Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Łatwo tak nabierać, jak się nie swoje wkleja :oops: Ale ta wiosna tak kusi!!!
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Moniko przybiegłam do sąsiadki ze wschodu. Bardzo podoba mi się Twój dojrzały ogród. Ja dopiero zaczynam i brakuje dużych drzew i krzewów. Wypatrzyłam krzewuszkę variegata, która cudnie kwitnie. ;:31 Moja dwa lata z rzędu przemarzała. Piękny zakątek z powojnikami, różą i szałwią. ;:138
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Dzięki za miłe słowo :D
Krzewuszka sobie rzeczywiście radzi :tan
Ale ten zakątek... - no tak... ładny jest, ale tylko w pełnej krasie. Po przekwitnięciu miałabym go ochotę zakopać i nie bardzo wiem co z nim począć żeby się jakoś prezentował :? Prosiłam tu o pomoc, ale muszę chyba zrobić fotki z czasu kiedy kwiaty przesychają (fotografuję jak jest ładnie!), bo mój post wygląda chyba jak prowokacja ;:224
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
ona1234
200p
200p
Posty: 334
Od: 25 mar 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuszczów/Lublin
Kontakt:

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Pięknie tu :wit
Zapraszam do mojego wątku ogrodowego
Niby nic a tak to się zaczęło
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Wiosna! ;:3 To dopiero odkrycie, co?
Wszyscy ją czujemy i czasu nie ma na plotki ;:173 Mimo to latam jak wariatka z aparatem :tan Jakby co roku historia nie kwitła na nowo. Mąż się śmieje, dysk zapycha, a fotki wcale piękne nie wychodzą - to nie letnia bujna zieleń, która tak łatwo włazi w obiektyw.
Mimo to trochę wkleję 8-)

Pod krzakiem zabłąkał się ostatni pierwiosnek:

Obrazek


Pigwa nie specjalnie chce pokazać swoją krasę - weź tu ją zdejmij aparatem jak trzeba 8-)

Obrazek


Na skraju kwitnienia jestem :lol: - mówi mahonia

Obrazek


A barwinek? O! Ten drań, choć cały dywan zaściele udaje że jest fioletowy :shock:

Obrazek


Obrazek


Takie maleństwa też nazywają żonkilami, choć udają cytrynowe pierwiosnki:

Obrazek


Z ziemi wyłażą moje ukochane czerwone badyle ;:138 Witajcie piwonie, skarby Wy moje!

Obrazek


A na bergenie jestem obrażona :evil: Odmawiają kwitnięcia!!! Cóż, muszę poczytać dlaczego :?

Obrazek
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Nie zamierzam jeszcze kończyć!
Idę w koło domu dalej! :wink:


Z ziemi wylazły pierwsze tulipki:
Obrazek

Żonkile rosną w ciurku:
Obrazek

Zawsze przed pierwszym koszeniem krokodyle łzy ronię nad moimi stokrotkami!

Obrazek

Obrazek


Ile zdołam uratować, tyle wepchnę do wazonów!
Obrazek

Obrazek

Wiem, wiem - już dawno po świętach, ale jakoś szkoda mi ozdóbki pochować i tak się pałętają jeszcze po domu ;:173


Te tulipany nornice wyżerają mi nawet teraz - zostają same łodyżki z pąkiem ;:145
Już wiem, że muszą lądować w koszu i ładniej wyglądają kupą :wink: Tylko ciężko je sadzić jesienią kiedy jeszcze tyle zielonego gąszczu - ciągle mam wrażenie, że ich nie wepchnę. A potem wiosną - pusto :twisted:

Obrazek

I na koniec - śmierdząca królowa śniegu!
Obrazek

Kocham Cię wiosno! :D
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Ale opisy.... ;:215
Jestem pod wrażeniem Twej opisowej wiosny.
Pięknie!
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Moniko bergenia i u mnie w tym roku kiepsko kwitnie na piętnaście krzaczków kwitnie jedna. ;:oj
Ta śmierdząca królowa śniegu mimo zapachu jest jednak cudowna.
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Moniko,
Dopiero mnie oświeciło, że masz swój wątek! ;:oj Grunt to refleks. :lol:

Widzę ,że jesteś tu już ładnych kilka lat? w ogrodzie czas działa na korzyść. Właściciele mądrzeją, choć ? jak napisałaś ? ubożsi finansowo o wysoką cenę, którą płacą za doświadczenie, a rośliny mężnieją i obdarowują wiernością.

Tamaryszek z orlikami ? bajka ! Nie obrazisz się, gdy u mnie "przypadkiem" same się wysieją i stworzą taki sam obrazek ?... :roll: :wink:

A tu - czy te fioletowe to wieczorniki z wielosiłami ?

Obrazek

Teraz zobczyłam te Twoje Sky Rockety , pod którymi mają rosnąć powojniki... ;:202 Nooo, duże. Faktycznie. Nie wiem, czy korzenie dadzą szansę jakimkolwiek innym na przetrwanie. A perz tam się pojawia? :lol:

Ślicznie. Wrócę ...
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Jolu - poczytałam o tych bergeniach i nie jestem wcale mądrzejsza. Wedle literatury mają wszystko :evil:
Moje nie kwitną praktycznie od lat :(

Firletko
Wielosił - tak, ale ta druga - chyba nie :|
Rośliny wzięte od sąsiada, który nie miał pojęcia co to 8-) Sprzedawał dziadzio na targu co tam sobie wysiał, więc też sobie kupiłam - raz dla koloru, dwa dla pomocy - sąsiadowi, nie mnie :wink:
Z resztą, ze mną będzie tu pewien problem - zabałaganiłam dokumentację i często nie pamiętam nazw roślin (zwłaszcza bylin), które powsadzałam. Zdobycznych też nie znam ;)

Jeśli chodzi o ściąganie moich pomysłów - będę absolutnie zaszczycona ;:136

Co do orlików, od razu doradzę - koniecznie coś posadź pomiędzy nie, bo po przekwitnięciu wyglądają nieładnie. Ja już coś podosadzałam - teraz kwitną tulipany, a potem.... - nie wiem, bo mi plakietkę zwiało ;:124
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

no właśnie na nazwie tej drugiej mi zależało...
A pachnie ? Bo wieczornik podobno obłędnie pachnie.

Też mam takie rośliny "bazarkowe" tylko ,że od babci. Nadwyżki ogródkowe łatają niedobory emerytury. Babcia ma łagodny uśmiech na twarzy. Spracowanymi dłońmi podaje zielone zawiniątko otulone mokrą gazetą. Rosną więc u mnie tacy świadkowie czyjegoś życia. Przypominają o upływającym czasie, uczą szacunku do człowieka.
Mają u mnie stałe miejsce, nie tylko w ogrodzie ale i w sercu.

Orlików mam mnóstwo, samosiejek i takich wysiewanych specjalnie z torebki. Lubię ich listki.
Korzystając z Twojego przyzwolenia przeniosę kilka sadzonek pod tamaryszek. :wit

Wysłałam Ci wiadomość na PW. ;:196
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Firletko - z tym szacunkiem, to mam takie same odczucia! My to teraz sobie dla zabawy te kwiatuszki sadzimy, a Ci ludzie całe życie grzebali się w ziemi i ją czują, znają, rozumieją... Mojej ciotce to nawet kołek zakwitnie ;:63

I nie - nie pachną ;)
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

widzę, że i wielosił Ci zakwitł :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”