Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Dario.
Dzięki mojej sąsiadce miałem możność dziś spróbować potrawy z dyni i pomimo pikantnych przypraw nie przypadły mi do gustu. No cóż wychodzi na to,że nie wzbogacę swojego jadłospisu.
Przegorzan myślę,że nie powinien dać sobie radę w glebie gliniastej. U mnie rośnie koło świerka i przeważnie jest tam tak sucho,że dziwię się jak on to znosi.

Wandziu.
Rozchodniki to dobre rośliny dla zapędzonych i często wyjeżdżających, bo są tolerancyjne co do podlewania. Polecam.
Dziękuję za odwiedziny

:wit
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Janusz moja jednak pokazała kwiat,co mnie bardzo cieszy :D Jest pełna w kolorze jasny fiolet,lila róż.... w każdym razie b. mi się podoba.
Jeśli będzie ciepła jesień to może jeszcze nacieszę się kwiatami.
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Witam.
Podziwiam w dalszym ciągu Twój ogród i jestem pełna uznania dla Twojej tytanicznej pracy przy podlewaniu. U Ciebie jest widoczny efekt. Ja swoje kwiaty też podlewałam 2 razy dziennie i z mizernym skutkiem. Część roślinek jeszcze walczyła o przetrwanie ale 22 sierpnia skończyła mi się woda w studni a na noszenie wody z rzeki (130 m) nie mam już siły.Byłam teraz na działce i płakać mi się chciało. Zostały tylko zimowity, które właśnie kwitną.Uschły nawet wielkie brzozy i sosny dziwnie zbrązowiały. Tak myślę, że to będzie koniec mojej przygody z kwiatami. Będę je podziwiać w Waszych ogrodach.. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Ewuniu. Cierpliwość została nagrodzona. Jest powód do radości, bo te pełne są nieprzewidywalne i często przy bardzo duże ilości pąków kwiaty nie chcą się rozwijać. Za parę dni ma się ocieplić więc ogród powinien jeszcze trochę ożywić się. Też liczę na to, bo blado to wszystko w ogrodzie wygląda.

Emilko.
Wierzyć się nie chce. Ogród Twój chyba na piaskach,że tak wszystko wyschło. Dziwne,że choć w pobliżu rzeka nie ma podsiąkania od spodu. U mnie nie ma w pobliżu żadnych strumyków a w studni do wody to prawie 20 m więc susza okropna. Podlewanie na pewno dużo dało, bo jednak prawie wszystko uratowane. Teraz po tym ochłodzeniu i opadach powinno wszystko powrócić do normy. Przed zimą rośliny muszą się zregenerować by przetrwać.
Serdecznie współczuję dużych strat w ogrodzie. Nie wierzę,że zrezygnujesz z dalszego prowadzenia ogrodu. Tego bakcyla tak łatwo się nie pozbędziesz. Wierzę w to,że odbudujesz swój zakątek przecież zawsze tak nie będzie.
Powodzenia ;:215
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Janusz dzięki za pocieszenie. Masz rację co do piachów, właśnie taką mam ziemię.Rzekę Pilicę moje wnuki przechodziły nie mocząc kolan, a to nie jest mała rzeczka. Muszę trochę ochłonąć po tych stratach i jeszcze się zastanowię co dalej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Emilko.
Do wiosny daleko. Odpoczniesz zregenerujesz siły a wiosną weźmiesz się za odbudowę ogrodu. Wierzę w to,że Ci się uda. Miłość do przyrody to dar a darów się nie odrzuca. Będzie dobrze.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Januszu myślę, że już najgorsze za nami i odpoczniemy od tego podlewania.
Twój ogród dzięki intensywnemu podlewaniu ma się świetnie. ;:108 Nawet zimowity już kwitną. Sądziłam, że moim zaschły cebulki w ziemi, ale pod korą wystawiają noski.
Przez prawie miesiąc podlewaliśmy ogród dwa razy dziennie, a wystarczyło dwa tygodnie nieobecności na działce, żeby wiele roślin padło, nawet na krzewach liście uschły. Ciekawe jak będzie z zimowaniem. :)
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Tereniu. Na pewno jest to jakiś zastrzyk wilgoci ale do pełnego nasycenia gleby potrzeba dużo,dużo więcej. Zapowiadają ocieplenie i słoneczne dni. Szybko podzieje się obecna wilgoć. Szkoda straty każdej rośliny w ogrodzie ale czasami tak się składa. Nie można być uwiązanym i tak długo walczyliście z suszą a tym bardziej uciążliwe jest to,że musicie dojeżdżać do działki. U mnie większych strat nie ma ale rośliny są bardzo osłabione. Jak przetrwają zimę okaże się wiosną.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Linen light
Obrazek

Polar bear
Obrazek

Wanille Fraise
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie kwiaty Hibiskusów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiat jagody Goi
Obrazek

Cytryniec chiński
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i tym słodkim akcentem kończę sezon ogrodowy 2015. Czy wiosną spotkamy się czas pokaże.

Dziękuję wszystkim ?odwiedzającym? nasz ogród

Następna część jest tutaj.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”