak bardzo w części obsadziłam go irysami ,a niedawno wysiały się jeszcze orliki tak więc nie jest źle,mój jest w roku,z tyłu działki ,Ty masz go bardziej centralnie,możesz klomb w nim zrobić , a jeszcze lepiej obsadzić skalnymi,płożącymi roślinami,dodać trochę kamieni i skalniak masz jak znalazł
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Dorotko z jego umiejscowieniem akurat nie ma kłopotu po prostu go wykopie i przekulam:) choć fakt plecy ucierpią ciut. Póki co miałem do niego kilka wizji by uniknąć utylizacji kosztownej. Raz jako kompostownik, a bardziej magazyn na odpady do przerzucania na kompostownik. W oringu brak bocznych otworów na powietrze więc nie do końca spełni swoją funkcję. Na upartego może być.
Opcja druga jako oczko końcowe do kaskady. Tu jednak jest kłopot, że nie dam rady go położyć na tyle delikatnie, by nie przerwać foli. Opcja trzecia, to stół w strefie dla kwiatków. Żona przemyśli sprawę:) Opcja czwarta jakaś rabata, ale jak dla mnie za dużo miejsca to zajmie, a już jest jedno badziewie w postaci wooka, które też trzeba usunąć po selekcji co tam w ogóle rośnie. O dziwo dzisiaj w końcu doczekałem się aprobacji prac z strony mej ślubnej. Poniżej efekt negocjacji choć batalia jeszcze potrwa i w niedzielę.:)

Obrazek

Nie wiem czy dzisiaj, bo w planach mam zostać na ogródku na noc, (padnie fon zasięgu brak i prądu jeszcze nie mamy) ale w najbliższym czasie wstawię też fotki z wooka, i chyba tulipanów, które bym chciał uratować i przestawić na murek z kostki, np w doniczkach.
Chwila zasięgu to wstawiam fotki z prac.
Po odkryciu ziemi pojawiła się dziwna studzienka wypełniona wodą. Nie śmierdzi wiec to chyba nie szambo.
Obrazek

Obrazek


Takie kwiatki rosną które bym chciał uratować i muszę je przesadzić lub przechować na czas prac o ile to możliwe.
Obrazek

Obrazek

Czy to tulipany?
Obrazek

No i pełne tajemnic...

Obrazek

To rośnie w wooku, o którym wspomniałem wczoraj...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Na tulipany to mi raczej nie wygląda,szkoda że zdjeć większych nie wstawiasz to byśmy Ci zidentyfikowali rośliny
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje prywatne RODos

Post »

Heloł, Romku! Witam się z Tobą na Twoich włościach.
Zazdroszczę Ci, bo zaczynasz od początku urządzać swoją działkę i możesz szukać pomocy w jej organizacji. Ja nie miałam takiej możliwości, bo gdy kupiliśmy działeczkę, nie wiedziałam jeszcze o istnieniu tego forum, a nawet gorzej: nie potrafiłam posługiwać się komputerem. Jaki wstyd ... ;:171
Ale co tam, ważne że na stare lata udało mi się tę sztukę jako tako opanować, tyle ile mi trzeba, by poruszać się na FO.
Widzę, że masz mnóstwo pomysłów związanych z zagospodarowaniem swoich ha. Podoba mi się to, że z każdym elementem wiążesz różne możliwości wykorzystania. Z pewnością niejeden raz jeszcze zmienisz zdanie, a zapewniam Cię - z własnego doświadczenia - iż po urządzeniu całości i tak często zdarzać Ci się będzie coś przenosić, zmieniać, poprawiać ... ale to daje chyba największą frajdę.
Życzę Ci wspaniałych pomysłów i zadowolenia z działeczki przy Alei Wrzosowej. ;:122
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”