Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59  
Autor Wiadomość
lulka
 Tytuł: Re: Mój ogród wśród łąk cz.2
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 14:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Małgoniu, zabiegana mówię dzień dobry :wit
Fajny kawałek do obsadzenie przed TobąObrazek.
Na razie bawię się w podglądacza ;:113

Zobacz profil Wyślij e-mail      

PEPSI
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 16:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
U mnie pada, a właściwie leje deszcz. Niedawno padał grad....Dzień ponury, paskudny. Do ogrodu nie wychodzę z powodu paskudnej aury i....wałów ochronnych.No nie mogę patrzeć nawet w tamtym kierunku...Powoli dochodzę do siebie, powoli jakieś plany mgliście przelatują mi przez głowę. Tak sobie myślę, że naszkicuję to paskudztwo i pobawię się w projektanta. Kilka pomysłów mam od Was kochani, więc wspólnymi siłami ten wał powodziowy może zamienię w ciekawą rabatę....

Madziu - jesteś wspaniała. ;:196 Kopalnia wiedzy ogrodniczej. Podziwiam i dziękuję ślicznie za pomysły. Floksy, pysznogłówki i astry to jedne z moich ulubionych bylin. I pojęłam, że wcale nie będzie źle w tamtym miejscu roślinkom. Przecież będą miały mokro i na bogato. Kupiłam nasionka dzisiaj w ogrodniczym mnóstwa bylin, będę próbowała sama porozmnażać ...i zagęszczę ten kopiec. :D

Basiu - witaj ;:196

Małgosiu - zawstydziłam się :oops: bo mnie zaskoczyłaś tymi hostami ;:196 I rozumiem, że do odbioru osobistego :D I tak mi głupio, bo w piątek wyjeżdżam....na troszkę, wrócę na początku maja dopiero.Przypomnę się , fajnie by było się spotkać. :wit

Dorotko - daj znać jak roślinki dotarły, bo się stresuję. Mam nadzieję, że ta paczka się nie rozleciała. To był mój debiut.
A tak myślę własnie pokryć ten wał na gęsto kwiatami samoobsługowymi, przeważnie bylinami ( pomysł Madziagos), z elementami naturalnego terenu ( mój pomysł) typu niewielkie głazy, może konary lub korzenie....chciałabym żeby był jak najbardziej naturalny, kolorowy, usłany kwiatami..z czasem może tak będzie wyglądał, a na razie jest przyczyną mojego doła. A o płożacych iglakach też myślałam, wtedy zimą jak byliny będą spały będzie coś się działo. Tylko muszę przeanalizować temat korzeni tych płożaków.

Beatko - no właśnie, ja bym nie chciała plewić ;:185 I tak to muszę rozegrać, żeby jak najszybciej obrosło i zarosło właściwym kwieciem.

Martuś - u mnie też zimno, grad, deszcz...paskudnie, brrr. Siedzę w domku, kocyk w pogotowiu, kominek rozpalony. Od jutra urlop, więc i na rozgrzewkę coś się znajdzie..I dziękuję..za dodanie otuchy w tworzenie nowej rabaty. Muszę się z tym przespać, bo przyznam że jedna noc na przespanie się z tym problemem to za mało. I dobrze, że mam Was ... ;:196

Madziu - Lulka -Ty masz wypasiony plan stworzony przez fachowców, Twoja rewolucja była i chciana i zaplanowana...moja zupełnie spontaniczna, przez zaskoczenie i ...co z tego wyniknie...Zobaczymy. :D

:wit

DTJ_1
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 17:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Na pewno coś wymyślisz i będzie pięknie jak reszta i szybko zapomnisz że to była taka trałma.
Odebrałam o 15- debiut zakończony powodzeniem, a zawartość brak słów ;:oj ;:196
Naprawdę jestem bardzo wdzięczna, dzięki Tobie i forumowiczom co mają wielkie serducha i obdarowali mnie zupełnie bezinteresownie, to i my z dziewczynkami będziemymiały, może już w tym roku kolorowo , a na pewno w przyszłym jak się rozrośnie. Będziemy miały rajski ogród i dwie nimfy biegające po nim ,- nie no trzy- zapomniałam o sobie- tylko jedna nimfa utyta :;230

x-ag-a
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 17:24 
---

0 szt.
Małgosiu, startuję z małym opóźnieniem w nowej części Twojej przygody z ogrodem, ale za to z dużą przyjemnością!
Twoja działeczka, zwierzyniec, cudna roślinność, okolica - wszystko budzi podziw. Gratuluję! :)

Madziagos
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 17:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Może dodatkowo irysy syberyjskie?

Syringa
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 06:22 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
:wit Wiesz co, spójrz na ten swój wał z innej strony - nie musisz przekopywać, a możesz sadzić i sadzić :wink:
W tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy, ale gdzieś widziałam cały długi spis roślin lubiących wilgoć w podłożu i słońce...

Malgolinka
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 08:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Małgoś, przecież obiecałam :D , z odbiorem spokojnie, będą czekały :D , ja też ciągle zabiegana jestem, a ostatnie dwa tygodnie to prawdziwa harówka , ja na święta też wyjeżdżam...na pewno znajdziemy chwilkę i się spotkamy w maju , pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu życzę ;:196
a co do wału to głowa do góry, ja bym była za skalniakiem
roślinek jest cała masa do wyboru, może być cudownie kolorowo :wit

Eda_S
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 09:29 
500p
500p

1 szt.
Urlopujesz od dzisiaj? :D
Wyszło konkretne pole do popisu na tym usypanym wale. Madzia (Madziagos) podsuwa Ci wspaniałe propozycje :wink:
Udanego wypoczynku ;:196

Maska
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 09:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Małgosiu czytam, że w piątek wyjeżdżasz to gdybym zapomniała......baw się dobrze i wypoczywaj ;:168

PEPSI
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 10:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Pierwszy dzień urlopu ;:138 Obudziło mnie słoneczko ;:3 , to dobry znak. Chociaż na zewnątrz jest zimno, wieje wiatr..Jestem po leniwym porannym ociąganiu, zaliczyłam z córcią film Kraina Lodu ( ona zna na pamięć, ja prawie....) , a teraz piję kawusię w miłym towarzystwie na FO.

Dorotko - cieszę się że pomyślnie przebiegła ta cała przygoda. Ja się stresowałam ..Niech rosną i cieszą oko. :D Czego się nie robi dla nimf :wink: Z nimi warto dobrze żyć. ;:196

Aguś - witaj, zapraszam w moje skromne progi. Dziękuję za miłe słowa. ;:196

Madzia - zapisuję każdą Twoją propozycję, jesteś niesamowita. ;:333

Bea - dziękuję..za optymistyczne podejście do sprawy. Muszę się przyznać, że z dnia na dzień przyzwyczajam się do tego nowego wyzwania.A jest wyzwanie ....całe 15 metrów :D

Małgoś - mam nadzieję, że w tym zabieganiu damy radę :D A skalniaczek chyba nie bardzo z tego co już wiem, bo skalniakowe to sucho raczej lubią, a w tamtym miejscu wilgotno raczej będzie. I skąd tych kamieni?? ;:196

Edi - jak ja się cieszę że Madzia wyjasniła mi jakie rosliny tam sobie poradzą. Już mam jaśniej w głowie i wiem gdzie się rozejrzeć.

Marysiu - dziękuję :D

Świątecznie

Obrazek

Obrazek

a mnie to nie interesuje

Obrazek

x-ag-a
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 11:04 
---

0 szt.
Małgosiu, udanego urlopu i dużo odpoczynku życzę :)
Dekoracje świąteczne bardzo subtelne i pełne uroku. I ja muszę otworzyć swoje pudło :)
Pozdrawiam gorąco!
A

imwsz
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 11:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Małgoś zgłaszam się w nowej odsłonie ;:196
Na pierwszy rzut oka za tą skarpę pewnie też bym się ;:145 ale za takie cieplarniane warunki to roślinki tam posadzone odwdzięczą się bardzo ;:215
Pisałaś z nidowierzaniem o hostach - mam jedną co rośnie na mojej patelni i żyje i kwitnie i ładnie się prezentuje :D

majowa
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 13:37 
1000p
1000p

1 szt.
Gosiu, mokro i słonecznie lubi np. krwawnik, sadziec, wiązówka błotna, trawka zwana manną mielec, irysy, języczka, krwawnica, wielosił, jaskier, pełnik chiński i pełnik europejski. Rabata może być piękna ;:167

aage
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 15:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Spóźniona ale jestem ;:196

anym
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 15:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Gosiu witaj ;:196
Wał masz potężny ;:oj czy tam jest tylko taka ładna ziemia? Jeśli tak to nie ma problemu by sadzić co Ci do głowy przyjdzie. U mnie po wykopach glina była wręcz czerwona, taczka się załamywała pod ciężarem gdy wywoziłam tą glinę.
Jajeczka na brzózce piękne i kiciuś słodki ;:167
Miłego pobytu na wyjedzie :wit

AGNESS
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 20:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Małgosiu ależ śliczne świąteczne klimaty u Ciebie :D U mnie dekoracje jeszcze nie zrobione.... chyba jutro się za to wezmę :D

PEPSI
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 20:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dzień był słoneczny i wietrzny, pranie schło aż miło. Posprzątałam trochę w ogrodzie, podjęłam próby zaprzyjaźnienia się z moim nowym wyzwaniem ogrodniczym. Powoli, powoli oswajam się z tym przedsięwzięciem. Nawet dostrzegam w tym potencjał :wink: Tyle miejsca do obsadzenia....powinnam się cieszyć przecież. I mam nadzieję, że zrobię z czasem z tego kopca piękną i kolorową rabatę bylinową. Taki mam plan. Nie mam innego wyjścia... :wit

Aguś - Aguniado - Dziękuję ;:196 . Ozdoby zakupione "na szybko", gdyż po przeszukaniu strychu okazało się, że brakuje pudeł z dekoracjami wielkanocnymi. Musiałam je dobrze schować.

Ilonko - Już się oswoiłam z widokiem tego miejsca. Na początku to czarna rozpacz była, ale ...dam radę. I to również zasługa Forumek, które dodają otuchy, i przekazują cenne informacje dotyczące zagospodarowania tego osobliwego miejsca. :wit

Iwonko - Dziękuję za cenne informacje. Już sobie zapisałam, lista się powiększa. ;:196 Jesteście niesamowite ;:333

Aguś - Aage - Witaj kochana :wit

Aniu - No, nie powiedziałabym że ta ziemia taka cacy. Jest tam mieszanka, glina z iłem. Mam jednak dwa kompostowniki, dam radę wzbogacić. ;:196

Aguś - Agness - Jak Ty się kochana weźmiesz za swoje wianki i ozdoby, to dopiero będzie co oglądać. Już nie mogę się doczekać, żeby zacząć podziwiać Twoje dzieła. ;:196

Obrazek

hosty zaczynają wyściubiać nosa

Obrazek

te roślinki ( tawułki?) się strasznie rozrosły ;:oj

Obrazek

jeszcze kilka ciepłych chwil i .....

Obrazek

lilie się rozrosły, ściągałam dzisiaj z nich czerwone robaczki ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1001 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Emgie, Google Feedfetcher i 73 gości