Liliowcowo - czyli moje małe królestwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
michal88
100p
100p
Posty: 113
Od: 10 kwie 2007, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Liliowcowo - czyli moje małe królestwo

Post »

Tutaj przedstawiam czesc mojej uprawy. Jest ich troszke więcej, od kilku lat jestem miłośnikiem tych pięknych kwiatów i łatwych w uprawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Cudne! jeśli to tylko część uprawy, to całość musi być naprawdę imponująca. Też od roku jestem zakochana w liliowcach, na razie mam w ogródku tylko trzy (ale za to różne :) ), w tym dwa nowe, które mam nadzieję, że się przyjmą. To jak bym miała pytanie o liliowce, to już wiem do kogo się zwracać :D Pozdrawiam!
michal88
100p
100p
Posty: 113
Od: 10 kwie 2007, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

alez oczywiście prosze zadawać pytania, a o przyjęcie liliowców nie martw się na pewno się przyjmą ponieważ to jest wspaniała bylina która łatwo się przyjmuje.
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ten, którego posadziłam w zeszłym roku dzielnie z ziemii wychodzi, ale u sąsiada są już trzy razy wyższe! Nie żebym zazdrościła :) , to nie wyścigi, tylko się zastanawiam czy im może coś nie odpowiada. Ale mam nadzieję, że to tylko ich mlody wiek ;:73
Przyślij jeszcze więcej zdjęć, tak żeby było widać trochę więcej szczegółów, chociaż takie pole liliowców tez robi wrażenie ;:333
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

No to jak można pytać, to też mam pytanie. :D
Kępa liliowców zbytnio się zagęściła. Jak rozsądnie ją podzielić, odmłodzić?
Czy wykopać całą kępę, i podzielić na kilka małych, czy tylko odciąć (szpadlem) część pędów, bez wykopywania całości.
michal88
100p
100p
Posty: 113
Od: 10 kwie 2007, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

lila31 pisze:No to jak można pytać, to też mam pytanie. :D
Kępa liliowców zbytnio się zagęściła. Jak rozsądnie ją podzielić, odmłodzić?
Czy wykopać całą kępę, i podzielić na kilka małych, czy tylko odciąć (szpadlem) część pędów, bez wykopywania całości.
ja proponuje wykopać kępe i porozdzielac na pojedyncze sadzonki, pużniej żeby nie utraciły swojego wrażenia kępy to posadzić je 10 cm od siebie. Ile lat ma już ta kępa? czy jest to jakiś liliowiec odmianowy?
michal88
100p
100p
Posty: 113
Od: 10 kwie 2007, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

KarolinaL pisze:Ten, którego posadziłam w zeszłym roku dzielnie z ziemii wychodzi, ale u sąsiada są już trzy razy wyższe! Nie żebym zazdrościła :) , to nie wyścigi, tylko się zastanawiam czy im może coś nie odpowiada. Ale mam nadzieję, że to tylko ich mlody wiek ;:73
Przyślij jeszcze więcej zdjęć, tak żeby było widać trochę więcej szczegółów, chociaż takie pole liliowców tez robi wrażenie ;:333
spokojnie, może wkrótce podeśle foty, ale moich siewek czy pola? Teraz pytanie odnośnie twoich powolnie rosnących liliowców, gdzie rosną, w cieniu, półcieniu, pełnym słońcu? i gdzie rosną u sąsiada?
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Przy kilkuletnich kępach wykopać ją w całości to trzeba by nająć chyba dżwig. Ja próbowałam,żadne widły amerykańskie tego nie wytrzymają, Liliowce nie dzieli się na sadzonki, ale na karpy.
A poza tym jestem trochę zdziwiona,że Ty masz siewki liliowców. Nie słyszałam,żeby ktoś je tak rozmnażał. :shock:
Może jestem zbyt podejrzliwa, ale jesteś albo takim ignorantem w sprawie swoich upraw, albo sobie robisz ubaw z forumowiczów.
Pozdrowienia Nina
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

michal88 pisze: Ile lat ma już ta kępa? czy jest to jakiś liliowiec odmianowy?
Dzięki Michale za radę. :D
Kępa ma 6 lat, a o nazwę, czy odmianowy, to Ty mnie nie pytaj. Nawet nie wiem skąd go mam.
Mogę zrobić zdjęcie, a Ty spróbuj sobie odpowiedzieć. Oczywiście nie teraz, jak zakwitnie.
michal88
100p
100p
Posty: 113
Od: 10 kwie 2007, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Nie tylko siewki mam, odmianowych też mam kolekcjie. Ostatnio wykopywałem liliowce 8 letnie i nie były potrzebne żadne widły jakieś z kosmosu tylko dobrze pospawane (pospawane poniewaz juz były złamane kilka razy wcześniej) metalowe i solidne.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Piękne te Twoje liliowce Michale. Zerknij proszę na PW. Masz tam wiadomość.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
michal88
100p
100p
Posty: 113
Od: 10 kwie 2007, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

to powiedz chociaż jaki kolor mają kwiaty i krztałt płatków. Jaka gardziel, szerokość petali i sepali czy jest to pająk, czy zdaża się u niego proliferacja i czy pachnie? krótko zwięźle i na temat :lol:
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Widły amerykańskie nie są widłami z kosmosu, tylko normalnymi solidnymi, metalowymi widłami i każdy,kto trochę dłużej grzebie w ziemi to je zna i wie,że tak się nazywaja
Pozdrowienia Nina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”