Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  
Autor Wiadomość
marzena06
 Tytuł: Re: Siedlisko z sosnami cz. 6
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 21:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marzanko chociaż spóźnione ,ale za to najserdeczniejsze życzenia urodzinowe

Obrazek

że jeszcze moja imienniczka to też z 1 dekady kwietnia ,zapraszam do świętowania do mnie 6 kwietna

;:136

Zobacz profil Wyślij e-mail      

tarnowianka7
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 23:34 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Wszystkiego najlepszego,podziwiam że będąc na co dzień sama z synkiem potrafisz pogodzić pracę zawodową z domem i ogrodem
Szczerze życzę spełnienia tych najskrytszych marzeń :)

robaczek_Poznan
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 23:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Marzenko, zdrowia dla synka ;:168
Ściskam mocno, wracaj do nas jak znajdziesz czas ;:196

sniezek
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 23:59 
100p
100p

0 szt.
Cześć Marzenko, widzę, że wpadłam na końcówkę imprezy, zatem wszystkiego najlepszego urodzinowo ;:196

Zdrówka życzę, miłości ;:167 i słonka ;:3

Dominika

takasobie
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 11:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Oj widzisz! Jakoś się zagmatwałam, za mało czasu ;:173 Nie odpisałam Ci o daliach. Jakbyś napisała pw, to by mi nie umknęło.
Nie wiem, czy coś bedzie do podziału z niskich. Te raczej mają niewielkie przyrosty. Jak będę sadzić i coś w ręce mi zostanie, to Ci zaproponuję, ale molestuj, molestuj :;230

Sosenki4
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 11:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
PATRYCJA (piotrkowice) dalii do donic nie bardzo mam czas sadzić, mam ich zadumo, ok.3 czubate taczki. Do tego dochodzą kanny. Na doniczki mnie nie namówisz, oj nie. Bardzo podobają mi się pojedyncze z serii top mix

EWA (Ave) wcale nie jestem już taka młoda, mam tylko wciąż młode dziecko. Ubiegły rok to było czyste szaleństwo-zupełny spontan, bo w sumie niczego nie planowałam. Samo jakoś tak wychodziło. Duży wkład miała w tym Ela (elakuznicom, która podarowała mi mnóstwo krzewów, no i musiałam je sadzić)

MARYSIU (mar33) dziękuję, że jesteś. Wątek jak widać marnie prowadzę- ten totalny brak czasu. Niczego nie obiecuję, bo nie wiem jak wszystko się ułoży. Mam zamiar więcej wypoczywać w tym roku w ogrodzie, bo kręgosłup coś się buntuje.

MAJECZKO (edulkot) zaprosiłam do wątku, a teraz co? Zaniedbuję go haniebnie. U siebie znalazłam kolejne krokusy w hortensji otrzymanej od Basi-Barabella. Widać to takie żywotne cebulowe, ale jakie urocze…

EWA (EwaM) wrzosów wciąż nie przycięłam. Oj nie wyrabiam z tym czasem. Teraz siedziałam w domu z synem chorym na ospę. Jednak nadchodzący weekend już nie odpuszczę i przytnę w końcu.

RENATKO (bebeluch) witam, witam i zapraszam serdecznie, choć jak widać marnie żyje ten mój wątek w tym roku

AGATKO (AgaNet) niezmiernie miło mi gościć nowego gościa. Hektar to co prawda niecały, ale pospacerować można w poszukiwaniu roślin. Może ten rok będzie już lepszy do oglądania fragmentów a nie tylko pojedynczych kwiatów

ELU (ElleBelle) cieszę się, ze o mnie pamiętasz. Tak dawno u Ciebie nie byłam, muszę koniecznie to nadrobić. Rośliny od Ciebie mają się dobrze i liczę na kwitnienie, żeby móc to udowodnić

EWA (gajowa) mocne postanowienie mam, ale czy w nim wytrwam? Cóż będziemy się wspierać w chwilach zwątpienia jakby co. Co prawda już co nieco pogrzebałam w ziemi o jakieś roszady w nasadzeniach zrobiłam, ale nowych rabat raczej nie planuję. No może z wyjątkiem peonii, które chcę zebrać w większe grono.

BASIU (Barabella) dla Ciebie wielkie ukłony i podziw. Rok temu tyrałaś na działce, w tym nw nowym ogrodzie. Widzę coraz to nowe odkrycia i nabytki masz. Rośliny Cię kochają, ale pracy to Ci nie zazdroszczę.

CDN odpowiedzi wkrótce a teraz trochę zdjęć, część już trochę zdezaktualizowanych niestety, ale po kolei dojdziemy do stanu obecnego…
Obrazek
wetchnięte rok temu patyczki forsycji, żyją. Będą mieć pstrokate listki o ile dobrze pamiętam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bratek samosiejka

Obrazek
kolejny braciszek samosiejka ;:167

Obrazek
miodunka od Ewy (zamii)

Sosenki4
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 12:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
JURKU (semper) witam serdecznie, czekam na Twój wątek

OLU (Mariola) zgadza się wątek otworzyłam zaniedbuję strasznie, bo syna ospa dopadła i siedziałam w domu bez komputera. Zdjęcia jednak robiłam i teraz wstawiam po kolei.
Jak coś będę robić to oczywiście będzie relacja i dokumentacja zdjęciowa.

PATI (survivor26) no nie całe pół roku, nie przesadzaj. Chyba, że ten czas tak szybko leci i nie zauważyłam, że aż tyle czasu minęło. Cóż, ubiegłoroczne róże powiadasz… Te sadzone wiosną rok temu, to straciłam indigolettę, ale to od razu. Sadzonka chora i marna przyszła. Mam już w jej miejsce 2. Bougle de Neige nie okazuje oznak życia po zimie i chyba też przez zimę padła mi Therese Bugnet. Te sadzone jesienią wszystkie mają się świetnie. Muszę je jednak obserwować pod kątem mszyc i bruzdownicy. Nie chcę powtórki z tamtego roku, jak bruzdownica załatwiła mi pierwsze pączki na prawie wszystkich różach

DOROTKO (cantati) nie miej absolutnie kompleksów. Działasz na innym polu, zawodowo, domowo i ogrodowo też. Twoja plantacja pomidorów i innych warzyw zawsze rzuca mnie na kolana, a potrawy to wyższa szkoła jazdy i jeszcze jak podane…

MICHAŁKU (darmokot) mam je w donicach i szczerze pisząc nie wiem jak się mają. Nie zaglądałam do swojej „szkółki” z siewkami świerków, sosen i innych drzew i krzewów. Przy taki areale staram się kupować małe i w donicach prowadzić, bo w gruncie padną na polu.

ANIU (Rudomianka) witam serdecznie. Nie było mnie na FO od jesieni, więc opowieści o siedlisku były na dnie w czeluściach FO. Zapraszam do siedliska, bo powoli, ale wydaje mi się, że pięknieje z dnia na dzień. W dużej mierze dzięki podarkom forumowym.

MARYSIU (Mufka) jak miło Cię widzieć. Serdecznie zapraszam. W tym roku będę sadzić kocimiętkę

AGNIESZKO (aguniada) trochę zniknęłam, no może na dłuższy moment, bo Młody ospę złapał, ale powoli wracam do pracy i FO, bez którego jakoś tak pusto

ELU (elakuznicom) och Ty to mnie tak obdarowujesz roślinami i pracą przy nich, że nie wiem już czy Cię kochać czy nie nawidzić. Witam Cię w nowym sezonie w siedlisku i na działce niedaleko mnie.

ANIU (czar_na) dziękuję za uznanie, jednak tu na FO jest z pewnością dużo pracujących zawodowo ogrodniczek i ogrodników, którzy dzielą czas i zajmują się ogrodem i domem i pracą. Sama czekam z ciekawością i niecierpliwością na azalie i róże…

Kolejna porcja zdjęć i dalsze odpowiedzi …
Obrazek
taki niebieski rodzynek wśród hiacyntów się trafił

Obrazek
tu już bardziej tradycyjne kolory

Obrazek
niemal jedyny krokusik na cały posadzony łan, który miał mieć 3m długości

Obrazek
to właśnie ten niewydarzony łan krokusów

Obrazek
śnieżnice- szt.3...ich też miało być dużo dużo więcej...

rabata przy starym domu ...i doniczki z liliami
Obrazek

rozmaryn, który przezimował w gruncie, budząca się róża i zapowiedź żonkili
Obrazek

pstrokata rabata pod płotem
Obrazek

Obrazek
tulipany z pasiastymi liśćmi

Obrazek
zagonek z tulipanami czerwonymi

Obrazek
popikowana pelargonia z własnego siewu

maliola
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 13:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Marzenko, dobrze, że już synek wyzdrowiał, szkoda wiosny na siedzenie w domu, a tak to byś sobie co nieco w ogródku porobiła.
Fajne pelargonie Ci rosną ;:108

Sosenki4
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 14:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
szostani zapraszam serdecznie do odwiedzin w siedlisku. Może wyjawisz tajemnicę i zdradzisz swoje imię? Jakoś tak lubię znać imiona gości. Z drzewkami owocowymi robię kolejne podejście. W tym roku zafunduję im wręcz SPA. Pielenie przy pniach, nawożenie i łapanie choćby gołymi rękami wszystkich szkodników. Musi się w końcu udać. No i oczywiście w porze suszy wiadro dla każdego przynajmniej raz/tydzień - wąż mi nie sięga...

Olu, mimo choroby dziecka wymykałam się z domu i siałam co nieco. Nie mogłam usiedzieć w domu, pogody były iście letnie, więc i po zachodzie słońca pozwalałam synkowi wychodzić na chwilę, nie gorączkował, więc mogłam.

Miałam co prawda nie robić w siedlisku rewolucji w tym roku, ale zakupy żywotników zweryfikowały moje plany. Wzdłuż siatki rosły różne odmiany tuj i jałowców. Niektóre już całkiem spore. Nie wyglądało to ładnie, tym bardziej, że niektóre posadziłam zablisko ogrodzenia.
Poprzesadzałam towarzystwo, a w ich miejsce wsadziłam tuje Brabanty. Nie miałam jednak wszystkich jednakowych, tj. jednej wysokości. Mam nadzieję, że z czasem się wyrównają, bo niektóre przycięłam. Jałowce poszły do "kręgu jałowcowego", inne do półkola ze świerków conika.
Posadziłam różę Perennial Blue razem z Veilchenblau przy altanie (budującej się 3ci rok czy 4ty). Muszę dorobić dla nich pergolę. Całą rabatę wykorować i okolice altany patrząc z tarasu będą ładne. Dalej chcę rabatę piwoniową zrobić.

No i tu prośba o konsultacje. Czym uzupełnić piwonie, żeby po ich przekwitnięciu rabata była dalej atrakcyjna i kwiatowa?

Syringa
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 16:34 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Czym uzupełnić piwonie, żeby po ich przekwitnięciu rabata była dalej atrakcyjna i kwiatowa?

Masz na myśli coś, co kwitnie później i długo? Np. pięciornik, nachyłek, rudbekia, rozchodnik okazały, miniaturowe odmiany hortensji bukietowej, niektóre róże okrywowe... Jesli zestawisz kilka z tych roslin, to praktycznie cały czas po przekwitnięciu piwonii bedzie cos na rabacie kwitło.
Można też troszke dalej od piwonii posadzić powojnik bylinowy, tez kwitną caly czas, mają sztywniejsze pędy i moga "robić za" rośline płożaco-wzniesioną. Np. odmiana Cassandra ładnie pachnie ;:108

x-sz-i
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 18:16 
---

0 szt.
Przedstawiałam się w swoim wątku mam na imię Anita :D Mam nadzieje, że ci się uda z tymi drzewkami owocowymi bo to fajna sprawa mieć swoje owoce, trzymam kciuki.

robaczek_Poznan
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 21:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Marzenko, piwonie możesz uzupełnić bylinami np. szałwiami i bodziszkami różnych rozmiarów.
Dobrze, że synek wyzdrowiał ;:168
Czy budleje ode mnie żyją?
Pozdrawiam serdecznie!

ElleBelle
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 21:18 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Zaglądam tu do Ciebie ale pusto ,wiem że masz dużo zajęć i czasu brak ale i tak dajesz radę i mimo niepowodzeń bo każdy je ma ładnie Ci tulipanki wyszły a te z paseczkami są ładne też je mam.Pelargonie też siałam pierwszy raz ale też ładnie rosną zobaczymy czy zdążą zakwitnąć ;:196

sweety
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 21:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pelargonie na 100% zakwitną :D
Mnóstwo masz tego wszystkiego :heja I robi się kolorowo.
Drzewa i krzewy owocowe koniecznie trzeba mieć, szczególnie jak się ma tyle miejsca co Ty. Synek będzie Ci wdzięczny, jak będzie jadł śliwki z drzewa, czy maliny z krzaków.

aniabania
PostNapisane: 13 kwi 2014, o 10:37 
50p
50p

0 szt.
Jaki cudny wątek znalazłam ;:oj

Będę zaglądać z ciekawością, bo pomagam przyjaciółce założyć ogród na piasku :shock:

Każda pomoc wskazana. Co do swojego ogródka to co roku mam plany, że będę tylko plewić i leżeć na leżaczku, ale póki co nigdy się jeszcze nie udało ;:224 Tyle przecenionych roślin w marketach się prosi, żeby je kupić, więc... sama rozumiesz :;230

I u Ciebie będzie podobnie (tak sądzę), bo jesteśmy prawie takie same horoskopy( ja 03.04.), więc nie poleżymy spokojnie na leżaczku ;:306

Pozdrawiam i życzę błogiego leniuchowania w sezonie ;:3

lora
PostNapisane: 14 kwi 2014, o 20:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
;:138 jesteś brak było mi Ciebie... wpisuję się i poczytam... ;:196
przeczytałam ...super że mały już prawie zdrowy... ;:167
a pokazały się jeżówki te z mojego ogródka...powinny już ciut pokazać się... :oops:

Ogrodowe wątki Misi

Sosenki4
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 09:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dziś kolejny dzień pada i dobrze. W siedlisku wody nigdy zawiele. Cieszę się tym bardziej, że przecież niedawno posadziłam sporo i poprzesadzałam, nie muszę podlewać- podlewa się samo.
Dziś przedszkolakowi robiłam wydmuszki, pierwszy raz w życiu sama samodzielnie, udało się :tan . Ciekawe jak artysta je ozdobi :wink:

Baetko (Syringa), sypnęłaś pomysłami i podpowiedziami jak z rękawa, dzięki śliczne. Muszę zrobić zdjęcie i wstawić je do obiektywnej oceny miejsca. Póki co jest to zarośnięty kawałek ogrodu...

Anitko (szostani), teraz to już na pewno zapamiętam Twoje imię. Rzeczywiście u siebie się przedstawiałaś, przecież czytałam ;:14 . Dla owocowych drzewek wybrałam dobre dla siebie miejsce, ale niekoniecznie dla nich. Słońca mają, miejsca mają, ale zimą wystawione są na mroźne wiatry, a wiosną na fale mrozu ciągnące się z pól. Uparcie jednak dąrzę do posiadania sadu i mam nadzieję kiedyś zjeść choć jedno jabłuszko czy gruszkę z własnego drzewka. Porzeczki i agrest już podjadam. Będę wdzięczna za kibicowanie

Kasiu (robaczku) szałwie zawsze kojarzyły mi się z jednorocznymi, muszę się dokształcić. Bodziszków sporo jesienią dosadziłam, od naszej Ewy je dostałam. Patryk co prawda wciąż ma krostki, ale 3tyg absencji to dużo i już wrócił do przedszkola. Dziś będą wydmuszki malować a jutro jadą na wycieczkę na nasze lotnisko.
Budleje od Ciebie ruszają powoli, za to dwie dosadzone jesienią nie bardzo mają się . Poczekam jednak jeszcze trochę, bo rok temu Twoja też się ociągała. Róże od Ciebie ... te to dopiero się ścigają. Sadzone w tym samym czasie ze szkółek zostały daleko w tyle. Widać moc Twojego zaczarowanego ogrodu wciąż w nich żyje.

Elu (ElleBelle) zaglądam w miarę możliwości czasowych. Zdjęcia też robię, ale z pokazywaniem ich o już gorzej. Pelargonie siałam pierwszy raz, tj, Patryk je posiał. Z 10ciu nasionek mam 8 sadzonek. Patrzyłam rok temu na siewki Ani (sweety), powinny zakwitnąć. Dam je chyba do gruntu. Tulipanki , te w paski, z Biedronki. Trafiłam na wyprzedaż, każda paczka 1zł.

Aniu (sweety) to fakt robi się kolorowo, ale to i tak nie to co u Ciebie. Staram się i dosadzam cebulowych, bo wiosna do nich należy. Sprzyja mi Biedronka ze swoimi wyprzedażami
Wiem, że owocowe to frajda. Jak idziesz przez ogród, zaglądasz do sadu i możesz sobie skchrupać jabłko czy skubnąć czereśnię. Może doczekam takiego dnia... a malinki już mamy, ale zarośnięte tak, że trudno do nich dojść, no i nie pryskane często są z nadzieniem ;:224

CDN...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 680 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: danuta z i 80 gości