Moje zielone zakręcenie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Julciu to przykro, że przymrozek poczynił takie szkody, ale myślę że nie wszystko zmarzło i coś odbije i wyrośnie na pociechę ogrodniczki czego życzę z całego serca. Nowalijki smaczne. Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Julio, ale masz już warzywka :).
Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

nowalijki wyglądają smakowicie
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Ale masz już rzodkiewkę! Muszę się porządnie napatrzeć, żeby lepszej motywacji na foliak nabrać na przyszły rok :) Super zakupy! Ja 10 maja wybieram się na wiosenne targi ogrodnicze do sąsiedniej gminy. Będzie się działo :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Aniu, faktycznie foliak bardzo przyspiesza wzrost nowalijek i wszelakich rozsad, jak wiesz ze względu na mojego kota w domu nie mogę nic posiać. W tej chwili rzodkiewki już się kończą, natomiast różne rozsady kwiatów , sałat i kalarepy czekają na wysadzenie do gruntu. W dniu dzisiejszym posadziłam już pierwsze 10 krzaków pomidora kupionego na targowisku jest to "faworyt" mam nadzieję ,że przymrozków już nie będzie. Byłam dziś na działeczce mimo padającego z przerwami deszczu.Wszystko rośnie bardzo szybko bo jest mokro i ciepło. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jak zwykle zielsko najprędzej,więc poplewiłam tyle ile zdążyłam bo wygoniła mnie nadciągająca burza kolejna już dziś Obrazek
Teraz już drugą godzinę pada deszcz fajnie bo poflancowałam sałatę a nie zdążyłam jej podlać
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Julciu faktycznie wegetacja leci w szalonym tempie i zastanawiam się czy w lipcu zakwitną astry, a w sierpniu powtórna wegetacja :?:
Moje orliki jeszcze nie kwitną i piwonie mają maleńkie pączki :lol:
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Prognozy pogody na weekend były nieciekawe, ale u mnie wcale nie padało więc dziś cały dzień spędziliśmy na działce, był grill
i fajnie spędzony dzień ,wszystkie roślinki rosną jak szalone jeszcze niedawno działka byłą szara i pusta a teraz kipi kolorami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
cudnie kwitną tulipany i zawilce Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Przy takiej pięknej pogodzie tulipany przekwitły bardzo szybko , ale równie szybko zakwitły bzy i konwalie ,które gdy wracałam z działki pachniały na całą okolicę. W tym roku na własne życzenie razem z nie całkowicie rozłożonym kompostem po całej działce rozsiałam koper i teraz wyrywam go garściami . Spotkało mnie też kilka niespodzianek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Myślałam,że zmarznięta hosta z pierwszego zdjęcia jest na straty,ale ona jednak rośnie dalej, co prawda nie jest w tej chwili dekoracyjna ale mam nadzieję,ze wydobrzeje.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
x-m-h
---
Posty: 205
Od: 3 gru 2013, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Witaj :wit Piszesz, że hosta Ci przemarzła, a jak pomidory? Wyczytałam, że też posadziłaś. W grunt czy pod foliak? Ja też mam wysadzone do tunelu 4 San Marzano i martwię się jak sobie dadzą radę w ten zimny czas jaki nadchodzi. W zasadzie jak ja sobie dam radę z nimi. Okrycia pójdą w ruch.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Julciu od nadmiaru nie ma zmartwienia, koper możesz pokroić do pudełeczka i do zamrażalnika na zimę jak znalazł :D
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Oj, dziewczynki koper robi wręcz za trawnik i wszystko zagłusza, co do pomidorków to są pod folią i na razie nic im nie jest ,a w razie chłodu mam przygotowaną włókninę i jeszcze dodatkowo je nakryję . Bardziej się martwię ,że wysadziłam już część kwiatów jednorocznych na rabatki a wobec zapowiadanych przygruntowych przymrozków nie dam rady nakryć. A koper mam zamrożony jeszcze z ubiegłego roku z jesieni. Ale teraz korzystam już ze świeżego i muszę zrobić porządek w zamrażarce. A odnowić zapasy jak najbardziej, bo koper ma to do siebie, że latem o zielony coraz trudniej dopiero jesienią jest znów świeży do pierwszych przymrozków. Przynajmniej tak jest w moim ogródku. Przeważnie ten siany wiosną zjadają mszyce a do ogórków muszę dawać wysuszony przygotowany gdy kwitnie ten który teraz rośnie. Nigdy jeszcze nie udało mi się aby ogórki i koper kwitnący do zapraw były jednocześnie. A jak pisałam chemii nie używam, a ekologiczne jakoś do końca nie dają rade.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Witajcie, mimo całkiem innych planów dzisiejszy dzień spędziłam na działce . Tulipany już przekwitły w zamian rozkwitają inne kwiaty Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
również moje ulubione narcyzy,konwalie i bzy Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Najładniejsze w moim ogrodzie są jednak teraz bratki Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
We foliaku znalazłam dziś pierwszego kwiatka na pomidorze
Obrazek

Troszkę się martwię bo na kolejne noce zapowiadają przymrozki , ponakrywałam co się dało i czym się dało.
Pod folią pomidory nakryłam dodatkową warstwą włókniny, nakryłam też kwitnące truskawki, zrobiłam, tunelik dla wysianych w gruncie ogórków nawet dalie wysadzone w grunt dostały czapeczki z odwróconych doniczek.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie

Post »

Julciu pędzie ta wiosna u Ciebie. Konwalie w pełni rozkwitu a kwiatuszek na pomidorze uchroń przed przymrozkami, ale to musiałaby być duże przymrozki, u mnie widzę 5.05 1 st. minusów nie widzę. Tobie też życzę żeby obyło się bez strat ;:215
Tak bratki to przebój sezonu ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”